Gólzáporos, fordulatos meccset nyert a Soroksár Siófokon

Vörös SándorVörös Sándor
2020.10.18. 14:20
Küzdelmes, kemény párharcokkal tarkított mérkőzést vívtak a felek (Fotó: Németh András)
Két nyeretlen mérkőzés után győzött ismét a Soroksár SC, amely a labdarúgó NB II 12. fordulójában küzdelmes, kemény párharcokkal tarkított találkozón egy góllal bizonyult jobbnak a BFC Siófok otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ
BFC Siófok–Soroksár SC 2–3 (1–0)
Siófok, Városi Stadion, 250 néző. Vezette: Kulcsár Katalin (Bede Tamás, Török Katalin)
SIÓFOK:
Hutvágner – Izing (Hajnal G., 61.), Jagodics B., Horváth M. – Polényi, Nikházi, Balogh B. (Horváth P., 61.), Tajthy T., Kiss B. – Elek B. (Tömösvári, 67.), Gaál B. Vezetőedző: Gál István
SOROKSÁR:
Varga Á. – Bene, Gengeliczki, Valencsik, Gárdos – Derekas, Huszák – Tóth D. (Korozmán, 74.), Csernik, Magyari (Orosz, 62.) – Lovrencsics B. (Hudák, 85.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Elek B. (27.), Hajnal G. (69.), ill. Magyari (49., 55.), Lovrencsics B. (64.)

Gál István:
– A szezon legjobb játékát nyújtottuk az első félidőben, lehetőséget sem hagytunk az ellenfélnek. A másodikban azonban súlyos egyéni hibákkal tíz perc alatt leromboltuk, amit addig felépítettünk, és utána hiába hajtottunk, nem sikerült egyenlítenünk.
Lipcsei Péter: – Két ellentétes félidőt láthattunk, az elsőben gyengébben játszottunk, a másodikban nyújtottakkal maradéktalanul elégedett vagyok, mert a játékosok megfogadták a tanácsokat, és ez a gólok számában is megmutatkozott.

Nem mondhatjuk, hogy sokan választották volna ebédet követő programnak a Soroksár SC siófoki vendégjátékát, inkább jellemezhetnénk úgy a vasárnap délutáni bajnokit, hogy családias légkörben került rá sor. A két együttest a tabella második felében négy pont és öt hely választotta el egymástól, ugyanakkor a múltbeli adatokból kiindulva joggal reménykedhettünk eseménydús találkozóban: ezzel kapcsolatban talán elég, ha csak annyit említünk példaként, hogy a 2006 óta íródó közös történelemben előfordult, hogy a XXIII. kerületiek 6–1-re győztek, de arra is volt precedens, amikor a BFC Siófok 6–2-es sikert aratott.

Az első félidőben semmi sem utalt arra, hogy az említett gólzáporos bajnokik megismétlőd(het)nek, hiszen a felek ugyan remek iramú, de küzdelmes, sok párharccal tarkított csatát vívtak egymással. Igaz, ebből a balatoniak jöttek ki jobban, hiszen a 27. percben a harmadik szögletüket követően Elek Bence juttatta vezetéshez csapatát.

A szünet után egy agresszívebb, célratörőbb vendégegyüttes futott ki a pályára, amely átvette az irányítást. Lipcsei Péter tanítványai megérezték, hogy a tópartiak gödörbe kerültek, és az egyéni hibákat kihasználva tizenöt perc leforgása alatt háromszor is bevették Hutvágner Gergely kapuját. A sárga-kékek a folytatásban mindent egy lapra feltéve próbálták menteni a menthetőt, érkeztek a beadások, szabadrúgások, de ezekből csak egyszer tudtak eredményesek lenni Hajnal Gergely révén.

A soroksáriak 2016. április 16-a óta vártak arra, hogy ismét három pontot gyűjtsenek a Balaton fővárosában, ahol végül újfent bebizonyosodott, hogy amikor e két csapat találkozik egymással, borítékolható a gólzápor. Évszaktól függetlenül.

