NB II, Nyugat: csak egy góllal, de megint nyert a Puskás FC

2013.04.13. 18:35
A Puskás FC ismét nyert (Fotó: NS-archív)
A Puskás Akadémia FC továbbra is megállíthatatlannak tűnik a labdarúgó NB II Nyugati csoportjában: a veretlen listavezető a 22. fordulóban az Ajka ellen győzött 1–0-ra Gajdos Zsolt góljával. A Sopron Deme Imre 90. percben – büntetőből – szerzett találatával nyert 1–0-ra a Gyirmót ellen, míg a Zalaegerszeg Denis Grbic ötödik percben szerzett góljával győzött 1–0-ra Kaposváron.

PUSKÁS AKADÉMIA–AJKA 1–0

A Puskás FC a jól szereplő Ajka ellen is megőrizte a veretlenségét, sőt, sikerült megnyernie a mérkőzést. Bár sokáig nem született gól a meccsen, a 73. percben Gajdos Zsolt betalált, és ezzel be is állította az 1–0-s végeredményt.

SOPRON–GYIRMÓT 1–0

A végig fegyelmezetten és zártan futballozó Soproni VSE a 92. percben tizenegyesből szerzett góllal győzött a büntetőt is hibázó Gyirmót ellen.

A Sopron sorozatban négy győztes bajnoki mérkőzés után a Gyirmót FC-t fogadta. A hazaiak kiváló formájuk ellenére a biztos védekezést helyezték előtérbe, így hiába játszottak meddő fölényben a vendégek, nem igazán találták az ellenszert. A 35. percben megsérült a soproniak kapusa, Dénes Zsolt, ám ez sem zavarta meg a hazaiakat, és a szünetig tökéletesen zárt a védelmük.

A második félidőben is többet támadott a Gyirmót, ez már a helyzetek számában is meglátszott, ám a gólszerzéssel ezúttal hadilábon állt a Csank-legénység. Az 57. percben Oross Márton még büntetőt is hibázott. A hosszabbítás perceiben aztán jött a meglepetés, a Gyirmót védője, Gévay Zsolt buktatta Bali Pétert a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Deme Imre higgadtan értékesítette. A Sopron 1–0-ra nyert, és sorozatban ötödik győzelmét is megszerezte.

NB II, NYUGATI CSOPORT
22. FORDULÓ

PUSKÁS AKADÉMIA FC–FC AJKA 1–0
(0–0)
Felcsút, 400 néző. Vezette: Németh Á. (Demeter, Galán)
PUSKÁS AKADÉMIA: Somodi – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas N. – Tóth B., Polonkai (M. Luque, 32.) – Nagy D., Kleinheisler (Szakály D., 70.), Baracskai (Gajdos, 52.) – Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
AJKA: Jánosa – Sallér, Subicz, Pákai, Gunther – Horváth A. – Szabó L., Czanik (Pavlitzky, 81.), Nagy B., Major N. (Sipos N., 61.) – Sowunmi. Vezetőedző: Németh Zoltán
Gólszerző: Gajdos (1–0) a 73. percben
Kiállítva: Zsolnai (második sárga lap után) a 77. percben
Benczés Miklós: – Egy olyan meccset tettünk magunknak nehézzé, amelyet kézben tartottunk. Vezettünk, irányítottuk a játékot, de egy buta kiállítás miatt izgalmas volt a mérkőzés vége.
Németh Zoltán: – Igazi rangadó, nagy taktikai csata volt.

SOPRONI VSE–GYIRMÓT FC GYŐR 1–0 (0–0)
Sopron, 1200 néző. Vezette: Pintér Cs. (Becséri G., Török K.)
SOPRON: Dénes (Sásdi, 33.) – Fazakas, Bognár Zs., Baranyai N., Mészáros M. (Horváth A., a szünetben) – Fazekas N. – Deme, Varga G. – Gaál B., Bali, Szabó L. (Balázs R., 77.). Vezetőedző: Bücs Zsolt
GYIRMÓT: Deli – Regedei, Csizmadia, Gévai, Nagy II G. – Lázár P. – Cseri T. (Balog Z., 86.), Illés Gy., Tölgyesi (Laki B., 69.) – Oross (Tóth M., 60.), Magasföldi. Vezetőedző: Csank János
Gólszerző: Deme (11-esből, 1–0) a 90. percben
Bücs Zsolt: – Mindkét csapatnak voltak gólszerzési lehetőségei. Játékosaim fegyelmezettek voltak, és nem érdemtelenül szereztük meg a három pontot.
Csank János: – Tudtam, hogy egygólos meccs lesz, a sors nem volt kegyes hozzánk, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének.

KAPOSVÁR II–ZALAEGERSZEG 0–1 (0–1)
Kaposvár, 150 néző. Vezette: Kovács G. (Hofbauer, Szeles)
KAPOSVÁR II: Posza – Földes, Addo, Fotiasz, Laczkó (Kirchner, a szünetben) – Zmukics – Házi (Caccamo, 70.), Böröczky, Thian (Horváth Á., 75.) – Haruna, Diallo. Edző: Barna László
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi, Budovinszky, Bogunovics, Nagy Z. (Hajdú N., 38.) – Nánási, Simonfalvi – Seye, Grbic (Tiskevics, 92.), Frizoni (Sluka, 70.) – Szegleti. Vezetőedző: Simon Antal
Gólszerző: Grbic (0–1) az 5. percben
Barna László: – A hozzáállás már elfogadható volt, kivéve az első húsz percet. Egyszerűbben futballozva, a biztonságra kell törekedni, mert olyan hibákat követtünk el, amelyek meghatározták a mérkőzés képét.
Simon Antal: – Agresszív Kaposvárral találtuk szemben magunk, de kiszenvedtük a győzelmet, ami nagyon fontos a célunk eléréséhez.

