DAC: Idejött és csak a védekezésen dolgozott – Vida Rossiról

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.10.09. 18:11
null
Vida (balra) a válogatott behívóért is küzd (Fotó: fcdac.sk)
A szlovák élvonalbeli labdarúgó-bajnokság gyorsabb, a magyar viszont technikásabb a Dunaszerdahely korábbi korosztályos válogatott támadója, Vida Kristopher szerint, aki a jelenlegi magyar szövetségi kapitányról, Marco Rossiról is mesélt.

„Sokkal gyorsabban kell gondolkodni, különben azonnal a nyakadon van az ellenfél és letámadnak" – mondta a magyarhoz hasonlítva a szlovák bajnokságról Vida Kristopher, a DAC légiósa. A futballista a szurkolo.sk-nak hozzátette: az NB I ugyanakkor technikásabb, mint a Fortuna Liga.

Vida a szurkolói portál kérésére összehasonlította három korábbi dunaszerdahelyi edzőjét.

„Németh Krisztián alatt nagyon nehéz volt, sajnos folyamatosan kikaptunk, nem a saját stadionunkban játszottunk. Más volt a játékosállomány, az edzőnek is nehéz volt. László Csaba alatt már több volt a játéklehetőség, szerette a támadófutballt. Marco Rossi bevezette az igazi taktikus olasz focit. Nagyon megtanította, hogy mit csináljunk, és jó is volt, hiszen hatékonyak voltunk" – mesélte a jelenlegi magyar szövetségi kapitány munkájáról.

„Mindenki tudta a másik pozícióját, nem volt benne kavarodás, ha valaki nem ért vissza, akkor a másik visszazárt. Amikor idejött, akkor szinte csak a védekezéssel foglalkozott.”

A 23 esztendős támadó a jelenlegi kiírásban tizenegy bajnokin hat gólt lőtt a Dunaszerdahely színeiben, s azt reméli, ha hasonlóan folytatja a szezont, akár válogatott behívót is kaphat – erre azonban még várnia kell.

„Ha itt minden meccsen kettőt rúgok, akkor eljön az én időm is. Lehet, most a középső posztokon megvoltak az emberei Rossinak, de jöhet egy másik felállás majd, amelyben kell neki egy gyors csatár, aki ismeri a taktikáját. Először itt szeretnék teljesíteni, aztán meglátjuk, hogy jön-e a behívó. Én folyamatosan dolgozom érte."

A DAC tizenegy fordulót követően a szlovák élvonal második helyén áll, és hátránya csupán három pont az éllovas Slovannal szemben.

Legfrissebb hírek

Marco Rossi: Majdnem könyvelő lettem, Magyarország mentett meg

Magyar válogatott
6 órája

Rossi rekordot döntött; túl az 50. újoncon – az idei a Tóthok éve

Magyar válogatott
7 órája

Bolla sérülés miatt nem játszott, de nincs veszélyben a vb-selejtező

Magyar válogatott
8 órája

Marco Rossi Pozsonyban figyelte a támadót, aki Sallai Rolandot vagy Varga Barnabást is helyettesítheti

Magyar válogatott
2025.09.21. 12:28

Tuboly Máté: Pozsonyban hagytuk a pontokat

Minden más foci
2025.09.21. 11:28

Niké Liga: a pozsonyi rangadón vesztette el veretlenségét a DAC

Minden más foci
2025.09.20. 22:30

Niké Liga: Redzic Damir ismét bekerült a forduló válogatottjába

Minden más foci
2025.09.16. 14:47

DAC: remek sorozat, növekvő nézőszám, újabb Redzic-gól

Minden más foci
2025.09.15. 13:14
Ezek is érdekelhetik