Győri győzelem a Tiszakécske ellen

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.08.28. 18:50
A két hétpontos csapat találkozóján a győriek kerültek előnybe a második félidő elején (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 6. fordulójában a 10. helyen álló ETO FC a 12. Tiszakécskét fogadta. A találkozó előtt azonos pontszámú csapatok mérkőzésén mindkét gól a második félidőben esett, az ETO nyert.

LABDARÚGÓ NB II
6. FORDULÓ

ETO FC GYŐRTISZAKÉCSKEI LC 20 (0–0)
Győr,
ETO Park, 1038néző. Vezette: Zimmermann Márió (Huszár Balázs, Márkus Péter)
ETO FC GYŐR:Fadgyas – Papp M., Csinger, Csonka B. – Bencze M. (Kiss Bence, 63.), Kiss Balázs, Toma, Kiss Máté (Kovács I., 79.), Benczenleitner – Vitális (Babati, a szünetben), Óvári (Tuboly, 67.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Máté Zs., Kiprich (Vachlter, 76.), Farkas A. – Erdei, Szekér (Vólent, a szünetben), Zamostny, Pongrácz (Gyurján, 52.) – Lovas Zs. (Kiss N., a szünetben), Horváth Z. (Winkler, 52.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző
: Papp M. (48.), Kovács I. (80.)
Tímár Krisztián:
– Örülök a kapott gól nélküli győzelemnek. Az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, végig szervezetten játszottunk.
Visinka Ede: – Az első félidőben hiányzott a csapatból az ötlet és az energia. A kapott gólt követően sikerült váltani, több veszélyes támadást is vezettünk, az ETO végül azzal a szenvedéllyel volt jobb, amely a mieinkből hiányzott.

Egyik csapat sem kapott ki a legutóbbi két fordulóban, a mai meccset is abban a szellemben kezdték, hogy ez a sorozat ne szakadjon meg. Az első komolyabb helyzetek a győriek előtt adódtak, ám Halasit sem Benczenleitner, sem Óvári, sem Bencze lövése nem dolgoztatta meg. A félidő hajrájában már védenie is kellett a tiszakécskei kapusnak.

A második félidő azonnal győri góllal indult: szöglet után Papp Milán fejelt a hálóba. A hazai találatot követően inkább a vendégeknél volt a labda, ám az egyenlítés nem jött össze Visinka Ede csapatának. Aztán sok-sok csere következett, ami inkább a győrieknek jött be: Tuboly kaparta ki a gesztenyét az alig egy perce beálló Kovács Istvánnak, így az utolsó tíz percre már két gólra nőtt a hazai előny, amely már ki is tartott a meccs végéig. 20

20. Budafoki MTE6335–12–73

90+4. perc: Vége a meccsnek, köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás a meccs végén.

85. perc: WInkler távoli lövését öklözi ki Fadgyas.

80. perc: GÓÓÓL! Tuboly cselezi be magát a tizenhatoson belülre, majd a jobb alsót célozza meg, Halasi nagyot véd, de a kipattanót Kovács István négy méterről a jobb alsóba lövi. 2–0

79. perc: Kiss Máté helyére Kovács István áll be a győriekhez.

76. perc: Kiprichet Vachlter váltja a tiszakécskei együttesben.

74. perc: Csinger kap sárga lapot a labda elrúgásáért.

70. perc: Babati lövését fogja meg Halasi.

67. perc: Óvárit Tuboly váltja a hazai oldalon.

65. perc: Kiss M. szabadrúgását Papp M. csúsztatja kapu mellé.

A fehérben játszó Tiszakécske nem tudott gólt szerezni Győrben ((Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

63. perc: Toma kap sárgát, a játékvezető műesést ítélt ellene.

56. perc: Cserél az ETO is: Bencze hagyja el a pályát, Kiss Bence áll be.

54. perc: Zamosty lövése nem talál kaput.

52. perc: Horváth Z. helyére Winkler, Pongrácz helyére pedig Gyurján áll be.

48. perc: GÓÓÓL! Kiss Máté bal oldali szöglete után a hosszún érkező Papp Milán fejeli a labdát a kapuba. 10.

47. perc: Babati ballal tekeri kapura a labdát, Halasi szögletre ment.

46. perc: Folytatódik a meccs.

46. perc: Lovas helyére Kiss N., Szekér helyére pedig Vólent állt be a szünetben a vendégek csapatába, a hazai oldalon Babati váltotta Vitálist.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Egy perc a ráadás.

45. perc: Óvári 23 méterről lő, a középre tartó labdát Halasi megfogja.

38. perc: Bencze lábára tart rá Szekér, övé a mérkőzés első sárga lapja.

37. perc: Benczenleitner és Óvári felé megy a felpassz a tizenhatoson belülre, előbbi lesen, utóbbi pedig hagyja a labdát a másiknak... oda a helyzet.

27. perc: Benczenleitner visszagurított passzát Bencze lövi kapu fölé nyolc méterről.

26. perc: Óvári kap pazar labdát, tíz méterről, balról ellövi, de csak az oldalhálót súrolja a lövés.

23. perc: Bencze beadását Benczenleitner az ötösről a kapu mellé rúgja. A védő is ott volt a nyakán, így nem volt könnyű dolga.

A zöldben játszó győriek több helyzetet is kialakítottak az első félidőben, de gólt eddig nem sikerült szerezniük (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

12. perc: Kiss M. húzza kapu fölé a labdát egy jobb oldali beadás után.

11. perc: Vitális harcol ki szabadrúgást 21 méterre a kaputól. Ő végzi el és a sorfalat találja el.

A pénzfeldobás előtt (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

1. perc: A meccset a zöldben játszó ETO kezdi. Fehérben a vendégek.

A hazaiak is készülődnek a kezdésre (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

Bemelegítés az ETO Parkban tiszakécskei módra (Fotó: Huszár Gábor / Kisalföld)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az eddig egyaránt 7 pontot szerző ETO és a Tiszakécske.