VESZPRÉM FC–FC TATABÁNYA 1–1 (0–0)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Radványi (Horváth Z., Makkosné)
VESZPRÉM: Kovács A. – Nagy Á. (Osváth, 60.), Császár A., Tóth F., Bosnjak (Nikolin, 66.) – Nyitrai, Radványi, Szabó Zs. (Szöllőskei, 87.) – Hevesi-Tóth, R. Thiago, Honma. Vezetőedző: Nagy Tamás
TATABÁNYA: Dombai A. – Almási, Djurics, Hegedűs N., Törtei – Oláh G., (Ferkó Cs., 72.), Bakos, Huszák, Skriba – Weitner (Csovics, 67.), Szekér. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Honma (1–0) a 48., Ferkó Cs. (1–1) a 89. percben
Nagy Tamás: – Megdolgoztunk a sikerért, de egy figyelmetlenség miatt az utolsó előtti percben elveszítettünk két pontot.
Csertői Aurél: – Véleményem szerint egy szabályos gólunkat nem adta meg a bíró, és az ellenfél gólját szabálytalanság előzte meg. Küzdelmes mérkőzésen reális a döntetlen.

KOZÁRMISLENY–HALADÁS II 2–0 (1–0)
Kozármisleny, 200
néző. Vezette: Pánczél (Márton Zs., Kepe)
KOZÁRMISLENY:
Sólyom – Erőss, Romic, Nagy J., Vég B. – Szabó B. – Karacs, Nagy D. (Kiss M., 82.), Boda, (Zsdrál, 64.) – Birtalan B., Bjelanovic (Berdó, 88.). Vezetőedző: Szabó Zsolt
HALADÁS II:
Dombó – Angyal, Szeles, Füredi, Zsirai – Szakály A., Hanzl – Czafit, Tóth L. (Vlasics, 77.), Medgyes – Simon A. Edző: Tóth László
Gólszerző:
Birtalan B. (1–0) a 40., Romic (2–0) a 62. percben
Szabó Zsolt:
– Nehéz öt napon vagyunk túl, de a csapat megmutatta erejét, s kiváló Haladást győztünk le.
Tóth László:
– Érdekes a futball, mert attól még, hogy körbepasszoljuk az ellenfelet, pontokat nem szerzünk. El kell gondolkoznunk a jövőre nézve.

CSÁKVÁRI TK–PAKSI FC II 4–1 (2–0)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Gyarmati II T. (Kóbor, Kulman)
CSÁKVÁR: Hegedűs F. – Ambrus, Racskó, Burucz (Sötét, 61.), Ódé – Domján A., Csordás Sz., Domonyi, Burányi – Vinicius (Imrik, 70.) – Bondarenko (Molnár Cs., 61.). Vezetőedző: Bognár György
PAKS II: Kiss M. – Féhr, Berkó, Lakatos G. (Szalontai, 25.), Juhász D. (Blatt, a szünetben) – Mészáros I., Feil, Pintér N. (Horváth M., a szünetben), Kesztyűs – Czinger, Pap R. Vezetőedző: Lengyel Ferenc
Gólszerző: Bondarenko (1–0) a 6., Bondarenko (2–0) a 19., Domján A. (3–0) az 57., Kesztyűs (3–1) a 63., Imrik (4–1) a 91. percben
Bognár György:
– Hatvan percig nagyon jól játszottunk, majd három nulla után elkezdtünk cserélgetni, gondolva a jövő heti két mérkőzésünkre. Ekkor megtört a lendületünk, az utolsó fél óra szenvedős volt, de így is megérdemelten nyertünk.
Lengyel Ferenc: – Az első félidőben értékelhetetlenül játszottunk, de a hármas csere után feljavultunk. A második félidőben kapufát lőttünk, helyzeteket hagytunk ki, vagyis az eredmény nem reális.

BAJAI LSE–GYŐRI ETO II 2–1 (0–0)
Baja, 200 néző. Vezette: Berényi (Pápai, Kiss I B.)
BAJA: Orbán – Hajnal G., Szabó Gy., Farkas A. (Szentgyörgyi, a szünetben), Szénási – Szilasi – Turcsik, Turi, (Szabó Sz., 59.) Illés D. – Szöllősi T., Csokics (Balázs D., 87.). Vezetőedző: Goretich Krisztián
ETO II: Kamenár – Kálmán, Köles, Lang, Kozma M. – Paget (Kalmár, a szünetben) – Varga T. (Matetits, a szünetben), Paku, Németh L., Vankó (Serfőző, 68.) – Bellar. Edző: Sándor István
Gólszerző: Paku (0–1) az 54., Szöllősi T. (11–esből, 1–1) a 60., Szöllősi T. (2–1) a 62. percben
Goretich Krisztián: – Infarktusos meccsen értékes győzelmet arattunk. A helyzetek alapján előbb eldönthettük volna a mérkőzést, így azonban nehéz szülés volt.
Sándor István: – Szégyellem magam a teljesítményért, amit a csapat produkált. Ez nem méltó az ETO nevéhez. Gratulálok volt játékosomnak, a hazaiak edzőjének, illetve csapatának a győzelemhez.

16. Paksi FC II* 22 2 4 16 17–44 –27 10
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba