Nem bírt a Debrecen a Pakssal, kiesett a Loki az NB I-ből

2020.06.27. 17:18
A Debrecen hihetetlenül izgalmas végjátékban 1–1-es döntetlent játszott a vendég Pakssal a labdarúgó NB I 33. fordulójában, így a Loki búcsúzik az első osztálytól, a tolnai együttes pedig megőrizte élvonalbeli tagságát. Az utolsó pillanatokban egy debreceni lövés a gólvonalra pattant le, nem sok hiányzott ahhoz, hogy hazai győzelem szülessen, bár a Loki nem játszott jól.
Végig a küzdelem dominált Debrecenben (Fotó: Mirkó István/Magyar Nemzet)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Végig a küzdelem dominált Debrecenben (Fotó: Mirkó István/Magyar Nemzet) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Debrecen–Paks 1–1

Debrecen, Nagyerdei Stadion, 9400 néző. Vezette: Berke
Gólszerző: Trujics (74.), ill. Könyves (17.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Nagyon régen voltak ennyien a Nagyerdei Stadionban labdarúgó-mérkőzésen. Anno Dunai Antal mondta Debrecenben, hogy a szurkolókat két dolog hozza lázba igazán: ha a csapat a bajnoki címért küzd, vagy ha a kiesés elkerüléséért harcol. A Loki az elmúlt másfél évtizedben nagyon sokszor volt versenyben az aranyérmeért, néhányszor elbukott, hétszer viszont célba ért. Ezúttal azonban a kiesés elkerülése volt a cél a hajdúsági megyeszékhelyen, s hogy mennyire igaz az olimpiai bajnok labdarúgó – aki edzőként ült a DVSC kispadján – tézise, azt bizonyította a debreceni lelátó képe szombaton. A B-közép zsúfolásig megtelt, de a stadion többi pontján sem maradt sok szék üresen. A debreceniek a két borsodi együttes, a Diósgyőri VTK (4–0) és a Mezőkövesd Zsóry (1–0) ellen szerzett hat pontjukkal tartották életben esélyüket a bennmaradásra. A Paks elleni záró meccsen pedig egyszerű volt a képlet: a győzelem NB I-et ér a Lokinak. A vendég paksiaknak vereség esetén is lehetett volna menekülő útvonal, ehhez azonban a Kisvárdának ki kellett volna kapnia Diósgyőrben.

Kondás Elemér három belső védővel küldte pályára csapatát, paksi oldalon Könyves Norbert szerepelt egy sorral hátrébb a megszokottnál. Ami a Várda esetleges vereségét illeti: a szabolcsiak már a mérkőzés elején vezetést szereztek Miskolcon, azaz a paksiaknak is egyértelművé vált, hogy nem szabad kikapniuk, ha az első osztályban akarják folytatni.

Ennek is betudható, hogy a kezdeti ijedtség után egyre bátrabban futballozott a Paks, és a 17. percben megszerezte a vezetést: Osváth Attila beadását fejelte be az egykor Loki-játékos, Könyves Norbert.

A Paks vezető gólja

A vendégvezetés sokkolta a Lokit, ám hamar visszatérhetett volna a remény, hiszen nem sokkal később Adeniji óriási ziccerénél Rácz Gergő hatalmas bravúrral hárított. Ment előre a DVSC, a hazaiak küzdőszellemére nem lehetett panasz, ám a nagy lelkesedés hibákat hozott. Nem sokkal az első félidő vége előtt az egyik hazai szöglet után három az egyben vezethetett kontratámadást a Paks, s Hahn János lövése után a visszaérkező Szécsi Márk mentett önfeláldozóan (a szünetben le is kellett cseréni a Loki játékosát).

Az eltiltott kulcsjátékosait, Bódi Ádámot és Varga Kevint nélkülöző Debrecen a szünet után még elszántabban rohamozott, a szervezetten védekező vendégek viszont állták a sarat. Mindkét edző több helyen változtatott, a DVSC-nek gólt, gólokat kellett volna szereznie, a Paks pedig igyekezett minél stabilabbá tenni játékát. A közönség űzte-hajtotta a Lokit, ám hiába volt továbbra is roppant elszánt a piros-fehér együttes, a középpályáról hiányzó kulcsemberek nélkül nem volt kellő ötlet és kreativitás a Debrecen játékában.

Aztán amikor már vészesen fogytak a percek, s veszni látszott a debreceni remény, váratlan segítséget kapott Kondás Elemér csapata. Az előrevágott labdára reménytelen helyzetből indult el Nikola Trujics, amikor a kifutó paksi kapus, Rácz Gergő lyukat rúgott, így a szerb támadó ziccerbe került, s az üresen maradt kapura lőtt, a menteni igyekvő Szélpál Norbert azonban még jókorát rúgott a labdába.

A hajrában mindent megpróbált a DVSC és a hosszabbításban Ferenczi János lövése után meg is szerezhette volna az NB I-et jelentő győztes gólt, csakhogy a labda a lécről a gólvonalra pattant…

A lefújás után elszabadultak az indulatok, néhány tucatnyi hazai szurkoló a pályára futott és zaklatta, lökdöste, rángatta a hazai labdarúgókat, majd Szima Gábor klubelnök ellen tüntetett. Ez azonban nem változtat a tényen: 27 év után kiesett az NB I-ből a Debreceni VSC!

Elkeseredettség, düh és szégyenérzet kavarog bennem – Tőzsér

A LEGFONTOSABB TÉNYEK

– Bajnok, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat a Ferencváros.
– A második helyen végzett, ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Mol Fehérvár.