Másodszor is legyőzte a Gyirmót a Haladást

TÓTH GÁBORTÓTH GÁBOR
2021.01.31. 16:50
A fehér mezes szombathelyiek az első félidőben csak nyomozták a labdát...
A labdarúgó NB II 22. fordulójában a forduló előtt hatodik Szombathelyi Haladás az egy hellyel előtte álló Gyirmótot látta vendégül. A találkozót 2–0-s félidő után a vendégek nyerték meg 3–1-re.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 1–3 (0–2)

Szombathely, Haladás stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Oláh Gábor (Kovács Gábor, Máyer Gábor).
Haladás: Verpecz – Csilus T., Mocsi (Jancsó, 72.), Devecseri, Németh Milán – Kállai (Schimmer, 46.), Kiss B. (Dragóner, 46.), Holdampf, Debreceni (Bosnjak, 46.) – Medgyes, Tóth M. (Doktorics, 46.).Vezetődző: Mátyus János
Gyirmót:
Rusák – Major, Hudák, Széles, Szegi – Nagy P., Vass Á., Vogyicska (Kirják, 89.) – Herjeczki (Hajdú, 72.), Lencse (Simon, 89.), Heffler N. (Radics, 83.). Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:
Mocsi (52.), ill. Heffler N. (31.), Lencse (42.), Nagy P. (90+3. – 11-esből)
Mátyus János
: – Felemás érzések kavarognak bennem. Az első játékrészben a vendégcsapat játszott jobban, megérdemelten szerezte meg a vezetést, a másodikban viszont már domináltunk, voltak helyzeteink, de a hosszabbításban kapott gól eldöntötte a mérkőzést.
Németh Zoltán: – Két részre bontanám a mérkőzést, az első félidőben sikerült megvalósítani az elgondolásunkat, és megérdemelten szereztük meg a vezetést. A szünet után a gyorsan kapott gólt követően tíz perc elteltével sikerült rendezni a sorainkat, és végig taktikusan játszva szereztük meg a győzelmet.

Energikus játékkal kezdték a csapatok a mérkőzést, de az ismerkedés után a Gyirmót ragadta magához az irányítást. Keményen, szervezetten játszottak a vendégek, és a kapu előtt sokkal pontosabbak voltak – megérdemelten jutottak 2–0-s előnyhöz a szünetig.

A pihenő alatt vélhetően használt a fejmosás a hazai öltözőben, mert ezután egy sokkal jobb Haladás lépett pályára. Átvette az irányítást a házigazda, beszorította ellenfelét, és korán összejött a szépítés is. Ekkor úgy tűnt, hogy egyenlíthet a szombathelyi alakulat. De aztán túlélte a nehéz időszakot a Gyirmót, rendezte a védekezését – a hajrát pedig már rutinos csapat módjára lehozta. Sőt, a ráadásban még egyszer kapuba talált. 1–3

A játék képe alapján megérdemelten nyert a Gyirmót.

Lencse László (jobbra) győztes meccsen, góllal tért vissza Gyirmótra

93. perc: Vége a mérkőzésnek, a Gyirmót elvitte a három pontot Szombathelyről. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Nincs idő a középkezdésre, a játékvezető lefújja a mérkőzést.

93. perc: Tizenegyeshez jut a Gyirmót. A büntetőt Nagy Patrik értékesíti magabiztosan, a kapu közepébe bombázza a labdát. 1–3.

92. perc:Bosnjaknak mutatja fel a sárgát a játékvezető.

90. perc: Három perc hosszabbítást jelez a negyedik játékvezető.

89. perc: Gyirmóti kettő csere, Simon és Kirják a pályán.

Minden mindegy alapon megy előre, támad gőzerővel a Haladás – de fogy az idő.

87. perc:Devecseri is kapott egy lapot.

86. perc: A vendégek védője, Szegi sárgult be.

85. perc: Egy hazai szöglet után Bosnjak került nagy helyzetbe, de jobbról, tíz méterről elengedett bombáját kiütötte a rövidet jól záró Rusák kapus.

83. perc: Cserél a Gyirmót: Heffler le, Radics be.

78. perc: Egy remek szombathelyi kontra végén Doktorics ügyes labdaátvétellel hozta helyzetbe magát. A középről, 18 méterről ellőtt labdája centikkel tévesztette el a bal alsó sarkot.

72. perc: Az első csere a vendégeknél, Herjeczki helyett Hajdú kap lehetőséget.

