Parázs meccsen vette el az ETO az Ajka hazai veretlenségét

2022.09.04. 16:50
A zöld mezes ETO megszakította az Ajka remek hazai sorozatát (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)
A labdarúgó NB II 7. fordulójában két tízpontos csapat, az Ajka és az ETO találkozott egymással. A mérkőzésen egy gól döntött, a két piros lapot hozó összecsapáson a Rába-partiak 1–0-s győzelmet arattak.

LABDARÚGÓ NB II
7. FORDULÓ

FC AJKA–ETO FC GYŐR 0–1 (0–0)
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 2000 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Dániel, Ország Péter)
AJKA: Horváth D. – Kovács N., Jagodics B., Tar, Szűcs K. (Présinger, a szünetben) – Tóth G., Kenderes Z. (Tajthy T., 56.), Sejben (Dragóner F., 56.), Vogyicska Bálint (Görgényi, 66.), Doncsecz (Berzsenyi, 56.) – Gaál B. Vezetőedző: Kis Károly
GYŐR: Fadgyas – Fodor F., Csinger, Csonka B. – Kiss Balázs, Toma, Kiss M. (Kovács I., 88.), Bencze M. (Kiss Bence, 36.), Benczenleitner – Babati (Borsos, 59.), Óvári (Vitális, 59.; Papp M., 88.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Babati (46.)
Kiállítva: Tar (78.), ill. Borsos (78.)
Kis Károly: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, a vendégek sok gondot okoztak nekünk, de rendeztük sorainkat. A második félidő elején elkövettünk egy hatalmas hibát, ami miatt hátrányba kerültünk, majd hiába próbálkoztunk beívelésekkel, ezekből kevés lehetőséget tudtunk kialakítani. Fájó, hogy megszakadt a hazai veretlenségünk.
Tímár Krisztián: – Az első félidőben jobban játszottunk, már ott eldönthettük volna a mérkőzést, ha megfelelően koncentrálunk. A második játékrészben a gyors vezetésünk után feljebb jött az Ajka, próbált támadni, de kontroll alatt tartottuk a találkozót. A kiállításokról azt gondolom, mindkettő jogos volt, sajnálom, hogy a mi fiatal játékosunk ilyen butaságot csinált, mert emberelőnyben lezárhattuk volna a mérkőzést. Remélem, tanul majd belőle.

Jó iramú, élvezetes első negyedórát hozott a mérkőzés, mindkét fél előtt adódott helyzet, bár talán az ETO járt közelebb a vezetés megszerzéséhez. A folytatásban Óvári Zsolt találhatott volna be vendégrészről, de elpuskázta helyzetét, az első félidő második felében pedig nem is igazán lehetett több említésre méltó lehetőséget feljegyezni.

A szünet után viszont gyorsan előnybe kerültek a győriek, Babati Benjaminnak csupán 15 másodpercre volt szüksége a vezetés megszerzéséhez. Pár perccel később majdnem megduplázta góljai számát, ezúttal azonban a kapufát találta el. Helyzeteket ezután jó darabig nem láthattunk, igaz, a számos csere is tördelte a játékot, így időbe telt, mire el tudott kezdeni nyomni az Ajka.

Ezután feszültté vált a mérkőzés, előbb két sárga lap villant, majd pedig két piros lap. Tar Zsolt jutott a kiállítás sorsára csúnya szabálytalanság miatt hazai részről, majd Borsos Filipnek mutatta fel a pirosat a játékvezető, miután a vendégjátékos törlesztett. Így vágott neki a hajrának a két együttes, és bár nyomott az Ajka, rengeteg beíveléssel próbált odakerülni az ellenfél kapuja elé, mégis a Rába-parti kontrákból született majdnem gól.

Maradt és kitartott az egygólos ETO-előny, így a győriek először nyertek idegenben az idényben, míg az Ajkának három otthoni győzelmet követően lett oda a hibátlan hazai mérlege. 0–1

20. Budafoki MTE7435–12–74

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek, az ETO megszerezte a három pontot az Ajka otthonában! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Toma szerzett labdát a felezőnél, majd 40 méterről megpróbálta átemelni a kapust, de a labda mellé szállt.

90+2. perc: Ebben több volt! Kiss Balázs lőhetett 10 méterről tisztán, azonban nagyon fölé rúgta.

90+1. perc: Veszélyes! Kovács István lőtt 6 méterről, de keresztbe elment a labda a kapu előtt!

90. perc: 6 perc a ráadás.

88. perc:Két játékos érkezik a vendégeknél,Papp Milán és a 15-szörös válogatott Kovács István, akik a csereként beállt Vitális Milánt és Kiss Mátét váltják.

78. perc: PIROS LAPOK!Tar szállt bele hátulról Borsosba, amiért a játékvezető egyből felmutatta neki a piros lapot, de Borsos hátulról meglökte Tart, így őt is kiállította Sipos Tamás. Nem mellesleg egymásnak mentek a játékosok, de a tömegjelenet után több lap nem villant. Egyenlő létszámban folytathatják a csapatok a mérkőzést, csak kevesebben.

76. perc: Kiss Bence kapott sárgát utólag.

73. perc: Csinger rúgott oda ellenfelének, sárga lap.

Elkezdett nyomni az Ajka, de egyelőre nem túl veszélyes a hazai csapat.

66. perc: Újabb ajkai változtatás, Vogyicska Bálintot váltja Görgényi Dávid.

59. perc: Kettős vendégcsere. Befejezi a két támadó, Óvári Zsolt és Babati Benjamin, a helyükön Vitális Milán és Borsos Filip.

