Fordulatos meccsen három szegedi pont

MÁDI JÓZSEFMÁDI JÓZSEF
2021.12.05. 16:50
A szegedi kapusnak, Molnár-Farkas Tamásnak bőven volt dolga (Fotó: Török János/Délmagyarország)
A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Szeged-Csanád GSA a Nyíregyházát fogadta. A fordulatos találkozón a hazaiak vezettek, a vendégek kétgólos hátrányból egyenlítettek, végül mégis a Szeged szerezte meg a három pontot.

LABDARÚGÓ NB II
19. FORDULÓ

SZEGED-CSANÁD GA–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 3–2 (1–0)
Szeged,
Szent Gellért Fórum, 500néző. Vezette: Antal Péter (Belicza Bence, Albert István)
SZEGED-CSANÁD GA: Molnár-Farkas – Ódor, Temesvári, Pejovics, Kővári – Simon Á., Kovács M., Farkas A. (Haruna, 87.) – Kóródi (Gajdos, 61.), Horváth K. (Lestyán, 87.), Dobos Á. (Gréczi, 61.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Szokol, Papucsek, Jánvári, Nemes M. – Vass P. (Sigér Á., 64.), Márkus A. – Gresó (Banyoi, 83.), Zamostny (Pócsik, 83.), Sztankó (Csörgő, 64.) – Novák Cs. (Hamed, 83.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
Gólszerző: Kóródi (8.), Jánvári (47. – öngól), Gajdos (63.), ill. Gresó (53.), Zamostny (55.)
Kiállítva:
Csörgő (74.)

Dragan Vukmir: – Nem volt könnyű győzelem, de erre számítottunk. Vezettünk két góllal, jött az egyenlítés, ám a végén nagyon fontos volt a harmadik találat. Ezért is érdekes a futball, mert sosem lehet megnyugodni. Megérdemelten nyertünk, a lényeg a három pont.
Feczkó Tamás: – Rúgattunk két gólt a hazaiakkal, majd ekkor elkezdtünk játszani, és egyenlítettünk. A tíz emberrel mutatott játékunk tetszett, hiszen kialakítottunk helyzeteket, ám a hazaiak minden támadásában benne volt, hogy eldöntsék a meccset. Gratulálok a hazaiaknak, de ehhez kellett a mi ügyetlenségünk is.

Hamar vezetéshez jutott a hazai csapat, a gól hatalmas hibából született. A 8. percben Hegedűshöz már eleve lassan érkezett a labda a hazaadás után, a kapus ijedtében Ódorba püfölte, aztán onnan keresztbe gurult az ötösön Kóródi elé, aki közelről a hálóba lőtt.

Pejovics szögletet követően kis híján növelte az előnyt, de jobblábas lövése éppen csak elkerülte a bal felső sarkot. Horváth K. kétszer is tesztelte Hegedűst, aki előbb egy távoli lövés után bravúrral leért a bal alsóra, majd a kicsiben elvégzett szöglet után a szegedi támadó lövését blokkolta egy védő, mielőtt a nyírségi kapus közbeavatkozhatott volna.

A második félidő megint hazai góllal kezdődött, amelyhez megint kellett egy alapos védelmi hiba: a két belső védő hozta össze, Jánváriról pattant a labda a jobb alsó sarokba. Viszonylag gyorsan, öt perc múlva jött a szépítés, majd két percre rá az egyenlítés, előbb Gresó, majd Zamostny talált a kapuba, (2–2). Horváth K. azonban majdnem újra vezetéshez juttatta a csapatát az 57. percben, ám a bal oldali ötösről leadott lövése a kapufát, majd egy védőt érintve került az alapvonalon túlra.

Ami késik, nem múlik: szöglet után a 63. percbenGajdosrévén megint a Szeged vezetett. Miután Csörgő öt perc alatt két sárgát is összeszedett, a Nyíregyháza tíz emberrel maradt a hajrára.

Az izgalmas, eseménydús meccset a Szeged-Csanád GA nyerte meg 3–2-re.

