A Fehérvár nem nyert az Újpest ellen, kedden bajnok lehet az FTC!

BABJÁK BENCE (összefoglaló),  BACSKAI JÁNOS (percről percre)BABJÁK BENCE (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.06.14. 19:55
A bajnoki címért hajtó Mol Fehérvár FC 2–2-re végzett odahaza az Újpesttel a labdarúgó NB I 29. fordulójának záró mérkőzésén, ezt azt jelenti, hogy a Ferencváros kedden megvédheti bajnoki címét a Budapest Honvéd elleni találkozón.
Fotó: Dömötör Csaba
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fotó: Dömötör Csaba A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Újpest FC 2–2 (Risztevszki 39. – öngól, Nikolics 72., ill. Nwobodo 63., Heris 81.)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 1479 néző. Vezette: Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ki szerez gólt?

A kérdés azért volt indokolt, mert a Ferencváros a Kisvárda elleni szombati 1–0-s győzelmével lépéskényszerbe hozta a Mol Fehérvárt, ennek tükrében meglepő volt, hogy vasárnap este Futács Márkó, Nikolics Nemanja és Kovács István is a kispadon várta a kezdő sípszót az Újpest elleni bajnokin.

Ennek ellenére az elején a hazaiak tűntek meggyőzőbbnek, s bár a fővárosiakat irányító Predrag Rogan kétcsatáros felállásban küldte pályára együttesét, a gólhoz a hazaiak jártak közelebb: Lyes Houri kapufára tekert szabadrúgásánál csak néhány centiméter hiányzott az előny megszerzéséhez. Néhány perccel később Ivan Petrjak cselezte magát helyzetbe, ám a szélsőből védekező középpályássá előlépő Obinna Nwobodo az utolsó pillanatban blokkolta a lövését.

A másik kapunál szép Simon Krisztián, Novothny Soma összjáték jelentett veszélyt, ám a támadó csak beleszúrni tudott a szélről középre érkező labdába, irányítani már nem. A meccs képe az ivószünet után sem változott, Joan Carrillo együttese igyekezett birtokolni a labdát, és hátulról építkezve beszorítani ellenfelét, miközben az Újpest olykor gyors ellentámadásokkal próbálkozott, máskor vetélytársához hasonlóan megbecsülte a labdát.

A meddő mezőnyfölény Pátkai Máté szemfüles labdaszerzése után kis híján góllá érett, ám Dzenan Burekovic az utolsó pillanatban mentett Loic Nego elől. Az első félidő végéhez közeledve Kire Risztevszki is próbált közbeavatkozni, ám szerencsétlenül nyúlt bele a hazaiak ukrán szélsőjének beadásába, így a macedón játékos lábáról saját kapujába került a labda – ennyi elég is volt, hogy a Fehérvár vonuljon előnnyel a szünetre.

A fordulás után a hazaiak próbálták uralni a mérkőzést, és bár gyorsabbnak és frissebbnek tűntek ellenfelüknél, Banai Dávid kapuja előtt hiányzott a játékukból a pontosság, hogy kétgólosra növeljék előnyüket. Az ismét nagyon küzdő Újpest viszont nem akart belenyugodni a vereségbe, és Obinna Nwobodo egy röviden kifejelt labda után bődületesen gólt ragasztott a jobb felső sarokba.

A hazaiak igyekeztek rátenni egy lapáttal, az újabb gól érdekében érkezett Nikolics Nemanja is, és nem is kellett sokat várni, hogy meghálálja a bizalmat: közeli fejese után ismét a fehérváriaknál volt az előny.

A lila-fehérek azonban nem álltak le, s a hajrában Jonathan Heris fejessel egyenlített. 2–2

Az állás már nem változott, ami azt jelenti, hogy a Ferencváros kedden biztossá teheti bajnoki címvédését a Budapest Honvéd elleni találkozón!