Mélyülő gödör, megint vereséget szenvedett a DVTK

Király Gábor jó játékkal segítette győzelemhez a csapatát (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a kiesés elől menekülő Haladás 2–1-re megverte idegenben a Diósgyőrt.

25. FORDULÓ

Diósgyőr–Haladás 1–2 (Ugrai 61., ill. K. Mészáros 20., Kovács L. 49.)
Mezőkövesd, 1472 néző. V: Karakó.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Azt mondta Bódog Tamás, a diósgyőriek szakmai igazgatója, hogy a kupakiesés (összesítésben 1–3 a Puskás Akadémia ellen) után felesleges bánkódni, a bajnoki folytatásra kell összpontosítaniuk. Csakhogy az előrelépéshez valamit ki kell találnia a szakembernek, már ami csapata védekezését illeti. A szombatig lejátszott huszonnégy bajnokin a DVTK kapta a második legtöbb gólt – harminckilencet –, márpedig így nehéz egyről a kettőre jutni.

Igaz, a Haladás korántsem tartozik a gólvágó együttesek sorába. Különösen idegenben nem, ahol játékosai szinte alig-alig szereztek gólt az eddig lejátszott találkozókon. A diósgyőriek önbizalmát az a tény növelhette, hogy Sopronban kétszer is 3–0-s győzelmet arattak a vasiak felett. Adva volt a kérdés, harmadszor is nyernek-e.

Bódog Tamás a szerdai kupamérkőzésen pályára küldött kezdőt öt helyen változtatta meg. A DVTK két csatárral igyekezett zavart kelteni, a vendégek Michael Rabusic révén veszélyeztettek. Az ötödik percben zúgolódni kezdett a diósgyőri tábor, Ugrai Roland ugyanis nagyot esett az ellenfél tizenhatosán belül – szabálytalanság azonban nem történt. A szombathelyiek elképzelései a hetedik percben változtak, Jancsó András ugyanis combizomsérülést szenvedett, ezért Kovács Lóránt kapott lehetőséget a bizonyításra.

A DVTK nagy erővel támadott, már a saját térfelén letámadta riválisát. A 13. percben azonban csaknem gólt kapott, mivel tetszetős akció végén Karol Mészáros 12 méteres lövését bravúrral tolta ki a jobb alsó sarokból Antal Botond. A Haladás nem keltette megszeppent csapat benyomását, mihelyst lehetősége adódott, bátran rohamozott. Az akciózás a 20. percben vezetett eredményre: a bal oldalon felfutó Predrag Bosnjak remekül adott be, s Karol Mészáros a második ziccerét már gólra váltotta.

A DVTK játékának kifejezetten rosszat tett a kapott gól, erejéből csak ötletszerű egyéni próbálkozásokra futotta. Ezzel szemben a szombathelyieket megnyugtatta a vezető találat, higgadtan adogattak. Az sem vetette őket vissza, hogy fél óra elteltével másodszor is cserélniük kellett, ekkor Michael Rabusic sántikált le a pályáról. A beálló David Williams csaknem azonnal gólt szerzett, ugyanis pompás labdát kapott, de a csatár a tizenhatoson belülre érve lövés helyett hasra vágta magát. Közben egyre többször tűnt fel odaát a vasi kapu előtt Lipták Zoltán is, ám a védő nem jutott fejelési lehetőséghez. A DVTK védelme gyakran követett el hibát, míg a csapat támadójátéka esetlegesnek tűnt. Ezt jelzi, hogy az első lövést Óvári Zsolt küldte kapu felé – ám ez már az első félidő hosszabbításában történt.

Négy perc telt el a második játékrészből, amikor Kovács Lóránt igazolta, hogy érdemes volt pályára küldeni, mert egy szép egyéni villanás után jobbal a kapu jobb oldalába bombázott. Eddig sem volt kedvező a DVTK helyzete, de ezzel csaknem reménytelenné vált. A Haladás tudta, mit akar, ezzel szemben a diósgyőriek görcsössé váltak és csak erőlködtek. A friss emberek sem hoztak változást, a céltudatos és átgondolt futballt a Haladás mutatta be. Ráadásul játékosai a reménytelennek tűnő labdák után is futottak, minden egyes centiméterért megküzdöttek.

A 61. percben Ugrai Roland szépített és rögvest remény töltötte el a DVTK-t: nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, azonban nem járt sikerrel. Így meglehetősen viszontagságos és eredménytelen hetet zárt a piros-fehér csapat. A Haladás viszont nagy fegyvertényt hajtott végre, és ha a folytatásban is képes ilyen teljesítményre, akkor nem lehetnek kiesési gondjai.

1. Ferencvárosi TC 25 16 6 3 55–22 +33 54
2. Videoton FC 24 15 6 3 51–24 +27 51
3. Debreceni VSC 25 10 6 9 43–33 +10 36
4. Budapest Honvéd 24 10 5 9 39–39 0 35
5. Paksi FC 25 9 8 8 37–39 –2 35
6. Újpest FC 25 8 10 7 31–32 –1 34
7. Diósgyőri VTK 25 8 6 11 39–41 –2 30
8. Puskás Akadémia FC 25 7 8 10 30–38 –8 29