Kiütéses csákvári győzelem a kiesési helyosztón

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.04.03. 16:50
A Kerület kapusa, Balázs József öt gólt is kapott a mai mérkőzésen (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 30. fordulójában az első félidőben még tartotta magát Csákváron a III. Kerületi TVE, ám nem sikerült a kapuba találnia. Bár a hazaiak elhibáztak egy tizenegyest, Vaskó Tamás góljának köszönhetően mégis előnnyel térhettek pihenőre. A szünet után aztán a 10. másodpercben Mim Gergely bombagóllal növelte a hazaiak előnyét. A fővárosiak játéka szétesett, a hazaiaknak pedig minden sikerült, így kiütés, 5–1 lett a végeredmény.

LABDARÚGÓ NB II
30. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–III. KERÜLETI TVE 5–1 (10)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette:Nazsa Tamás (Kovács Gábor, Nagy Viktor)
AQVITAL: Auerbach – Major G., Vaskó, Karacs, László N. (Körmendi, 84.) – Mészáros D., Ominger – Mim (Tamás N., 61.), Kártik (Derekas, 69.), Baracskai (Torvund, 69.) – Molnár R. (Makrai, 84.). Vezetőedző: Tóth Balázs
KERÜLET: Balázs J. – Kulcsár D., Egerszegi, Fejes, Bekker (Horváth O., 55.) – Rabatin, Köböl (Kleisz, 55.) – Birtalan (Remili, 55.), Schuszter (Daróczi, a szünetben), Barczi – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Vaskó (1–0) a 32., Mim (2–0) a 46., Kártik (11-esből, 3–0) az 51., Remili (11-esből, 3–1) a 67., Ominger (4–1) a 74., Torvund (5–1) a 90. percben
Tóth Balázs:
– Az elmúlt meccseken nüanszok hiányoztak a sikerhez. Most megtaláltuk ezeket az apróságokat. Jókor, lélektanilag fontos pillanatokban rúgtuk a gólokat. A második félidő alapján megérdemelten nyertünk.
Kemenes Szabolcs: – Nehéz mit mondani egy ilyen meccs után. Mélyen tudásunk alatt játszottunk, még abból sem tudtunk erőt meríteni, hogy ellenfelünk nulla nullánál tizenegyest hibázott. Ennél sokkal több kell, ha bent akarunk maradni.

Igazi hatpontos kiesési helyosztót rendeztek vasárnap Csákváron. Ennek megfelelően mindkét együttes igyekezett nagyon megszervezni játékát. Az első védekezési hibát a vendégek követték el, ám ezt még nem tudták kihasználni a hazaiak, Balázs József ugyanis kivédte Molnár Rajmund tizenegyesét. A következő csákvári pontrúgás viszont már gólt ért, a rutinos Vaskó szöglet után vette be az óbudaiak kapuját, 1–0. A félidő hajrájában Balázs tartotta meccsben csapatát, előbb Molnár, majd Mim lövésénél védett óriási bravúrral a fiatal hálóőr.

A szünet után még le sem ült a kispadra Kemenes Szabolcs, máris újabb gól kapott csapata. Attól kezdve a Csákvár a játék minden elemében jobban felülmúlt riválisát, és teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, 5–1.

Vége a mérkőzésnek.

90. perc:GÓL!!! Ominger játszotta tisztára magát a tizenhatos vonalán, mikor Fejes fellökte. Torvund szabadrúgása a bal alsó sarokban kötött ki, 5–1.

84. perc: Utolsó cseréit is kihasználta a hazai gárda: Molnár helyére Makrai, László helyére Körmendi érkezett.

83. perc: Daróczi passzát Remili Barczi elé sarkalta a tizenhatoson belül, utóbbi lövését biztosan fogta Auerbach.

77. perc: Utolsó vendégcsere: Borvetőt Rajczi váltja a hajrára.

74. perc: GÓL!!! Ominger cselezte be magát az ötös bal sarkára, majd a rövid sarokba lőtt, 4–1.

72. perc: Ominger szabadrúgás beívelését Torvund két lépésről, estében a léc fölé lőtte.

72. perc: Egerszegi reklamálásért sárga lapot kapott.

70. perc:Kulcsár sárga lapot érően buktatta Torvundot.

69. perc: Hazai csere: Barcsakai helyére Torvund, Kártik helyére Derekas érkezett.

67.perc: GÓL!!! Daróczit buktatták a hazai védők a tizenhatoson belül, Remili a bal sarokba lőtte a tizenegyest, 31.

64. perc: Molnár a felezővonalról remekül indította a balösszekötő helyén meginduló Omingert, aki a tizenhatos vonaláról, jobbal a hosszú sarok mellé tekert.

