Csaknem 200 perce nem szerzett gólt a Vasas, a Siófok pontot csent a fővárosból

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.02.21. 19:50
100 éve született a Vasas legendája, Illovszky Rudolf, rá emlékeztek a szurkolók és a játékosok is a kezdés előtt (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 24. fordulójának záró mérkőzésén a második helyezett Vasas a hetedik Siófokot fogadta. A hazaiak végig meddő mezőnyfölényben játszottak, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. A szervezett Siófok megérdemelten szerzett egy pontot a 0–0-ra végződő mérkőzésen.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
VASAS–BFC SIÓFOK 0–0

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 805néző.Vezette: Derdák Marcell (Becséri Gergely, Ország Péter)
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Ilyinbor, Silye – Hidi M. – Berecz Zs. (Márkvárt, 70.), Pátkai (Zimonyi, a szünetben) – Ihrig-Farkas (Cipf, a szünetben), Feczesin, Hinora (Radó, 77.). Vezetőedző: Kuttor Attila
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi G., Lorentz, Varjas Z., Deutsch B. – Szakály A. (Medgyesi M., 84.), Krausz – Kiss B., Eördögh (Farkas G., 84.), Balogh B. (Elek B., 62.) – Horváth P. (Nikházi, 77.). Vezetőedző: Domján Attila
Kuttor Attila
: – Nem futballoztunk jól, ennek ellenére megvoltak a lehetőségeink, sajnos egyetlenegy játékos sem volt, aki eredményesen fejezte volna be az akcióinkat. Ezen kell minél előbb javítanunk.
Domján Attila: – Elégedett vagyok az eredménnyel, idegenben játszottunk döntetlent a jóval erősebb Vasassal. Ami miatt van némi hiányérzetem, ha elöl pontosabbak és bátrabbak vagyunk, meglepetés születhetett volna.

Illovszky Rudolf születésének 100. évfordulóján a róla elnevezett stadionban rendezték hétfő este az NB II 24. fordulójának záró mérkőzését, amelyen a Vasas a Siófokot fogadta. A Vasasnak mindenképpen szüksége volt a győzelemre, hiszen a listavezető Diósgyőr vasárnap hatpontos előnyre tett szert, míg az üldözők közül a Szeged egy pontra zárkózott fel rá. A Siófok láthatóan a védekezésre rendezkedett be, az első félidőben nem is nagyon tudott felérni a Vasas kapuja elé. Az angyalföldiek mentek előre, és próbálkoztak bőszen, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani.

A szünetben cserékkel próbált frissíteni Kuttor Attila, érkezett Cipf Dominik és Zimonyi Dávid is a pályára, de a fiatalos lendület sem eredményezett javulást a hazaiak játékában. Sőt néha már-már úgy tűnt, hogy a Siófok szerezheti meg a vezető gólt, de Jova eszén nem tudtak túljárni a vendégek támadói. A Vasas fölénye az egész találkozón meddőnek bizonyult, így az angyalföldiek már a harmadik idei meccsüket zárták gól nélküli döntetlennel. 0–0

20. Tiszakécske24631524–47–2321

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, Vasas–Siófok 0–0! Köszönjük figyelmüket!

90+4. perc: Hidi lőtt egy lecsorgó labdát a kapu mellé.

90+3. perc: Hutvágner kapott sárga lapot időhúzásért.

Úgy tűnik ezúttal sem tudja legyőzni a Vasas a Siófokot. A szurkolók nem meglepő módon éles kritikával illetik a csapat játékát.

90. perc: Négy perc hosszabbítás lesz!

84. perc: Kettőt cserélt a Siófok, Medgyesi Márk érkezett Szakály Attila helyére, míg Eördögh AndrástFarkas Gábor váltotta.

83. perc: Radó ívelt a kapu elé, ahol Zimonyi továbbfejelte a labdát Feczesin irányába, de Lorentz felszabadított.

81. perc: Polényi rúgta fel Radót, sárga.

77. perc: Mindkét csapat cserélt, a Vasasban Radó érkezett Hinora helyére, a Siófokban Nikházi váltotta Horváthot.

73. perc: Hidi M. Sándor kapott sárga lapot.

70. perc: Cserélt a Vasas, Márkvárt Dávid érkezett a csapatkapitány Berecz Zsombor helyére.

68. perc: Horváth Péter cselezgetett a 16-os előterében, majd 17 méterről kapura lőtt, Jova a léc fölé tolta a labdát.

62. perc: Cserélt a Siófok, Elek Bence érkezett Balogh Bence helyére.

61. perc: Zimonyi cselei után Hinora elé került a labda, aki a 16-os jobb sarkától a kapu fölé lőtt.

60. perc: Silye futott el a bal szélen, majd két cselt követően középre passzolt Hinorához, de a hazai támadó 12 méteres lövését Hutvágner védeni tudta.

59. perc: A második félidő első nagyobb lehetősége a Siófok előtt adódott, de Polényi 17 méteres lövése a jobb kapufa mellé szállt.