56. perc: Hármas csere a hazaiaknál. Lejött Sejben Viktor, Kenderes Zoltán és Doncsecz Levente, beállt Dragóner Filip, Tajthy Tamás és Berzsenyi Kevin.

49. perc: KAPUFA! Babati lőtt 28 méterről ballal, a labda pedig a bal kapufán csattant, a kipattanót Óvári szúrta rá 10 méterről, ám az oldalhálóba bombázott!

46. perc: GÓL! VEZET AZ ETO!Toma előrevágott labdája után Babati lépett ki két védő között, majd 8 méterről kilőtte a bal alsó sarkot! 15 másodperc kellett a gólhoz a második játékrész elején. 0–1

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Cserélnek a hazaiak, Szűcs Kristóf helyén Présinger Ádám folytatja.

Sok párharc jellemezte a mérkőzést (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Az első 15 percben több helyzetet is kialakítottak a csapatok, de egy fokkal talán az ETO volt veszélyesebb. A maradék fél órában egy nagy vendéghelyzetet láthatott a közönség, ezt leszámítva viszont elég eseménytelenül telt az első játékrész vége.

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek!

36. perc: Csere a vendégeknél, Bencze Márk helyére Kiss Bence érkezik. Nem tudni, hogy kényszerűségből változtat-e Tímár Krisztián, sérülésre utaló jelet nem láttunk.

29. perc: Babati rúgott oda Szűcsnek, amiért megkapta a meccs első sárgáját.

24. perc: Ez többet ígért! Babati ívelte át a labdát a bal oldalról Kiss Balázsnak, aki középre passzolt, és Óvári 6 méterről tisztán lőhetett, de nagyon sután találta el a labdát, így Tar blokkolt és egyben fel is szabadított!

Mindenki feszülten figyelt... (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

Nagyjából 2000 néző látogatott ki a mai mérkőzésre.

15. perc: Vogyicska adott be a bal oldalról, Gaál fejelt 8 méterről, és a labda nem sokkal ment el a bal kapufa mellett!

14. perc: Ismét Óvári helyzetben, néhány csel után 8 méterről lőtt, azonban a kapus a rövidnél szögletre ütötte a lapos lövést!

13. perc: Toma 25 méterről vállalkozott lövésre, Horváth Dánielnek a bal alsóból kellett kitolnia a labdát.

12. perc: Óvári kapott jó indítást, de 12 méterről a kapus kezébe emelt.

11. perc: Kiss Balázs tüzelt éles szögből, úgy 10 méterről, de jócskán fölé.

9. perc: Vogyicska lőtt 25 méterről félmagasan, de a labda a jobb kapufát egy-két méterrel elkerülte.

8. perc: A másik oldalon Babati lőtt balról, 10 méterről, de a labda csak az oldalhálót találta el.

8. perc: Gaál bal oldali szöglete után Tar fejelt 11 méterről, de a labda középre tartott, így Fadgyas fogta.

Az Ajka fehérben, az ETO zöld szerelésben lép pályára.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

A mérkőzést gyászszünet előzte meg, az FC Ajka egykori játékosára, edzőjére, Dalnoki Lászlóraemlékeztek mega jelenlévők.

Győri készülődés Ajkán (Fotó: Penovác Károly/Veszprémi Napló)

ELŐZMÉNYEK

A héten lezárult az átigazolási időszak,ide kattintvamegtekintheti, melyik csapatnál ki érkezett és ki távozott. Hogy melyik fél erősített jobban, azt igazából csak később lehet megmondani, de annyi biztos, nagyobb játékosmozgás a győri együttesnél volt a nyáron.

Az előző idényben mindkét egymás elleni összecsapást az Ajka nyerte meg, előbb hazai pályán 1–0-ra, majd idegenben 2–0-ra.

Jó formának örvend az ETO, hiszen az előző három mérkőzésén hét pontot szerzett, ráadásul csak egy gólt kapott. Legutóbb a Tiszakécskét verték 2–0-ra hazai pályán. Az viszont nem a zöld-fehérek mellett szól, hogy idegenben még nyeretlenek a szezonban.

Az Ajka még százszázalékos hazai környezetben, ami az esélyeket feléjük billenti. Az előző körben ráadásul a Nyíregyháza vendégeként is szereztek egy pontot (1–1), így ugyanúgy 10 pontot szereztek eddig, mint mai ellenfelük.

„Egy nagyon stabil csapat lesz vasárnap az ellenfelünk, rutinos játékosokkal és edzővel. Tudjuk, hogy pontrúgásokból erősek, hazai pályán kifejezetten masszívak, de nyilván kielemezzük őket, felkészülünk belőlük, és jó eredményt akarunk elérni”– mondta Tímár Krisztián, az ETO FC Győr vezetőedzője klubjahonlapjának.

„Az ETO elleni találkozó más lesz, hiszen teljesen mást játszanak, mint a Szpari – nyilatkozta klubjahonlapjánakKis Károly, az FC Ajka vezetőedzője. – Nagyon mozgékony, gyors csapat. Az utolsó három mérkőzésükön hét pontot szereztek, ez mindenképpen figyelemre méltó. Jelenleg ugyanannyi pontunk van, mint nekik, és egy góllal jobb a győriek gólkülönbsége, ezzel vannak előttünk. Úgy gondolom, ezen a mérkőzésen is lesz esélyünk, itthon játszunk, a szurkolóink biztosan sokat fognak nekünk segíteni. A Győr elleni mérkőzés mindig presztízs!”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az Ajka az eddig szintén 10 pontot szerző ETO FC Győr ellen.