20. FC Csákvár124815–31–164

90+4. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! A Soroksár SC remek második félidőt produkálva 3-2-es győzelmet aratott a BFC Siófok otthonában. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3. perc: Gárdos András részesült sárga lapot figyelmeztetésben időhúzásért.

Kulcsár Katalin négy percet hosszabbít a rendes játékidő letelte után.

85. perc: Hudák Martin bemutatkozik a vendégek színeiben, miután Lovrencsics Balázs sérülés miatt nem tudja folytatni a játékot.

79. perc: Gengeliczki Gergő is besárgult, miután buktatta a tizenhatos vonalán kilépni készülő Tömösvárit.

74. perc: Második soroksári csere: Korozmán Kevin váltotta Tóth Dominik Bencét.

71. perc: A vendégtérfél közepén Tóth Dominik Bence akasztotta sárga lapot érően Polényi Gábort.

Varga Ádám nem tudta megmenteni csapatát a második siófoki góltól (Fotó: Németh András)

69. perc: GÓL! MEGSZEREZTE MÁSODIK GÓLJÁT A BFC SIÓFOK! A sokadik hazai szabadrúgást is Gaál Bálint végezte el a jobb oldalról: a csereként pályára küldött Hajnal Gergely 7 méterről a hosszú sarokba csúsztatta fejjel a labdát. 2–3!

67. perc: Harmadik hazai csere:Elek Bence le – Tömösvári Bálint be.

65. perc: Polényi Gábor kapta a mérkőzés negyedik sárga lapját, miután buktatta Huszák Tamást.

64. perc: GÓL! MÁR KETTŐVEL VEZET A SOROKSÁR SC! Újabb lendületes vendégtámadás, melynek végén Derekas – Csernik volt a labda útja, majd utóbbi nagyvonalúan Lovrencsics Balázshoz továbbított, aki két méterről a kapu jobb alsó sarkába passzolta. 1–3!

62. perc: Lipcsei Péter is változtatásra szánta el magát: a duplázó Magyari Szilárdot Orosz Márk váltotta.

61. perc: Kettős csere a házigazdáknál: Izing Martint Hajnal Gergely váltotta, míg Balogh Bence Benitó helyett Horváth Péter a pályán.

57. perc: Lovrencsics ismét remek labdával szolgálta ki Magyarit, aki egy pattanás után kapura lőtt, Hutvágner azonban nagy bravúrral szögletre mentett.

55. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A SOROKSÁR SC! Magyari kapott remek labdát, majd betört a tizenhatoson belülre, ahol Hutvágner és Izing ütközött, s a labda tovább csorgott. A vendégek támadója eszmélt a leggyorsabban, majd 10 méterről az üres kapu közepébe helyezett. 1–2!

54. perc: Tajthy Tamás buktatta a siófoki térfél közepén Gengeliczkit – sárga lap.

52. perc: Kiss Balázs remek beadását Gaál Bálint fejelte tiszta helyzetben a jobb oldali kapufára, de les miatt jöhetnek a vendégek.

49. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A SOROKSÁR SC! Tóth Dominik Bence ment el a jobb oldalon, majd a hosszún remek ütemben érkező Magyari Szilárdot hozta játékba, aki három méterről a kapu jobb oldalába belsőzte a labdát. 1–1!

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik oldalon sem történt változtatás.

45+1. perc: A jelzett, minimális hosszabbítást követően véget ért az első félidő, a BFC Siófok Elek Bence góljával 1-0-ra vezet.

Egy perc hosszabbítás az első félidő végén.

45. perc: Horváth Milán buktatta sárga lapot érően Tóth Dominik Bencét.

42. perc: Lassan formálódó vendégakció végén Gárdos András lőtt 15 méterről: labdája lepattant Hutvágner előtt, aki szögletre ütötte.

