Artner Tamás győzelemmel debütált Dunaújvárosban

2015.04.04. 18:24
A labdarúgó NB I 22. fordulójában a Dunaújváros PASE 3–0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacust. A hazaiak a 35. percben szereztek vezetést Nikházi Márk góljával, majd a 78. percben Eppel Márton is betalált, és a hosszabbításban megint Nikházi volt eredményes, ezúttal büntetőből. Az újvárosiak előbb 331 perc után szereztek újra gólt az NB I-ben, és hat meccs óta tartó vereségsorozatukat szakították meg a sikerrel.

Dunaújváros PASE–Nyíregyháza Spartacus 3–0

A hazai csapat kispadján ezen a meccsen debütált a másfél hete kinevezett Artner Tamás. S ahogyan az már lenni szokott, az új „seprű” jól sepert, már a 8. percben kapufával melegítettek a dunaújvárosiak: a tizenegyespont környékéről Nikházi Márk találta telibe látványos mozdulat után a bal oldali kapufát. Dunaújváros PASE–Nyíregyháza Spartacus 3–0

Ezután viszont két vendéglehetőség következett: Előbb Juraj Halenár 21 méteres bombája kerülte el kevéssel a jobb alsó sarkot, majd Rezes László bal oldali beadása után tudott az utolsó pillanatban felszabadítani Villám Balázs. Két perccel később aztán Villám a túloldalon is jeleskedett: az ő beadásáról Csehi Tamás maradt le centikkel.

A 35. percben aztán már rezdült a háló is: Eppel Márton pörgetett ügyesen az ötösön belül Nikházi elé, aki balról, ballal, 6 méterről a bal alsóba lőtt, s ezzel 2015-ben első gólját szerezte meg a hazai csapat, amely 331 perc után volt ismét eredményes a bajnokságban (1–0).

A vendégek persze nem akarták annyiban hagyni, a szünetben beállt L’Imam Seydi s azonnal aktívabbá is vált a nyíregyházi csapat. Az 54. percben éppen Seydi próbált meg a kapuba sarkazni közelről, majd négy perccel később Bosnjak Predrag szabadrúgását kellett bravúrral védenie Nagy Gergelynek.

Az egyenlítés azonban elmaradt, sőt a 71. percben létszámban is hátrányba kerültek a vendégek, miután Bosnjak lekönyökölte Nikházit, s ezért Erdős József játékvezető azonnal a piros lapot mutatta fel a nyíregyházi játékosnak. A 78. percben jött a kegyelemdöfés: Villám jobb oldali beadása után Eppel érkezett középen, és 5 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt (2–0).

Ezzel azonban még nem volt vége, mert a hosszabbításban Mihael Kovacevic buktatta a mérkőzés hősét, Nikházit a tizenhatoson belül, s a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt, amelyet aztán éppen a sértett értékesített (3–0). Az újvárosiak öt meccs óta tartó vereségsorozatukat szakították meg a sikerrel.

LABDARÚGÓ NB I
22. FORDULÓ

DUNAÚJVÁROS PASE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 3–0 (Nikházi 35., 94. – 11-esből, Eppel 78.)