A hajrában mentett pontot a Szentlőrinc ellen az ETO

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2022.10.15. 16:50
Priskinéknek a Szentlőrinc ellen sem sikerült győzniük (Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a 10. helyezett ETO a 8. Szentlőrincet látta vendégül. A baranyai együttes az első félidőben megszerezte a vezetést, de megtartania nem sikerült a lefújásig (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–SZENTLŐRINC 11 (01)
Győr,
ETO Park. 635néző. Vezette: Derdák Marcell (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
ETO FC GYŐR: Fadgyas– Papp M., Csinger, Csonka (Fodor, 57.) – Kovács K., Tuboly (Kiss Bence, 57.), Toma, Kovács I., Benczenleitner (Kiss Balázs, 66.) – Borsos (Óvári, 78.), Priskin (Vitális, 66.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
SZENTLŐRINC: Prokop – Farkas M., Keresztes B., Nagy Zsombor, Kiss-Szemán–Papp G. B. (Vidnyánszky M., 74.), Németh E. – Rétyi (László D., 68.), Daróczi (Tamás L., 88.), Szabó M. (Török L., 74.) – Mervó (Grumics, 74.). Vezetőedző: Jeremiás Gergő
Gólszerző
: Papp M. (83.), ill. Rétyi (31.)

A két csapatot csupán egyetlen pont választotta el egymástól a forduló előtt: a meglehetősen sűrű középmezőnyben a baranyaiak a 8., a győriek a 10. helyen álltak. A hazai együttes kezdte jobban a meccset, de sem Priskin lövése, sem Borsos fejese nem találta el a kaput. Az első 15 perc után aztán a vendégek vették kézbe az irányítást, és sorra alakították ki a helyzeteket. Akadt közben Priskin előtt is egy újabb lehetőség, de egy védőről szögletre pattant a labda. A 31. percben kicsit a semmiből szerzett vezetést a Szentlőrinc ritkán látható góllal: Szabó M. majdnem a felezővonalról ívelt a kapu elé, a tisztán érkező Rétyi nyolc méterről kapásból lőtt a hálóba. A félidő hajrája kiegyenlítettebb játékot hozott, de a kapuk nem forogtak veszélyben.

A második félidő első nagyobb helyzetét a jól játszó Szabó Máté szabadrúgása jelentette, Fadgyas bravúrjára volt szüksége a hazaiaknak a gól elkerüléséhez. A Szentlőrinc a meccs ezen szakaszában is tudatosabban játszott, a passzai pontosabbak voltak. Aztán – ahogy múlt hétvégén az MTK ellen – az ETO most is remek hajrába kezdett, és hátrányból döntetlenre mentette a meccset, ezúttal Papp Milán csúsztatott fejesével sikerült egyenlítenie. A mérkőzés utolsó perceiben is inkább a győriek támadtak, ám maradt a döntetlen. 11

20. Békéscsaba 1912 Előre1123614–16–29

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Két hazai játékos is lemarad középen egy jobb oldali beadásról.

90+1. perc: Három perc a meccs végén a hosszabbítás.

88. perc: Daróczi helyére Tamás László jön a szenlőrinciekhez.

83. perc: GÓÓÓL! Vitális bal oldali szöglete az ötös vonaláról a kapunak háttal álló Papp Milánt találja tisztán, aki felugrva csúsztatja a labdát Prokop fölött a bal felsőbe. 1-1

78. perc: Borsos helyére Óvári Zsolt érkezik a győriek csapatába.

A győriek végül kiküzdötték az egyenlítést a meccs hajrájában. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

74. perc: Hármat is változtatnak a vendégek: Papp G. B. helyére Vidnyánszky Mátyás, Szabó M. helyére Török László, Mervó helyére pedig Grumics Miroslav áll be.

71. perc: Papp M. csúsztatja kapu fölé a labdát hét méterről.

68. perc: Cserél a Szentlőrinc: Rétyi helyett László Dávid játszik a továbbiakban.

67. perc: Lerántásért jár a sárga lap Papp Milánnak.

66. perc: Benczenleitner helyére Kiss Balázs jön, Priskint Vitális Milán váltja.

66. perc: Borsos lövése egy védőről pattan szögletre.

63. perc: Kovács István elől tudnak szögletre tisztázni a szentlőrinci védők az ötös vonaláról.

62. perc: Kiss-Szemán az ötös bal sarkáról lövi kapásból kapu mellé a labdát.

59. perc: Szabó M. iramodik meg a jobb szélen, a beadására Rétyi érkezik középen, Csingernek azonban sikerül tisztáznia előle.

Borsos Filip (zöld mezben), vele szemben Farkas Marcell. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

57. perc: Kettős csere a hazai oldalon: Tubolyt Kiss Bence, Csonkát Fodor Ferenc váltja.

51. perc: Nagy Zsombor fejeli szögletre a labdát Priskin elől.

50. perc: Szabó M. 25 méteres szabadrúgását Fadgyas bravúrral üti szögletre.

48. perc: Toma György kap sárga lapot. A játékvezető szerint a tizenhatoson belül nem felrúgták, hanem eljátszott egy szabálytalanságot.

46. perc: Csere nem volt a szünetben egyik csapatban sem. Folytatódik a mérkőzés.

A fehérben játszó Szentlőrinc ötödször játszott döntetlent, ebből a maival együtt már három meccs is 1-1-gyel ért véget. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

45. perc: Derdák Marcell hosszabbítás nélkül véget vet az első félidőnek.

42. perc: Kovács K. jobb oldali beadása Prokop kezében köt ki.

37. perc: Kovács István csimpaszkodik bele Papp G. Benedekbe a szentlőrinci térfélen: sárga lap a győri középpályásnak.

32. perc: Priskin fejeli a labdát kapu fölé hét méterről.

Rétyi Róbertet ünneplik a csapattársai. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

31. perc: GÓÓÓL! Vezet a Szentlőrinc! Szabó M. íveli be a labdát a kapu elé majdnem 45 méterről, a tisztán érkező Rétyi futtából, kapásból a kapu jobb oldalába lő. 01

27. perc: Kovács K. földre viszi a győri tizenhatos bal oldalánál Szabó Mátét. A játékvezető a reklamáló Szabó Máténak felmutatja a sárga lapot, és kifelé ítél szabadrúgást.

23. perc: Kovács I. kiugratása után Priskin 11 méterről venné célba a bal felsőt, a labda egy védőről pattan szögletre.

22. perc: Csonka Bonifác kapja a mérkőzés első sárga lapját lerántásért.

17. perc: Mervó passza után Szabó M. lövi a labdát kapu mellé 20 méterről.

15. perc: Rétyi viszi be a labdát a tizenhatoson belülre, majd egy csel után ballal gurítja a labdát Fadgyas kezébe.

14. perc: Németh Erik 20 méterről lövi a labdát kapu fölé.

Németh Erik fehér mezben, mellette Kovács István. Fotó: Nagy Gábor / Kisalföld

8. perc: Toma bal oldali szöglete után Borsos fejeli a labdát kapu fölé az ötösről.

7. perc: Priskin megpattanó lövését Prokop üti szögletre.

1. perc: Fehérben a vendégek, zöldben a hazaiak. A mérkőzést az ETO kezdi.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a négy bajnoki óta nyeretlen ETO az előző négy meccséből hármat megnyerő Szentlőrinccel szemben.