Újra élre állt a Ferencváros a Diósgyőr legyőzése után

2023.10.22. 17:32
<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-10-fordulo-7353" target="_blank">Botka Endrét ünneplik a zöld-fehérek a gólja után (Fotó: Árvai Károly)<br /><strong>A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!</strong><br /></a>
A jól szereplő DVTK a forduló előtt listavezető Ferencvárost fogadta a labdarúgó NB I 10. fordulójában. A változatos, sok helyzetet hozó első félidőben a Ferencváros szerzett előnyt, amelyet a másodikban kettőre növelt, és bár a hazaiak szépítettek, a három pont a budapestieknek jutott.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Diósgyőri VTK–Ferencváros 1–2 (0–1)
Miskolc, DVTK Aréna,12 178néző.Vezette:Bogár Gergő
Gólszerző:
Pozeg Vancas (69. – 11-esből), ill. Botka (14.), Pesics (60.)

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Hazai pályákon ritkán látható jelenetek szemtanúi lehettek, akik kijutottak a Diósgyőri VTK–Ferencváros bajnoki mérkőzésre. A stadion jegypénztárai előtt egy lelket sem lehetett látni, azok ugyanis ki sem nyitottak, hiszen elővételben elkelt az összes eladható belépő. Viszont hosszú sor kígyózott a VIP bejárata előtt, nem számított a borsos ár, a helyiek megvették a jegyet, hogy láthassák kedvenceiket a bajnoki címvédő ellen.

Fesztiváli hangulat előzte meg a kezdést, no meg a DVTK legendás labdarúgója, a 75 éves Salamon József köszöntése. Aztán egymásnak estek a csapatok, s a 4. percben már bravúrral kellett védenie Dibusz Dénesnek, ugyanis Rudi Pozeg Vancas jobbal célozta meg az FTC kapujának jobb alsó sarkát, a válogatott labdarúgó parádésan hárított.

A másik oldalon is védett a kapus, ám vetődése után Botka Endre elé került a labda, s a jobb oldali védő közelről nem hibázott. 0–1

Magabiztosan futballozott a vendégegyüttes, a hazaiak csak ritkán kerültek a Ferencváros kapujának közelébe, míg Varga Barnabásék sorra dolgozták ki a helyzeteket, csak a kihasználásukkal akadtak gondok.

Tömegjelenet az FTC kapuja előtt (Fotó: Árvai Károly)

S aztán a másodikban akadt más baj is. Varga Barnabás az 53. percben a bal combjához kapott és cserét kért, jött Alekszandar Pesics, aki legalább olyan nagyszerű csatár, mint Varga Barnabás. Ezt a 60. percben lőtt góljával bizonyította is (0–2). Ezzel úgy tűnt, el is dőlt a meccs, ám a DVTK nem adta föl, sőt tizenegyesből szépített, s ettől vált igazán izgalmassá a mérkőzés. Azonban a jóval erősebb játékerőt képviselő, tudatosabban, gyorsabban futballozó Ferencváros győzött. Nyert tehát három pontot, viszont elképzelhető, hogy egy időre elvesztette gólerős centerét. 1–2