GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2021.02.07. 16:50
Bár nem brillírozott a Vasas, a kapura semmi veszélyt sem jelentő Szentlőrinc ellen így is magabiztos diadalt aratott a labdarúgó NB II 23. fordulójában, és hat pontra felzárkózott a listavezető DVSC mögé a táblázaton.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Vasas-játékosoknak már a második percben volt okuk az örömre (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
23. FORDULÓ

VASAS–SZENTLŐRINC 3–0 (10)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Takács Tamás (Bertalan Dávid, Tőkés Róbert)
VASAS: Jova – Terbe, Viczián, Szilágyi Z., Silye (Kalmár O., 85.) – Kovács M., Pátkai, Hidi M. (Köböl, 81.) – Radó (Pekár, 81.), Feczesin (Szatmári L., 81.), Balajti (Hinora, 65.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZENTLŐRINC: Hajagos – Molnár R., Dulló, Hesz, Forgács D. (Mervó, 69.) – Hleba (Kovács D., 69.), Nikics – Harsányi I. (Babinszky, 65.), Frőhlich (Cenaj, 65.), Kapronczai – Torvund (Srdan, a szünetben). Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző: Radó (2.), Silye (51.), Feczesin (70.)
Kiállítva: Nikics (második sárga lappal) az 56. percben

Remekül kezdte a találkozót az angyalföldi együttes, már 63 másodperc elteltével meg is szerezte a vezetést. Ezt követően negyedórán keresztül futószalagon alakította ki a helyzeteket, de előbb Radó András, majd Pátkai Máté, végül fél óra elteltével Balajti Ádám is kihagyta ziccerét. Ugyanakkor a szentlőrinci együttes a mezőnyben egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet, ám a kapu előtt elfogyott tudománya, igazi védenivalója nem is volt a szünetig Jova Leventének.

A szünet után ismét góllal kezdett a Vasas, s mivel néhány perccel később Nikics Nemanját a játékvezető kiállította, el is dőlt a találkozó. Az már csak hab volt a tortán, hogy Feczesin Róbert is betalált, majd Jova Levente hárította Cenaj tizenegyesét, így végképp nem maradt izgulnivaló az utolsó percekre.

A Vasas minden különösebb megerőltetés nélkül begyűjtötte a három pontot, és 6 pontra felzárkózott az éllovas Loki mögé. Jöhet jövő héten a tavasz mérkőzése!3–0

20. Debreceni EAC2341919–48–2912

Egy szentlőrinci támadás  (Fotó: Tumbász Hédi)
Egy szentlőrinci támadás (Fotó: Tumbász Hédi)

Vége a találkozónak, a Vasas megerőltetés nélkül gyűjtötte be a három pontot.

90+2. perc: Dulló Martin kapott sárga lapot.

Kettő perc lesz a hosszabbítás.

85. perc: Utolsó hazai csere: Silye helyére Kalmár érkezett az utolsó percekre.

81. perc: Hármas hazai csere: Feczesin, Radó és Hidi le, Szatmári, Köböl és Pekár be.

80. perc: Kovács Dávid esett el a Vasas tizenhatosán belül, a játékvezető pedig a büntető pontra mutatott. A labda mögé Cenaj Drilon állt, de jobb sarokra tartó lövését Jova Levente bravúrral hárította.

70. perc: Még a cserével voltak elfoglalva a vendégek, mikor Feczesin a balösszekötő helyéről, 8 méterről a bal sarokba helyezte a labdát, 30. A játékvezető a gólt követően sárga lappal figyelmeztette Sluka Mariánt.

69. perc: Újabb kettős vendégcsere: Hleba helyére Kovács D., Forgács helyére Mervó érkezett.

Remek angyalföldi szerelés  (Fotó: Tumbász Hédi)
Remek angyalföldi szerelés (Fotó: Tumbász Hédi)

65. perc: Mindkét csapat cserél: a hazaiaknál a láthatatlan Balajtit Hinora váltja, míg a vendégeknél Frőhlich, illetve Harsányi helyére Cenaj és Babinszky érkezett.

56. perc: Nikic vetődött bele Feczesin lövésébe a tizenhatos előterében, s mivel a kezében akadt el a labda, sárga lapot kapott. Ez a második volt neki, így villant a piros is.

51. perc: Radó jobbról belőtt labdájára remekül érkezett a támadást elkísérő Silye Erik és középről, 8 méterről a kapu közepébe lőtt, 20.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. A szünetben cserélt a Suentlőrinc, Torvund helyére az új igazolás, Matic Srdan érkezett.

Pátkai Máté jól küzdött meg a labdákért (Fotó: Tumbász Hédi)

Takács Tamás játékvezető nem hosszabbított, 45 perc után lefújta az első félidőt.

42. perc: Harsányi mozdult be üresbe a jobbösszekötő helyén, Silye mellől remekül lőtte középre a labdát, a hazai védők csak nagy nehézségek árán tudtak menteni Torvund elől.

36. perc: Feczesin 20 méteres lövése Dullón megpattanva veszélyes csapódott a léc alá, de Hajagos szerencséjére a labda lelassult, így volt ideje odaérni.

34. perc: Jobb oldali beadás után a hosszú ötösről Feczesin remekül készítette le lövésre a labdát Balajtinak, ám a hazaiak gólzsákja óriási helyzetben, 8 méterről kirúgta a labdát a stadionból.

31. perc: Nikics rácsúszott a menteni igyekvő Viczián lábára a Vasas tizenhatosának vonalán, jogosan kapott sárga lapot.

27. perc: Kovács Milán kapott sárgát, miután buktatta Frőhlichet.

19. perc: Feczesin indította a középen megiramodó Radót, de Hajagos a kapujából kilépve, a tizenegyes pontnál vetődve hárított előle.

A kapura csak az angyalföldiek jelentettek veszélyt (Fotó: Tumbász Hédi)

18. perc: Balajti jobb oldali szögletét Pátkai senkitől sem zavartatva, középről, 5 méterről a léc fölé fejelte.

16. perc: Mi maradt ki?! Pátkai remekül indított a balösszekötő helyén lyukra futó Balajtit, aki azonnal középre lőtte a labdát, Radó még át is vette, de 10 méteres lövését Hajagos nagy bravúrral kitenyerelte a bal sarok elől.

10. perc: Balajti Ádám műesésért sárga lapot kapott.

7. perc: Frőhlich 20 méteres lövését Jova a léc fölé paskolta,

2. perc: Ez gyorsan ment, a találkozó 63. másodpercében Terbe jobb oldali beadását Radó András a rövid saroknál, 8 méterről, jobbal a bal sarokba helyezte, 10.

Küzdelem a labdáért (Fotó: Tumbász Hédi)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak a szokásos piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben léptek pályára

Óriási lehetőség kapuja előtt áll az NB I-be vágyó Vasas ... Miután a listavezető DVSC szombaton 2-1-es vereséget szenvedett Szolnokon, amennyiben az angyalföldiek ma este legyőzik a Szentlőrincet, egy héttel a tavasz rangadója, a DVSC-Vasas derbi előtt, 6 pontra felzárkózhatnak a hajdúságiak mögé a táblázaton. Egy jövő vasárnapi sikerrel pedig ismét izgalmassá tehetnék az első helyért zajló versenyfutást ...

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a második helyen álló Vasas a négy meccs óta veretlen, masszív Szentlőrinc ellen.