P. K. 2022.02.27 18:25 Frissítve: 2022.02.28 00:02

NB III: folytatódott Gosztonyi gólsorozata, győztek a listavezetők

A labdarúgó NB III 23. fordulójában mindhárom csoportban győzött az első két helyezett. A Keleti csoportban folytatta gólsorozatát a kisvárdai Gosztonyi András.

Gosztonyi András (24) újabb góljával győzött a Kisvárda II (Fotó: kisvardafc.hu)

 

A Keleti csoportban a listavezető Kazincbarcika már pénteken győzött 3–0-ra a Tállya ellen, míg a kilencpontos lemaradással 2. BKV Előre vasárnap 3–0-ra megverte Hidasnémetit, a 3. helyen álló DEAC pedig 6–0-ra a Putnokot. A Békéscsaba II gólzáporos meccsen, 6–2-re nyert az Újpest II vendégeként, a Kisvárda II a rutinos NB I-es szélső, Gosztonyi András találatával felülkerekedett a Törökszentmiklóson. Gosztonyi sorozatban a harmadik NB III-as meccsén volt eredményes, ezúttal 11-esből, az idényben a 10. meccsén ez volt a negyedik gólja a harmadosztályban.

A Közép-csoportban is győzött a tabella első két helyezettje: a listavezető Kozármisleny az FC Dabas vendégeként, a 2. helyen álló Dunaújváros otthon, a tabellán utolsó Mohács ellen.

A Nyugati csoportban továbbra is nagyon éles versenyfutás zajlik az 57 pontos Mosonmagyaróvár és az 56 ponttal 2. BVSC között: előbbi a Fehérvár II, utóbbi a Kelen  SC ellen nyert vasárnap 2–0-ra. A legnagyobb különbségű győzelmet az utolsó helyezett Andráshida vendégeként 5–1-re diadalmaskodó Sopron aratta.  

NB III, 23. FORDULÓ
KELETI CSOPORT
Hajdúszoboszló
–Sényő 1–0
Újpest II–Békéscsaba II 2–6
BKV Előre–Hidasnémeti 3–0
Debreceni EAC–Putnok VSE 6–0
Eger SE–Diósgyőri VTK II 0–0
Füzesgyarmat–Jászberényi FC 0–0
Kisvárda II–Törökszentmiklós  1–0
Tiszafüred–Debreceni VSC II 1–0
Tiszaújváros–SBTC 1–3
Korábban
Kazincbarcika–Tállya 3–0


AZ ÁLLÁS
1. Kazincbarcika 23 20 2 1 71–13 +58  62
2. BKV Előre 23 17 2 4 48–24 +24  53
3. DEAC 23 16 4 3 62–21 +41  52
4. Hajdúszoboszló 23 15 4 4 52–23 +29  49
5. Kisvárda II 23 13 4 6 40–27 +13  43
6. Tiszaújváros 23 12 5 6 47–34 +13  41
7. Putnok 23 10 6 7 33–31 +2  36
8. Sényő 23 10 5 8 37–33 +4  35
9. Jászberény 23 10 3 10 37–36 +1  33
10. Békéscsaba II 22 9 4 9 46–40 +6  31
11. Füzesgyarmat 23 6 11 6 30–33 –3  29
12. Újpest II 22 7 5 10 35–37 –2  26
13. DVTK II 23 7 5 11 45–53 –8  26
14. Eger 23 8 1 14 32–46 –14  25
15. Tiszafüred 23 6 6 11 32–39 –7  24
16. DVSC II 23 6 5 12 33–42 –9  23
17. Tállya 23 4 4 15 18–59 –41  16
18. Hidasnémeti 23 3 4 16 22–69 –47  13
19. Salgótarján 23 2 7 14 18–44 –26  13
20. Törökszentmiklós 23 2 5 16 18–52 –34  11


KÖZÉP-CSOPORT
Ferencvárosi TC II
–Szekszárdi UFC 1–0
Honvéd FC II–Hódmezővásárhely 1–1
Balassagyarmat–Iváncsa 0–1
Dunaújváros PASE–Mohács 2–0
ESMTK–Rákosmenti KSK 3–2
FC Dabas–Kozármisleny 0–3
Makó FC–Dabas-Gyón 0–1
Monor–Cegléd 0–1
MTK II–Gerjen 1–0
Vác–Paks II 2–1