A második félidőben hiába kapcsoltak magasabb sebességre a szombathelyiek, az egyenlítés nem jött össze

Támad, támad a Haladás, de most jól védekezik a Gyirmót.

72. perc: Újabb csere hazai oldalon: Mocsi helyett Jancsó a pályán.

66. perc:Széles akadályozott meg sárga lapot érően egy hazai támadást. A szabadrúgást Medgyes a léc fölé bombázta.

65. perc: Úgy tűnik, hogy túlélte a nehéz pillanatokat a vendég, igyekszik megbecsülni a labdát, próbál kontrázni.

Teljesen átvette az irányítást a Haladás, beszorult a Gyirmót.

52. perc: Medgyes balról belőtt szögletére tökéletes ütemben érkezett a rövidre Mocsi, és szép mozdulattal csúsztatta a kapu bal oldalába a labdát – Rusák mozdulni sem tudott. 1–2

50. perc: Nyom a Haladás. Ügyes passzolgatás után Dragóner elé került a labda, aki középről, 17 méterről bombázott kicsivel fölé.

46. perc: A Haladás szakmai stábja négyet (!) cserélt: Dragóner, Doktorics, Schimmer és Bosnjak lépett pályára.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő – nehéz helyzetben van a Haladás.

Erőszakosabb, frissebb csapat benyomását kelti a Gyirmót. A vendégek sok párharcot nyernek, erőszakos labdaszerzésekből próbálnak támadásokat vezetni. A Haladás is becsülettel küzd, de kapura teljesen veszélytelen.

Az első félidőben már másodszor örülhettek gólnak a vendég gyirmótiak

42. perc:Növelte előnyét a Gyirmót! Herjeczki húzta meg a jobb szélen, betört a 16-oson belülre, a túloldalon érkező Lencséhez passzolt, aki átvette a labdát, felnézett, majd 10 méterről, középről bombázott a kapuba. 0–2

37. perc: Egy kemény belépő után Németh Milán, a hazaiak szélsője sárgult be.

Holdampf fejpárbaja egy gyirmótival a szombathelyi estében

A vendégek vezető gólja után egy emberként reklamált a szombathelyi kispad, vitatva a szabadrúgás jogosságát – ismét villant a sárga.

"Enyém a világ!" – Heffler Norbert öröme a Gyirmót vezető gólja után

31. perc:Egy könnyű síppal megítélt szabadrúgást váltott gólra a vendég csapat. Heffler Norbert issé jobbról, 18 méterről bombázott kapura, a labda a bal kapufáról vágódott a hálóba – látványos találattal szerzett vezetést a Gyirmót. 0–1

A vendégeknél van többet a labda, nem tud támadást építeni a Haladás.

24. perc: A második hullámban érkező Vogyicska csapott le egy rövid szombathelyi felszabadításra, középről, 18 méterről helyezett a bal alsó sarok mellé.

22. perc: A hazaiak edzője, Mátyus János reklamált hevesen egy elmaradt szabadrúgást vitatva – sárga lapot kapott a játékvezetőtől.

Jó negyedórája zajlik a mérkőzés – komolyabb helyzet nélkül.

Amúgy nagy lendülettel vetették bele magukat a csatába a felek, sok a kemény párharc, de mind a két együttes nagy hangsúlyt helyez a biztonságra, mezőnyben pattog a labda.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Haladás zöld csíokkal díszetett fehérmezben, a Gyirmót tiszta fehérben játszik.

ELŐZMÉNYEK

Az ősszel egyébként 2–1-re kikapott a Haladás Gyirmóton.

A hazaiaknál nem volt nagy mozgás a télen, mindössze Dragóner Filip érkezett Zalaegerszegről, míg Tóth Barna, Horváth Olivér és Farkas Balázs távozott.

A gyirmótiak viszont igyekeztek megerősíteni a keretüket. Leigazolták az MTK-tól a 203 NB I-es meccsen 68 gólt jegyző rutinos támadót, Lencse Lászlót. Rajta kívül pedig a Puskás Akadémia védője, Radics Márton, és a Budafok középpályása, Kirják Henrik került Gyirmótra.

A hazaiaktól Tóth Dávid, Rácz Ferenc és Schuszter Ronald, míg a vendégektől Varga Barnabás hagyta ki az összecsapást sérülés miatt.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy egymással a Haladás és az egy pozícióval és kép ponttal előtte áll Gyirmót FC Győr. Ha a szombathelyiek nyerik a nyugat-dunántúli rangadót, fellépnek az ötödik helyre.