A harmadik soroksári gólra már nem volt válasz Dorogon

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.03.20. 13:50
Lovrencsics Balázs góljával szerzett először vezetést a Soroksár Dorogon (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)
Bár a házigazda dorogi együttes kétszer is egyenlíteni tudott, végül mégis pont nélkül maradt a labdarúgó NB II 29. fordulójában. A vendég soroksáriak rutinos játékosai a hajrában összehozták a mindent eldöntő harmadik találatot is, és 3–2-es győzelmükkel nagy lépést tettek a biztos bennmaradás felé.

LABDARÚGÓ NB II
29. FORDULÓ

DOROGI FC–SOROKSÁR SC 23 (11)
Dorog, Buzánszky Jenő Stadion, 300 néző. Vezette: Lovas László (dr. Bede Tamás, Bertalan Dávid)
DOROG: Mursits – Nyíri, Izing, Keresztes, Papp M. – Tóth B. (Lőrincz, 50.) – Girsik Á. (Vígh, 77.), Szerencsi, Hajdú R. (Barna, 77.), Rácz F. (Oldal, 59.) – Szabó L. (Szedlár, 59.). Vezetőedző: Fenyvesi László
SOROKSÁR: Varga Á. – Nagy O., Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Katona M. (Hudák, 80.), Haris – Csernik, Lőrinczy (Korozmán, 91.), Szerető (Magyari, 68.) – Lovrencsics B. (A. Kovac, 80.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 28., Szerencsi (1–1) a 36., Szerető (1–2) a 48., Nyíri (2–2) az 50., A. Kovac (2–3) a 82. percben
Balogh Pál (szakmai igazgató): – Nem nyújtottunk rossz teljesítményt, de visszatérő problémánk hetek óta, hogy az ellenfelünk kevés helyzetéből gólt ér el. Kiegyenlített mérkőzés volt, a döntetlen igazságosabb lett volna.
Lipcsei Péter: – Gratulálok a játékosaimnak. Ezen a mérkőzésen az eredményesség és a győzelem volt a legfontosabb.

Fordulatos meccset vívott a két, középmezőnybe pályázó együttes. Az első félidőben Lovrencsics Balázs góljával hiába szerzett vezetést a Soroksár (0–1), Szerencsi találatával nyolc percen belül egyenlített a Dorog (1–1).

Szinte rögtön a második félidő elején Szerető révén ismét a vendégeknél volt az előny (1–2), de a Dorog ezúttal is gyorsan – mindössze két percen belül – Nyíri jóvoltából egyenlíteni tudott (2–2). Hiába egyenlítettek kétszer is a hazaiak, a vendégek egyetlen percre sem adták fel győzelmi szándékaikat. Mondhatni, így kell cserélni: Lipcsei Péter a hajrában küldte pályára rutinos támadóját, Kovac Alent, aki első labda érintésére a léc alá csúsztatta a mindent eldöntő gólt (2–3). A döntetlen színezetű meccsen a vendégek rutinos játékosai döntötték el a három pont sorsát.

20. Szolnoki MÁV FC29591524–43–1924

Vége a mérkőzésnek, 3–2-re nyert a vendég Soroksár. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

92. perc: Szerencsi kapott sárga lapot.

91. perc: Soroksári csere: Lőrinczy helyére Korozmán érkezett.

Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: Kovac Alan sárga lapot kapott.

82. perc: GÓL!!! Lőrinczy bal oldali szögletét Alan Kovac csúsztatta a léc alá, 23.

80. perc: Soroksári cserék: Lovrencsicset Kovac, Katonát Hudák váltotta.

77. perc: Kettős hazai csere: Girsiket Vígh, Hajdút Barna váltotta.

68. perc: Cserélt a Soroksár is: Szeretőt Magyari váltotta.

59. perc: Kettős dorogi csere: Rácz helyére Oldal, Szabó helyére Szedlár érkezett.

57. perc:Papp Máté kapott sárga lapot.

50. perc: Hazai csere: Tóth Barna helyére Lőrincz Attila érkezett.

50. perc: GÓL!!! Kapu előtti tömörülés végén Nyíri a tizenegyes pontról a léc alá bombázott, 2–2.

A szünet után ismét a vendégek szerezték meg a vezetést Dorogon (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

48. perc: GÓL!!!! A hazai védők késlekedtek a felszabadítással, a labda a balösszekötő helyén Szerető elé került, aki 10 méterről a bal sarokba helyezte azt, 1–2.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Lovas játékvezető lefújta az első félidőt.

Egy perc a hosszabbítás.

40. perc: Izing és Tóth Barna fejelt össze a hazai ötösön, mindkét játékos ápolásra szorult.

36. perc: GÓL!!! Szerencsi Miklós a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről kilőtte a bal felső sarkot, 1–1.

31. perc: Valencsik a felezővonalnál buktatta Girsiket, villant a sárga.

28. perc: GÓL!!! Szeretőt hárman sem tudták szerelni a bal oldalon, az alapvonalról okosan gurított vissza, Lőrinczy a kaputól 8 méterre tovább passzolt középre, Lovrencsics Balázs pedig az ötösről a bal sarokba helyezett, 0–1.

20. perc: Miközben a hazaiak megálltak, mondván Szerencsit szabálytalanul akasztották a soroksári térfél közepén, a játékvezető továbbot intett, Szerető pedig egyedül roboghatott a dorogi kapu felé. Egészen az ötös bal sarkáig vezette a labdát, majd ügyetlenül eltörte a bal sarok mellé...

13. perc: Szerencsi bal oldali szabadrúgását Varga a kapujából kilépve lehúzta a berobbanó dorogi támadók elől.

Rácz Ferencre (piros-feketében) nagyon oda kellett figyelniük a vendég védőknek (Fotó: Hagymási Bence/24 óra)

3. perc: Rácz a bal oldali alapvonalról átemelt a hosszú oldalra, ahol érkezett Nyíri, de bevetődve csak a léc fölé tudta pörgetni a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Igazi hatpontos meccset játszik a két együttes. Amennyiben a vendégek nyernek, helyet cserélnek házigazdájukkal. Ha viszont a hazaiak diadalmaskodnak, lerázzák magukról a fővárosiakat és nagy lépést tesznek a bent maradás felé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző nyolc fordulóban csupán egyetlen győzelmet arató Dorogi FC a hét meccs óta veretlen Soroksár ellen.