35. perc: Gaál Bálint oldalszabadrúgását követően egymást zavarták a középen érkező siófoki játékosok, így az ígéretesnek tűnő lehetőségből végül nem alakult ki veszély.

A két klub egymással szemben ezen a délutánon 14. alkalommal szállt harcba a győzelemért, közös történelmük 2006 óta íródik. Az azóta eltelt tizennégy évben öt siófoki győzelem és öt döntetlen mellett három soroksári siker született. A sárga-feketék legutóbb 2016. április 2-án távoztak három ponttal a Balaton fővárosából, ahol akkor 1-0-s győzelmet arattak.

Elek Bence góljával szerezte meg a vezetést a BFC Siófok (Fotó: Németh András)

27. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A BFC SIÓFOK! Balogh Bence Benitó adta középre a házigazdák harmadik szögletét a bal oldalról. A kapu előtti kavarodásban Elek Bence eszmélt a leggyorsabban, s öt méterről a kapu közepébe lőtte a labdát, a rosszul kimozduló Varga mellett. 1–0!

19. perc: Komoly lehetőséget hagyott kihasználatlanul a BFC Siófok: Gaál Bálint végzett el egy szabadrúgást középen, 16 méterről. Ígéretes helyzetben azonban a félmagas lövését Bene Marcell szögletre tisztázta.

A két együttest négy pont és öt hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. Érdekesség, hogy a BFC Siófok a megszerzett 11 pontjából tízet saját közönsége előtt szerzett, míg a Pest megyeiek 15 pontjukból ötöt zsebeltek be vendégként.

12. perc: Magyari Szilárd kapta a mérkőzés első sárga lapját, miután Polényit akadályozta egy gyors bedobás elvégzésében.

A vendégek kapusa bravúrral húzta le a labdát az érkező Elek Bencét megelőzve (Fotó: Németh András)

9. perc: A vendégek harmadik szabadrúgását Csernik végezte el, Gaál Bálint a hosszú oldalon érkezőket megelőzve fejjel tisztázott az ötösön.

A Soroksár SC a napokban jelentette be, hogy szerződtette a Szeged-Csanád Grosics Akadémiától Hudák Martint. A 26 éves játékos leigazolásával a sárga-feketék variációs lehetőségei megnövekedtek, debütálásra akár ezen a délutánon sor kerülhet, hiszen Lipcsei Péter csereként nevezte a találkozóra.

4. perc: Balogh Bence Benitó tekerte középre a mérkőzés első szögletét a jobb oldalról, labdáját Lovrencsics Balázs a mezőnybe fejelte.

A találkozót Kulcsár Katalin vezeti, munkáját Bede Tamás és Török Katalin segíti. Kulcsár Katalin ezen a délután pályafutása 29. másodosztályú bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 127 sárga mellett 10 piros lap a mérlege. A 2016-ban a világ legjobb női bírójának választott Kulcsár a BFC Siófoknak eddig kétszer, míg a Soroksár SC-nek egyszer vezetett mérkőzést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a soroksáriak indították útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok! A somogyiak tiszta kékben szerepelnek, Hutvágner Gergely zöld dresszben véd. A vendégek tiszta fehérben játszanak, Varga Ádám Gábor pedig narancssárga szerelésben áll a gólvonal elé.

A mögöttünk hagyott napokban a Balaton-parton is igazi őszi arcát mutatta az időjárás, de az esőfelhők lassan elvonultak. A mérkőzésnapon hosszabb-rövidebb napos időszakok váltják egymást, a kezdés előtt mintegy háromnegyed órával 13-14 Celsius-fokos hőmérséklet mellett kezdték a felek a bemelegítést.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig tizenegy pontot gyűjtő, a tabella 16. helyén álló BFC Siófok a tizenöt egységgel 11. pozícióban állomásozó Soroksár SC együttesével találkozik. Megtudjuk, mire megy a három forduló óta nyeretlen balatoni együttes a hármas győzelmi sorozat után az előző két bajnokin mindössze egy pontot szerző sárga-feketékkel.