Kétszer is a kapufa mentette meg a Paksot – döntetlen a Gyirmót ellen

2016.09.17. 18:25
Nagy küzdelem, kevés látványelem jellemezte a gól nélküli találkozót (Fotó: Makovics Kálmán9
Hiába küszködtek egymással a felek a Paks és a Gyirmót találkozóján a labdarúgó NB I 9. fordulójában, kevés helyzet alakult ki és csak két kapufát jegyezhettünk fel, így nem is lehetett más a vége, mint gól nélküli döntetlen – a két csapat maradt a tabella legalján.

LABDARÚGÓ NB I
9. FORDULÓ
PAKS–GYIRMÓT 0–0

Paks. Vezette: Solymosi

A mérkőzés online közvetítését ide kattintva lehet elolvasni.

A tabella utolsó két helyén szerénykedő együttes közül a Paks szereplése okozott eddig nagyobb csalódást. Csertői Aurél sem arra számított, hogy a 11. helyről fut neki a gárda a 9. fordulónak. A Gyirmót viszont az előző körben megszerezte történetének első élvonalbeli győzelmét, így a sérülések ellenére optimistán lépett pályára Urbányi István legénysége.

Meglehetősen nagy küzdelem jellemezte az első félidőt, de ehhez nem társult élvezetes játék. A két csapat elsősorban a biztonságos védekezést tartotta szem előtt, és inkább a Gyirmót volt az, amelyik többet támadott. A hazai szurkolóknak nem tetszett a látvány, az meg végképp nem, amikor a 10. percben Vass Patrik nagy lövése a lécről jött vissza, hiszen látták, hogy nem sok hiányzott a gyirmóti vezető gólhoz.

A félidő nagy részében hiábavalóan nyüstölték egymást a felek, helyzet szinte nem is volt, a lövések pedig nem hozták rá a frászt a kapusokra. Ezért hát nem is csodálkozott a közönség, hogy gól nélküli döntetlennel ért véget az első játékrész.

A második félidőben a legnagyobb lehetőség megint a Gyirmót előtt adódott, ám az 56. percben a Gévay lábáról leperdülő labdából azért nem lett gól, mert a kapufa megint a paksiakkal volt.

A 70. perctől beszorította a Paks a Gyirmótot, és bár addig nem úgy tűnt, hogy lesz találat, rohamoztak a vezetésért. A gyirmótiak teljesen visszaálltak, mintha megelégedtek volna az egy ponttal. Az volt a szerencséjük, hogy a Paks igen gyenge támadójátékkal rukkolt ki. Nem is lehetett más a vége, mint gól nélküli döntetlen. 0–0

Az ilyen meccseken lehet nagyot nyerni három ponttal, ez azonban egyik csapatnak sem sikerült, az eggyel pedig nem mentek sokra, maradtak ott, ahol voltak, a tabella legalján. A mainál csak jobb teljesítménnyel lehet feljebb jutni.