Győzelemmel kezdte az évet a Paks, a ZTE nagy bánatára

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.01.29. 14:15
A Paksi FC 3–2-re megverte odahaza a Zalaegerszeget a labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitó mérkőzésén.
Böde nagyot harcolt, amíg bírta erővel
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Böde nagyot harcolt, amíg bírta erővel A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Paksi FC–Zalaegerszegi TE FC 3–2 (Bognár I. 12., Ádám 40., 67., ill. Zimonyi 33., 62.)
Paks, Paksi FC Stadion, 1212 néző. Vezette: Antal P.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Korántsem meglepő, hogy gólgazdag mérkőzés játszott a Paksi FC és a ZTE FC, s nem csupán azért, mert a góllövőlistát Ádám Martin, a hazaiak csatára vezeti immár 17 góllal, míg a vendégeknél Koszta Márk a legeredményesebb kilenc találattal. A zöld-fehérek ugyanis negyvenkét góllal kezdték a tavaszi szezont, igaz harminchatot kaptak is korábban, mindkét mutató a legtöbb a mezőnyben, ráadásul a 2021 áprilisa óta lejátszott húsz bajnokin nemcsak szereztek, kaptak is gólt. Sőt, sokkal beszédesebb adat, hogy ezen a húsz bajnokin 101 gólt született, vagyis mérkőzésenként öt, de eközben a ZTE sem futballozott eredménytelenül, mivel az őszi szezonban csak a Kisvárda Master Good (0–5) és a Mol Fehérvár (0–3) ellen nem szerzett gólt – igaz, mindkét bajnokit idegenben játszotta.

A kék-fehérek Pakson sem védekezésre rendezkedtek be, mivel Zimonyi Dávid mellé a bal szélen Meshack Ubochioma is gyakran felzárkózott, míg a jobb szélen az augusztus után ismét a kezdőcsapatban szereplő Daniel Milovanovics próbálta segíteni a támadásokat. Mielőtt azonban belelendültek volna, a Paks a 11. percben megszerezte a vezetést, Bognár István idénybeli hatodik góljával, amely a második volt szabadrúgásból. A gyors vezetés ellenére a hazaiak nem futballoztak megállíthatatlanul, valójában helyzetet sem alakítottak ki, míg a vendégek leginkább a gyors Meshack Ubochiomát megjátszva vezették támadásaikat. A nigériai légiós többször lefutotta a 18 esztendős Vas Gábort, aki az idényben először volt tagja a paksi kezdőcsapatnak. Egy ilyen gyors elfutást, illetve egy pontos beadást követően Zimonyi Dávid egyenlített is. Sokáig azonban nem örülhettek a zalaiak, mert Ádám Martin szögletet követően fejjel ismét vezetéshez juttatta csapatát, és az eredmény a szünetig már nem is változott.

A fordulás után a paksiakat nem csupán a vezetés megtartása vagy a győzelem kiharcolása motiválta, hanem hogy megszerezzék 700. élvonalbeli góljukat. Ehhez azonban a vendégek nem asszisztáltak, és az első félidőben mutatott játékkal ellentétben lényegesen bátrabban és veszélyesebben támadtak. Meshack Ubochioma a bal szélen majd' minden párharcot megnyert Vas Gáborral szemben, de mielőtt a ZTE egyenlített volna, Bognár György vezetőedző lecserélte a fiatal védőt, és a hátralévő bő fél órában a rutinosabb Osváth Attila próbált a légiós útját állni.

Igen ám, csakhogy a nigériai a 62. percben a jobb szélen tűnt fel, és tökéletes átadásából ezúttal Zoran Lesjak adta a gólpasszt Zimonyi Dávidnak – a csatár 2020 decemberét követően duplázott ismét az élvonalban.

Eredményességben azonban a góllövőlistát vezető Ádám Martin sem akart lemaradni, és a 67. percben szintén duplázott, ebben az idényben már harmadszor. Az erőcsatár szerezte tehát csapata hétszázadik gólját az élvonalban, nem mellékesen Bognár István a mérkőzésen a második, az idényben a tizennegyedik gólpasszát adta csapattársainak. A zöld-fehérek újabb gólja megtörte a vendégek lendületét, pedig ekkor már legeredményesebb játékosuk, Koszta Márk is a pályán volt.

A Paksi FC 2010 márciusa óta veretlen hazai pályán a ZTE ellen, ráadásul győzelmével megelőzte riválisát a tabellán, de a vereség ellenére a kék-fehéreknek sincs okuk a szégyenkezésre, csak az a fontos, hogy a jövőben az ilyen kiélezett meccseken jobban sáfárkodjanak a helyzeteikkel. 3–2