AZ ÁLLÁS
1. Kozármisleny 23 17 6 49–10 +39  57
2. Dunaújváros 23 15 7 1 53–22 +31  52
3. Makó 23 13 3 7 35–17 +18  42
4. Balassagyarmat 23 12 5 6 34–25 +9  41
5. MTK II 23 12 4 7 31–24 +7  40
6. Paks II 23 12 3 8 48–24 +24  39
7. FTC II 23 11 5 7 36–33 +3  38
8. Monor 23 11 3 9 33–27 +6  36
9. Honvéd II 23 11 3 9 35–35 0 36
10. Iváncsa 23 10 5 8 43–27 +16  35
11. Hódmezővásárhely 23 10 3 10 32–41 –9  33
12. FC Dabas 23 9 6 8 46–35 +11  33
13. Szekszárd 23 8 5 10 32–35 –3  29
14. Cegléd 23 8 5 10 27–38 –11  29
15. ESMTK 23 7 6 10 31–31 0 27
16. Vác 23 5 6 12 28–45 –17  21
17. FC Dabas-Gyón 23 5 6 12 15–41 –26  21
18. Rákosmente 23 4 2 17 26–53 –27  14
19. Gerjen 23 4 1 18 17–59 –42  13
20. Mohács 23 2 4 17 13–42 –29  10

 

NYUGATI CSOPORT
Mol Fehérvár FC II–Mosonmagyaróvári TE 0–2
Veszprém FC–Zalaegerszeg II 1–0
Andráshida–SC Sopron 1–5
Balatonfüred–Pápa 2–0
BVSC-Zugló–Kelen SC 2–0
Érd–Gárdony 3–2
Komáromi VSE–Tatabánya 1–2
Nagykanizsa–Gyirmót II 1–0
Kaposvár–Győri ETO II 1–1
Bicske–Puskás Akadémia II 2–1


 AZ ÁLLÁS
1. Mosonmagyaróvár 23 18 3 2 68–16 +52  57
2. BVSC 23 18 2 3 54–18 +36  56
3. Veszprém 23 16 4 3 40–12 +28  52
4. Győri ETO II 23 13 6 4 42–20 +22  45
5. Pápa 23 10 6 7 25–22 +3  36
6. Bicske 23 9 9 5 27–25 +2  36
7. Tatabánya 23 9 8 6 29–25 +4  35
8. Nagykanizsa 23 10 2 11 35–44 –9  32
9. Gyirmót II 23 9 3 11 41–43 –2  30
10. Érd 23 8 5 10 34–41 –7  29
11. Kaposvári Rákóczi 23 7 8 8 28–27 +1  29
12. Kelen 23 7 7 9 27–33 –6  28
13. Puskás Akadémia II 23 6 10 7 30–24 +6  28
14. Fehérvár II 23 6 9 8 19–26 –7  27
15. ZTE II 23 6 7 10 30–35 –5  25
16. Balatonfüred 23 6 5 12 26–47 –21  23
17. Komárom 23 5 8 10 29–39 –10  23
18. Sopron 23 6 4 13 25–37 –12  22
19. Gárdony 23 2 4 17 19–45 –26  10
20. Andráshida 23 2 4 17 17–66 –49  10

 

 

2022.06.26 10:44:00

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Diósgyőri csillagok a Hátsó füves futballmentő túrán: „Ha a füzéri meccsel tehetünk azért, hogy több gyerek focizzon itt, már megérte.”

2022.05.28 08:45:57

Labdarúgó NB II CSILLAG PÉTER, SZABÓKY ZSOLT

Hátsó füves futballmentő túra: kilenc év után támadt fel Makkoshotyka, Pisont István a helyi cigány közösségnek is üzent.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GAJDÁCS PÁL

Lukács Raymond találata döntött, a lila-fehérek maradtak benn a másodosztályban.

2022.05.21 06:45:31

Labdarúgó NB II GELEI JÓZSEF

Az első negyedórában szerzett gól győzelmet eredményezett a Fejér megyei együttes számára.