Győzött a Pécs a Szolnok ellen a büntetők meccsén

2021.04.07. 18:05
Adamcsek magabiztosan értékesítette a büntetőt (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában a 4. helyezett Pécs megszerezte tizenhatodik idénybeli győzelmét. Ezúttal a Szolnokot múlták felül Tihanyiék, miután mindkét együttes rúghatott egy-egy büntetőt.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

PÉCSI MFC–SZOLNOKI MÁV 2–1 (1–0)
Pécs,
PMFC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezeti: Németh Ádám (Aradi József, Kovács II. Gábor)
PMFC: Helesfay – Króner, Rácz L., Preklet, Katona – Grabant (Németh M., 88.), Futó, Bartha (Tölgyesi, 58.), Hegedűs (Kónya, a szünetben) – Geiger (Tihanyi, 58.), Adamcsek (Bajner, 66.). Vezetőedző: Vas László
Szolnok: Molnár-Farkas – Szekszárdi (Irmes, a szünetben), Horgosi, Kovács O., Tamás L., Kotula – Rokszin (Bárdos, 72.), Kónya M., Tisza – Csirmaz, Novák Cs.. Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Adamcsek (5. perc – 11-esből), Tihanyi (88.) ill. Novák Cs. (62. - 11-esből)

Nagyszerűen kezdődött a PMFC számára a Szolnok elleni bajnoki, az 5. percben Adamcsek büntetőjével ugyanis vezetést szerzett. A folytatásban aztán egyre stabilabban állt a vendégek védelme, s kisebb helyzetekig el is jutott, gólt nem tudott szerezni a szünetig. Az első játékrész hajrájában aztán az első gól szerzője pontot is tehetett volna a meccs végére, de miután Molnár-Farkast kicselezte, mellé gurított.

A fordulás aztán már a Szolnok gólja is meglett, ekkor Novák Csanád harcolt ki egy büntetőt, s értékesítette is azt. Viszont a PMFC tartogatta a meccs csattanóját. Egy remek kiugrást követően Tihanyi gurított nyugodtan a Szolnok kapujának közepébe, s ezzel megszerezte az újonc Pécs idénybeli tizenhatodik győzelmét.

Vége a találkozónak!

88. perc: Grabant helyén Németh Márk folytatja a Pécsben.

85. perc: GÓÓÓÓL! Vezet a Pécs!Egy felrúgott labdát, Bajner tovább csúsztatta, amivel ki tudott lépni Tihanyi, aki laposan a kapu közepébe lőtt!

77. perc: Kónya Márk tüzelt 18 méterről a baloldalról, de Rácról szögletre pattant a labda.

73. perc: Sárga lapot kapott Tisza egy taktikai faultért.

72. perc: Rokszin helyett Bárdos érkezett a Szolnokba.

68. perc: Kónya lódult meg, de 18 méterről eleresztett lapos lövése messze lekerülte a kaput.

67. perc: Preklet 14 méteres lövése megpattant egy szabadrúgást követően, és épp így lett volna jó a bal felsőbe, de Molnár-Farkas résen volt.

66. perc: Adamcsek helyén Bajner folytatja a Pécsben.

62. perc: GÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Szolnok! Novák Csanád magabiztosan lőtt a bal alsóba a jobbra vetődő Helesfay mellett.

61. perc: Újabb tizenegyes. Preklet buktatta Novák Csanádot. Reklamálásért Rácz László kapott sárgát.

58. perc: Kettőt cserél a Pécs. Geiger helyére Tihanyi, Bartha helyére Tölgyesi érkezett.

50. perc: Grabant a balösszekötő helyén tolt egyet a labdát, majd 20 méterről a bal alsó sarok mellé tüzelt.

Hegedűs az első játékrészt követően már nem jött ki a pályára (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

46. perc: Folytatódott a találkozó. Mindkét csapat cserélt a szünetben. Szekszárdi helyett Irmes a Szolnokban, Hegedűs helyett Kónya Dávid állt be a Pécsbe.

Vége az első félidőnek!

43. perc: Molnár-Farkas egy csellel átverte a letámadó Geigert, de így Adamcsekhez került a labda, aki eltolta a kapus mellett, majd jobbal a hosszú kapufa rossz oldalára gurított.

39. perc: Hegedűs megszerezte a labdát Tamástól, majd kötényben Adamcsek elé tálalt. Molnár-Farkas viszont leért a pécsi támadó lövésére, majd Hegedűs ismétlésébe is belevetődött.

33. perc: Novák Csanád kiválóan ugratta ki Csirmazt, de Króner óriásit vágtázva az utolsó pillanatban elvette tőle a labdát. Rokszin a második hullámban érkezve még lőhetett, de Helesfay könnyedén fogta a labdát.

Preklet egyelőre nem tudott veszélyes lenni a szögletek után (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

32. perc: Hegedűs jobboldali szabadrúgása nagyon magasan jött középre, így Preklet már nem tudta kapura irányítani azt.

27. perc: Adamcsek baloldali szabadrúgását Kovács Olivér kifejelte a pécsi támadók elől.

23. perc: Hegedűs cselezett a tizenhatos baloldalánál, majd középre tekert, de Geiger fejese mellé ment.

13. perc: Rokszin jobboldali szögletét Horgosi a kapu mellé fejelte.

Korán örülhetett a Pécs (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)

5. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Pécs! Adamcsek magabiztosan értékesítette a büntetőt. A jó irányba mozduló kapus mellett is a jobb alsóba talált! 1–0

4. perc: Kónya Márk buktatta Adamcseket, a játékvezető pedig azonnal a tizenegyes pontra mutatott.

1. perc: Elkezdődött a találkozó. A tiszta fehérben játszó Szolnok indította útjára a labdát!

Felkészült a PMFC a Szolnok elleni találkozóra (Fotó: Löffler Péter/Dunántúli Napló)
Köszöntjük kedves olvasóikat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire megy az előző fordulóban Siófokon fölényesen nyerő Pécs az előző hat bajnokiján csak egyszer győző Szolnok ellen.