20. Tiszakécske19431220–38–1815

90+3. perc: véget ért az igen mozgalmas mérkőzés, 3–2-re nyert a hazai csapat. Köszönjük a megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Papucsek kapott sárgát.

90. perc: három perc a ráadás.

90. perc: Márkus kapott sárgát.

89. perc: Banyoi próbálkozott lövéssel, Molnár-Farkas magabiztosan védett.

87. perc: Lestyán és Haruna érkezik Horváth K. és Farkas A. helyére.

83. perc: Hamed, Pócsik és Banyoi érkezett Novák Cs., Zamostny és Gresó helyére.

74. perc: Csörgő megkapta a második sárgáját, így a pirosat is.

69. perc: Csörgő kapott sárgát.

67. perc: Gréczi kapott sárgát.

64. perc: Sztankó helyett Csörgő, Vass P. helyett Sigér Á. érkezett.

63. perc: GÓÓÓÓL! Szöglet után a hosszún Pejovics elé került a labda, aki az ötös sarkáról lőtt, Gajdos pedig közelről beleért a labdába, amely a hálóban kötött ki, 3–2.

61. perc: Dobos helyett Gréczi, Kóródi helyett Gajdos a pályán.

58. perc: Horváth K. egy csel után a bal oldali ötös sarkáról a jobb kapufát találta el.

Kóródi (70), az első szegedi gól szerzője védekezésben már nem annyira jeleskedett  (Fotó: Török János/Délmagyarország)

55. perc: GÓÓÓÓL! És itt az egyenlítés: Novák fejjel készítette le a labdát Zamostnynak a 16-oson belül, aki átvétel után ballal a bal alsóba lőtte a labdát, 2–2.

52. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Nyíregyháza: jobb oldali beadás után átkerült a labda a hosszúra, Gresó érkezett, és egy átvétel után jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 2–1.

Újabb gólnak örülhettek a szegediek (Fotó: Török János/Délmagyarország)

47. perc: GÓÓÓÓL! Horváth K. bal oldali beadása után Papucsek ráfejelte a labdát Jánvárira, akiről a kapuba pattant a labda, 2–0.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

45. perc: nincs hosszabbítás, véget ért az első félidő.

Fejpárbaj a nyíregyházi kapu előterében (Fotó: Török János/Délmagyarország)

Hiába a tavaly még volt válogatott kerettag, Hegedüs Lajos bravúrja, kikapott a Szpari (Fotó: Török János/Délmagyarország)

34. perc: Horváth K. ballal 22 méterről a bal alsó vette célba, Hegedüs L. bravúrral tolta a labdát szögletre. A kicsiben elvégzett szögletből Horváth K. tört be a 16-oson belülre, most a jobb alsót célozta meg, egy védőről pattant ismét szögletre.

33. perc: Novák és Temesvári találkozott a levegőben, előbbit ápolni kellett, majd egy tamponnal az orrában tért vissza.

24. perc: Pejovicshoz jutott el a szöglet után a labda, aki jobbal kapu felé pörgetett, a labda a bal felső mellett hagyta el a játékteret.

16. perc: Temesvári szintén sárgát kapott.

14. perc: Sztankó kapott sárgát.

11. perc: Kovács M. messziről ellőtte a labdát, amely a jobb felső sarok fölött egy-két méterrel ment el.

Nagy a boldogság a hazaiaknál: máris megvan a vezetés! (Fotó: Török János/Délmagyarország)

8. perc: GÓÓÓÓL! Egy rövid hazaadás után Hegedüs L. telibe lőtte Ódort, a labda keresztbe gurult az ötösön, érkezett Kóródi, aki a kapuba passzolt, 1–0.

6. perc:Kővári bal oldali beadása megtalálta Kóródit az ötös sarkán, aki átvétel után befordult, de becsúszva gyengén találta el a labdát, Hegedüs L. kézzel védett.

1. perc: fehérben a vendégek, a hagyományos kék-feketében a szegediek. A mérkőzés kezdőrúgását Bánhidi Bence, a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának kapitánya végezte el.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy a negyedik helyen álló Szeged a hetedik Nyíregyháza ellen.