A hivatalos nézőszám 805 fő.

Ahogy előrejeleztük a szünetben kettőt cserélt a Vasas, Pátkai Máté helyére Zimonyi Dávid, Ihrig-Farkas Sebestyén helyére Cipf Dominik állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A Vasas szinte biztosan cserél majd a szünetben, Cipf Dominik és Zimonyi Dávid is már játékra készen melegítenek a pályán.

Krausz Raul (jobbra) eddig féken tudta tartani Berecz Zsombort (Fotó: Török Attila)

45. perc: Véget ért az első félidő...az eddig látottakkal talán csak a siófokiak lehetnek elégeddettek...

44. perc: Hidi beadását követően az üresen hagyott Pátkai tudott kapura fejelni, de a labda a bal felső sarok mellé szállt.

44. perc: A megítélt szabadrúgást Hinora lőtte kapura, de Hutvágner gyors vetődéssel kiütött a jobb alsó sarokba tartó labdát.

43. perc: A meccs második sárga lapját Lorentz Márton kapta, miután feltartotta Hinorát.

37. perc: Kiss Bence kicselezte Szivacskit Donátot, majd a 16-os bal sarkától a kapu fölé tekerte a labdát.

30. perc: Egy szöglet után lecsorgó labdát Berecz lőtt kapura 11 méterről, de középre tartó lövését biztosan védte Hutvágner.

Kiss Balázs (labdával) nevéhez fűződött az első siófoki lehetőség (Fotó: Török Attila)

25. perc: Megvolt az első siófoki lehetőség is, Kiss Balázs kissé kisodródott helyzetből lőtt az ötös sarkától kapura, de Jova védeni tudott.

23. perc: Silye beadása után Feczesin fejesét védte Hutvágner.

21. perc: Feczesin fejelte a labdát Bereczhez, aki 18 méterről a kapu fölé lőtt.

19. perc: Gyors hazai kontra végén Silye passzolt Pátkaihoz, aki 17 méterről a kapu mellé lőtte a labdát.

14. perc: Ihrig-Farkas nevé mellé írhattuk fel az első kapura lövési kísérletet, de 17 méteres tekerése csúnyán a kapu mellé szállt.

11. perc: Az első sárga lapot Deutsch Bence kapta, a siófoki védő csúnáyn rátartott Hidi lábára.

A Vasas piros-kékben, a Siófok tiszta sárgában lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas indította útjára a labdát.

A kezdés előtt a stadionban is megemlékeztek Illovszky Rudolfról, a kivetítőn egy videós összeállítást láthattunk, amelyen a klublegenda egyik interjújából is látható volt egy részlet.

A mai lesz a két csapat 45. egymás elleni bajnoki mérkőzése. 21 Vasas-győzelem mellett 15 siófoki siker és nyolc döntetlent született. A siófoki odavágón 2–2-es döntetlen eredmény született.

A Vasas keretében is történt változás az elmúlt héten, hiszen az angyalföldiek megszerezték a ZTE támadóját, Zimonyi Dávidot, míg Rétyi Róbertet kölcsönadták Szentlőrincre. A mai találkozó egyik pikantériája a Vasas egy másik téli igazolásának, Cipf Dominiknek a szereplése lehet, hiszen a fiatal játékos éppen Siófokról érkezett a fővárosba.

A Vasas az edzések mellett egy edzőmérkőzéssel is hangolt a mai összecsapásra, Kuttor Attila együttese múlt csütörtökön a harmadosztályú Vácot fogadta és fölényes, 6–2-es győzelmet aratott. A piros-kékek góljait Radó, Zimonyi, Szilágyi, Pekár és Szalai szerezték, és esett egy váci öngól is.

Az előző bajnokságokban rendre a tabella hátsó felében végző Siófok szereplésére ezúttal nem lehet panasz, Domján Attila együttese 23 lejátszott mérkőzést követően a hetedik helyen áll. A balatoni kék-sárgák kerete ráadásul a múlt héten egy régi-új játékossal is bővült, hiszen visszatért a korábban három évet is Siófokon töltő hátvéd, Lorentz Márton. Vele kapcsolatban talán mindenkinek eszébe jut az az abszurd jelenet, amely még egy Nyíregyháza–Siófok összecsapást követően történt, amikor is a Siófok akkori edzője,Varga Attila a mérkőzés utáni interjújában az ifi csapatba száműzte a hibázó játékost. Természetesen a szakvezető később megbánta szavait, bocsánatot kért a játékostól és továbbra is a felnőtt csapatban számított a játékára.

Ma lenne 100 éves a Vasas legendája, Illovszky Rudolf! Tizenkilenc órától a Vasas FC, a Vasas Kubala Akadémia, a Vasas SC és a XIII. Kerületi Önkormányzat közös koszorúzást és megemlékezést tartott a legendás játékos stadion mögött található szobránál. Illovszky életéről és pályafutásáról a Vasas honlapja készítettbővebb cikket.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a listavezető DVTK mögött hat pont lemaradással második Vasas a hetedik helyen álló Siófokkal.