Szünet után öt perc alatt eldöntötte a meccset a Csákvár

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2022.10.16. 12:50
Murka Benedek a védekezésből és a támadásból is kivette részét (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/ Kricskovics Antal)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Csákvár rendkívül összeszedett futballt bemutatva, a második félidőben szépségdíjas gólokat szerezve, megérdemelten nyert a gólképtelen Békéscsaba ellen (2–0). A viharsarkiaknak ez volt zsinórban a hatodik veresége.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 20 (00)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 300
néző. Vezette: Móri Tamás (Mohos Milán, Szabó Dániel)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, László N., – Gazdag V., Magyar Zs. (Vaskó, 91.), Körmendi – Tamás N., Baracskai (Janyickij, 73.), Torvund (Kártik, 82.). Vezetőedző: Tóth Balázs
BÉKÉSCSABA: Bukrán – Puskás G. (Hamed, 65.), Fazekas L., Albert I., Szalai D. – Kitl M., Zvara (Váradi, 61.), Mikló – Horváth P., Czékus, Lukács R. (Máris, 46.). Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Körmendi (1–0) az 53., Baracskai (2–0) az 57. percben
Tóth Balázs:
– Nagyon összeszedetten játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki. Szép támadásokat vezettünk és gyönyörű gólokat szereztünk. A Békéscsaba sokkal jobb csapat annál, mint azt a helyezése mutatja, értékes három ponttal gazdagodtunk.
Brlázs Gábor:
– Hiába dolgoztunk ki sok helyzetet, amíg nem tudjuk értékesíteni lehetőségeinket, nem tudunk nyerni.

A csákváriak kiszabadultak a szorításból (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/ Kricskovics Antal)

Az első percekben úgy tűnt, a Békéscsaba igyekszik meglepni vendéglátóját, s Mikló Roland akár a vezetést is megszerezhette volna a lila-fehéreknek, ám elhibázta a lehetőséget. Ahogy teltek a percek, az Aqvital úgy vette át a játék irányítását, s ha ordító ziccere nem is volt, azért Murka Benedek, Körmendi Kevin vagy éppen Torvund Alexander is közel járt a gólhoz. A félidő hajrájában ismét előrébb merészkedett a viharsarki gárda, de Auerbach Martinnak nem igazán kellett játékba avatkoznia.

Szünet után aztán úgy jött ki a hazai gárda, hogy gyorsan döntésre viszi a dolgot. Beszorította ellenfelét és öt perc alatt, két gólt szerezve tekintélyes előnyre tett szert: előbb Körmendi Kevin emelt nagyon okosan a léc alá, majd Baracskai Roland fénykorát idézően csukafejessel vette be Bukrán Erik hálóját. Hátránya tudatában szemmel láthatóan elbizonytalanodott a lila-fehér együttes. Minden energiáját lekötötte a védekezés, a támadásokhoz már nem maradt ereje. Mindennél többet mond, hogy a második félidőben egyetlen komolyabb védenivalója akadt Auerbach Martinnak. A csákváriak pedig egyre jobban elkapták a fonalat. Sorra dolgozták ki a helyzeteket, s végül akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna.

Egyre nagyobb bajba kerül a Békéscsaba, mely zsinórban hatodik vereségét szenvedte el és szép lassan kezd leszakadni a középmezőnytől.

20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49

Hiába húzta ellenfelét Szabó (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

Vége a mérkőzésnek.

91. perc: Magyar Zsoltot Vaskó Tamás váltja.

Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Horváth Péter bal oldali szabadrúgását Auerbach a jobb saroktól ütötte szögletre.

82. perc: Torvund helyére Kártik érkezett a Csákvárban.

82. perc: Gazdag cselezte végig magát a csabai térfélen, majd lövésre kínálta fel a labdát Magyarnak, aki 18 méterről szinte leborotválta a jobb kapufát.

80. perc: Kitl Körmendi elleni rossz ütemű keresztezése sárga lapot ér.

