Ötgólos mérkőzésen hangolt a Ferencváros az El-re

2019.11.24. 17:50
Isael (jobbra): belefért a kihagyott büntető is (Fotó: Tumbász Hédi)
Kihasználta legnagyobb riválisa, a Mol Fehérvár FC botlását a címvédő Ferencváros, amely nagy csatában legyőzte 3–2-re odahaza a ZTE gárdáját a labdarúgó NB I 13. fordulójának nyitó mérkőzésén.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ
Ferencváros–ZTE FC 3–2
(F. Boli 6., Nguen 15., Isael 45., ill. Radó 18., Bobál G. 60.)
Budapest,Groupama Aréna, 9123néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szerhij Rebrov terve egyértelműnek tűnt: az első félidőben eldönteni a Zalaegerszeg elleni bajnokit, a másodikban pedig tartani az eredményt és spórolni az erővel a csütörtöki, Espanyol elleni Európa-liga-csoportmérkőzésre.

Két hónap alatt nagyot fordult a világ: a két csapat szeptember végén rendezett bajnokiján az FTC csak elvétve tudott helyzetet kialakítani az első félidőben előnybe kerülő újonc ellen, végül a hajrában szerzett gólokkal kínkeservesen fordított. Ezúttal viszont szó sem volt szenvedésről: bár a mérkőzés első kapura tartó lövését egy szép ollózás után Bobál Gergely jegyezte – a középre tartó labda Dibusz Dénes kezében landolt –, a hazaiak már a 6. percben előnybe kerültek. Sőt, a 11. percben úgy tűnt, teljesül az ukrán szakvezető kívánsága, az első találathoz hasonlóan Franck Boli ismét könnyedén jutott túl Devecseri Szilárdon, a rutinos bekk csak szabálytalanul tudta megállítani a csatárt, a tizenegyesből azonban Isael a kapufára lőtte a labdát. Néhány perccel később viszont megszületett az újabb zöld-fehér találat, az első gól szerzője ezúttal okosan lépte át a mélységi passzt, a magyar szinten villámléptű Tokmac Nguen higgadtan értékesítette a ziccert.

A zalaiak nagy árat fizettek azért, amiért egy az egyben képtelenek voltak tartani a rivális támadóit, ám kétgólos hátrányban sem roppantak meg. A korábban a Fradiban is futballozó Radó András szépen csapta be Miha Blazicot, gólja után ismét nyílttá vált a lefutottnak tűnő párharc. Dobos Barna együttese többször is eljutott a kapuig, Bobál Gergely újabb kísérlete nem sokkal szállt el a bal felső sarok mellett, míg a túloldalon az elefántcsontparti támadó fejelt a kapufára, majd a tizenegyest hibázó brazil átlövése süvített el a jobb felső sarok mellett. Kifejezetten élvezetes első félidőt produkált tehát a két együttes, a kiesés ellen harcoló újonc a Groupama Arénában is a lapos passzokat választotta a céltalan ívelgetés helyett, ám az első félidő az újabb egyéni hiba ismét kényelmes helyzetbe hozta a hazaiakat: Kocsis Gergő nem tudta kirúgni Lovrencsics Gergő átadását, Isael pedig köszönte szépen a lehetőséget, és ismét kétgólos előnybe hozta csapatát.

Ami dicséretes: a ZTE vezetőedzője igyekezett támadóbbá tenni csapatát, a fordulás utáni percekben érkezett Eduvie Ikoba, s csapata átállt a 4–4–2-es felállásra, Stieber Zoltán pedig szabadrúgásból tornásztatta meg a Fradi kapusát, aki kicsivel később Bobál Gergely ziccerénél már tehetetlen volt. A ZTE így megint egy gólra volt a bravúrt jelentő pontszerzéstől, és ha néhány perccel később az MLS-ből érkező labdarúgó szöglet utáni kapáslövése nem a kapu közepébe tart, vagy ha a beadása után a csereként pályára lépő Babati Benjamin fejese után a lécről nem kifelé pattan a labda…

Az utolsó negyedórában az egyenlítésért támadtak a kétszer is kétgólos hátrányból felkapaszkodó vendégek, az utolsó percekben a Fradi rutinosan őrizte előnyét, a zalai futballisták pedig úgy érezhették magukat, mint a két együttes szeptemberi bajnokija után: ezúttal is megizzasztották a bajnokot, de a három pontot ismét a vetélytárs gyűjtötte be – az őszi idény egyik legjobb meccsén.