Vidi–MTK: vérbeli rangadó, pirossal, kapufákkal, potyával és 11-essel

2015.11.28. 15:25
Filipe Oliveira (balra) döntött a Videoton–MTK-n (Fotó: Szabó Miklós)
Az igencsak szerencsés Videoton Filipe Oliveira góljával nyert odahaza az MTK ellen a labdarúgó NB I 17. fordulójában. A vendégektől Gera Dániel piros lapot kapott, Hegedüs Lajos potya gólt, Kanta József pedig kihagyott egy büntetőt a hajrában.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ

Videoton–MTK 1–0 (F. Oliveira 81.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jót tett az MTK-játékosok önbizalmának a Ferencváros legyőzése, ugyanis bátor támadójátékkal rukkoltak ki a Videoton ellen annak ellenére is, hogy a hazai pályán sokkal veszélyesebb fehérváriak több formás támadást is vezettek az első percekben, Filipe Oliveira élményszámba menő bombája pedig majdnem beakadt a jobb felsőbe.

A bátorság jutalma pár ziccer lett, de Gera Dániel és az egykori vidis Torghelle Sándor lábbal, illetve fejjel rosszul célzott, majd Myke Bouard Ramos a lécet, Kanta József a jobb oldali kapufát zörgette meg.

A fővárosiak karmestere megzörgette az első félidő végén székesfehérvári kollégája, Kovács István bokáját is becsúszva, az ötös előtt, ám megúszták a büntetőt a kék-fehérek – akik ellenben amiatt igencsak bosszankodhattak, hogy Braniszlav Danilovics majdnem bevédett magának egy kósza lövést.

Mint tudjuk, a sportban a majdnem annyit ér, mint a ha...

A hatvanadik percre fogyott el a hazai közönség türelme, és egyre mérgesebben kezdték el kifütyülni kedvenceiket, akik erre megemberelték magukat pár helyzet erejéig, és segítségükre sietett – nem önszántából természetesen – Gera Dániel, aki megkapta a második, egyébként erősen kérdéses sárgáját.

Segített a Videotonnak Hegedüs Lajos is, aki ténylegesen is bevédte magának Filipe Oliveira középtávoli lövését – és a kapussors milyenségére Braniszlav Danilovics mutatott rá, aki ugyan végig bizonytalanul mozgott, egy ízben majdnem gólpasszt adott Ramosnak, de a hajrában hárította Kanta József büntetőjét.

Vérbeli rangadót láthattunk, sorozatban hetedszer nyert odahaza a Videoton, korábban egymás után a Debrecent (1–0), az Újpestet (3–0), a PAFC-ot (3–2), a Honvédot (3–0), a Diósgyőrt (2–1) és a Vasast (2–0) intézte el.

„Kihagytuk a tizenegyest és a többi helyzetet is, ezen nincs mit szépíteni – értékelt László Csaba, az MTK vezetőedzője. – Elveszítettük a mérkőzést, csak saját magunkat okolhatjuk érte. A jövőben is Kanta marad az első számú büntetőlövőnk.”

„Az első félidőben tudatosan teret képeztünk, hogy legyen helyük a gyors játékosoknak – mondta Horváth Ferenc, a Videoton vezetőedzője. – Úgy gondoltam, hogy az MTK-t kicsit ki kell engedni, hogy a háta mögött tudjunk támadni. Az első félidőben volt négy-öt helyzetünk, amelyből gólt érthettünk volna el. A második játékrészben kicsit jobban rájuk kellett mennünk. Nem tudom, hogy szintet léptünk-e, de minden győzelemnek örülni kell, mert a bajnokságban most minden mérkőzés nehéz. Araszolgatunk fölfelé, remélem, eljutunk oda, ahová szeretnénk. Jön a Fradi és a Debrecen elleni meccs, ilyen fegyelmezett játékkal pontokat szerezhetünk ellenük is.”

1. Ferencvárosi TC 16 14 1 1 35–7 +28 43
2. Paksi FC 16 8 5 3 24–13 +11 29
3. MTK Budapest 16 7 4 5 20–15 +5 25
4. Videoton FC 16 8 8 19–17 +2 24
5. Újpest FC 16 6 6 4 23–17 +6 24
6. DVSC-Teva 16 6 6 4 22–17 +5 24
7. Szombathelyi Haladás 16 6 6 4 12–15 –3 24
8. Budapest Honvéd 16 5 5 6 20–22 –2 20