75. perc: Gazdag ugratta ki a jobb oldalon Janyickijt, aki nagy sprint után középre gurított, érkezett Tamás, de külsővel leadott lövése elszállt a kapu előtt. Az esetet követően Váradi kapott sárga lapot könyöklésért.

Két csabai is kevés volt a csákváriak megállításához (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/ Kricskovics Antal)

73. perc: Első csákvári csere: Baracskait Janyickij váltja.

69. perc: A vendég kispad sárga lapot kapott reklamálásért.

67. perc: Karacs kapott sárga lapot.

65. perc: Védő helyett támadó jön a Békéscsabában, Puskás le, Hamed be.

61. perc: Csabai csere: Zvara helyére Váradi érkezett.

57. perc: GÓL!!! Auerbach pontosan rúgta ki a visszapasszolt labdát, Gazdag lefordult védőjéről, kiugratta Torvundot, aki a jobb oldali szögletzászló közeléből remekül tekert középre, Baracskai pedig előrevetődve úgy fejelt a hálóba, hogy a labda Bukrán kezén csak lelassult, de hárítani nem tudott a csabai portás, 20.

53. perc: GÓL!!! Körmendi Kevin a tizenegyes ponton rendkívül higgadtan átvette a labdát, majd felnézett és ballal okosan a jobb felső sarokba emelt, 1–0.

46. perc: Cserélt a Békéscsaba, Lukács helyett Máris jött ki a folytatásra.

Szalai Dániel labdabűvölés közben (Fotó: Fejér Megyei Hírlap/ Kricskovics Antal)

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

Vége az első félidőnek.

45. perc: Gazdag szlalomozott végig a vendég védők között, jobb lábas, 10 méteres lövését Bukrán a rövid saroknál védte.

43. perc: Az előretörő Puskás lövése elzúgott a kapu előtt.

42. perc: Murka kapott sárga lapot, miután rátartott Bukrán lábára.

41. perc: Puskás csúnyán letalpalta Lászlót, megúszta lap nélkül.

39. perc: László Noel a tizenhatos bal sarkáról a léc fölé bombázott.

28. perc: Baracskai lépett ki lesre váró védők közül a balösszekötő helyén, az alapvonalról visszagurított labdáját Torvund rosszul találta el, s erőtlen lövése nem okozott gondot a csabaiaknak.

24. perc: Lukács műesésért sárga lapot kapott.

19. perc: Magyar Zsolt 25 méteres lövése Fazekasról Körmendi elé pattant, aki 14 méterről, ballal kapura tekerte, Bukrán azonban biztosan védett.

14. perc: Körmendi szerzett labdát a saját térfele közepén, nagy lendülettel tört előre, mikor Albert sárga lapot érően feltartotta.

12. perc: Torvund remekül tekert a kapu elé a bal oldalról, középen Körmendi senkitől sem zavartatva, 8 méterről a jobb sarok mellé fejelte a labdát.

9. perc: Magyar Zsolt bal oldali szögletét Murka a rövid saroknál alig fejelte a kapu mellé.

László Noelnek nem csak a földön, a levegőben is akadt dolga (fotó:Fejér Megyei Hírlap/Kricskovics Antal)

5. perc: Az első lehetőség a vendégek előtt adódott: Mikló kapott egy remek kiugratást a balösszekötő helyén, bevezette a labdát egészen az ötös sarkáig, ám nem találta el a hosszú sarkot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak tiszta sárgában, a vendégek lila-fehérben léptek pályára.

A vendégek szakvezetője, Brlázs Gábor a DVTK elleni múlt heti, 2-1-es hazai vereséget követően nem változtatott kezdőcsapatán. Tóth Balázs viszont a bravúros dorogi pontszerzés után kénytelen volt belenyúlni kezdőjébe, lévén Mészáros Dávidot kiállították, míg Fejőst és Hornyákot sérülés miatt már az első félidőben le kellett cserélni legutóbb.

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy a 15. helyen álló, javuló formát mutató Csákvár, a mélyrepülésben levő, utolsó helyen álló Békéscsaba ellen.