61. perc: Hazai csere: Mim Gergelyt Tamás Nándor váltja.

56. perc: Rabatin visszahúzásért sárga lapot kapott.

55. perc: Hármas óbudai csere: Köböl-Kleisz, Birtalan-Remili, Bekker-Horváth O.

51. perc: GÓL!!! Kártik higgadtan a kapu közepébe helyezte a büntetőt, 30.

Kártik Bálint (balra) szerezte a hazaiak harmadik gólját (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

50. perc: Fejes buktatta az ötös vonalánál Mimet, jogos tizenegyes!

46. perc: GÓL!!! A középkezdés után Ominger remekül emelt a jobb oldalon meginduló Mim elé, aki a tizenhatos sarkánál csinált egy cselt, majd bődületesen nagy gólt rúgott a rövid felső sarokba, 2–0.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a vendégeknél Schuszter helyére Daróczi jött ki a folytatásra.

Hosszabbítás nélkül vége az első félidőnek.

43. perc: Mim 16 méteres, jobb külsővel meglőtt lövését Balázs óriási bravúrral tenyerelte ki a jobb sarok elől.

42. perc: Mi maradt ki!!! Auerbach kirúgása után Molnár Rajmund vezette be a labdát a tizenhatoson belülre, lövését Balázs bravúrral kiütötte, az ismétlést Molnár keresztbe rúgta a kapu előtt, a hosszún érkezett Kártik, ám lövésébe Kulcsár bele tudott vetődni.

40. perc: Karacs talpalta le Borvetőt a hazai kaputól 25 méterre. Sárga!

Borvető Áron (labdával) az első félidőben nem tudott helyzetbe kerülni a csákvári védők mellett (Fotó: Kricsikovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

37. perc: Bekker balról betekert labdáját Birtalan a rövid saroknál a kapu mellé fejelte.

32. perc: GÓL!!! Baracskai jobb oldali, rövid sarokra betekert szögletét Vaskó 3 lépésről vágta a bal felső sarokba, 10.

26. perc: Schuszter remek lyukra futtatásával Rabatin keveredett a bal oldali alapvonalra, visszalőtt labdáját Karacs az utolsó pillanatban vágta ki Borvető elől.

24. perc: Mim csinált egy cselt befelé a tizenhatos jobb sarkánál, majd ballal visszalőtte a rövidre, Balázs vetődve védett.

21. perc: Bekker bal oldali beadását a kivetődő Auerbach elütötte Borvető elől, aki aztán ütközöt a kapussal, de szerencsére nem történt sérülés.

19. perc: Molnár Rajmund bal sarokra meglőtt tizenegyesét Balázs bravúrral hárította.

18. perc: Bekker sodorta el Mimet a tizenhatoson belül. Tizenegyes!

17. perc: Mim a jobb oldali alapvonalról átemelt a hosszú oldalra, Baracskai lefejelte a labdát Kártiknak, aki visszagurított Ominger elé, aki azonban a bal sarok mellé helyezett.

15. perc: Borvető a jobbösszekötő helyén, a kaputól 10 méterre ügyesen sarkalta vissza a labdát az érkező Barczi elé, aki azonban a léc fölé bombázott.

14. perc: Barczi a tizenhatos jobb sarkánál csinált egy cselt, majd élesen kapura lőtt, a bevetődő Karacsról azonban kipattant a labda.

8. perc: Rabatin a mezénél fogva húzta vissza Mészárost, de a sárga elmaradt. Baracskai 25 méteres szabadrúgása a léc fölött zúgott el.

3. perc: Ominger bal oldali szabadrúgását röviden fejelték ki az óbudai védők, Mészáros 18 méterről, kapásból rátűzte, egy métert tévedett.

1. perc: Raduly Józsefre emlékezve egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta kékben, a vendégek fehérben léptek pályára.

Ennél könnyebb bemutatkozást is el tud képzelni egy újonc edző, mint amilyen Tóth Balázsnak jutott osztályrészül. A kieső helyen tanyázó Aqvital irányítását 10 napja átvevő szakember azonnal rangadón foglal helyet először az NB II-es kispadon.

Igazi hatpontos, kiesési helyosztót rendeznek ma este Csákváron. Amennyiben a hazaiak nyernek, megelőzik vendégeiket a táblázaton, ha viszont az óbudaiak gyűjtik be a három pontot, a fővárosiak nagyot lépnek a bent maradás kiharcolása felé.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesési helyosztón az utolsó előtti Csákvár a három hellyel és három ponttal előtte álló III. Kerületi TVE ellen. Ha az új vezetőedző, Tóth Balázsirányította hazaiak nyernek, pontszámban beérik az óbudaiakat, sőt több szerzett góljukkal már egygólos diadaluk esetén is megelőzik ellenfelüket.