Győzött a Kisvárda a Diósgyőr ellen – bent maradt

2020.06.27. 17:14
Két góllal győzött a Kisvárda a Diósgyőr ellenfeleként a labdarúgó NB I 33. fordulójában, így eldőlt, hogy jövőre is az első osztályban szerepelhet.
A kisvárdaiak fontos győzelemmel zárták a bajnokságot (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A kisvárdaiak fontos győzelemmel zárták a bajnokságot (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

DVTK–Kisvárda 0–2
Miskolc, DVTK Stadion, 5700 néző. Vezette: Vad II István
Gólszerző: Obradovics (8.), Fernando Viana (41.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A diósgyőri klub megpróbált mindent megtenni a drukkerekért, akik elővételben megvásárolták a jegyüket, kilencvenszázalékos kedvezménnyel tehették, így aztán sokan voltak, akik mindössze százötven forintot fizettek a belépésért. Jöttek is a nézők szép számmal. Persze érdekes meccs volt, mert a Kisvárdának a biztos bennmaradást csak a győzelem jelentette.

Az is felkorbácsolta a kedélyeket, hogy a DVTK egy nappal a találkozó előtt adta hírül, hogy átigazolta a korábban Kisvárdáról fegyelmi okok miatt menesztett Gheorghe Grozavot. S érdekes volt az is, hogy a kisvárdai kispadon Bódog Tamás ült, márpedig a szakember nem olyan régen még a diósgyőrieket edzette, ám távoznia kellett. Ezúttal a Kisvárda menekülését volt hivatott segíteni, még egy bukás aligha tett volna jót edzői karrierjének.

A szakember összesen két helyen változtatta meg a Puskás Akadémia elleni kezdő tizenegyet, Baranyai Ádám és Nemanja Obradovics került be a bennmaradásért küzdő Kisvárdába. Obradovics beállítása telitalálatnak bizonyult, ugyanis a középpályásnak nyolc perc sem kellett, hogy betaláljon Bukrán Erik kapujába. A bal oldalról érkező beadásnál két hazai védő is bizonytalankodott, a légiós azonban nem teketóriázott, hét méterről, ballal a kapu jobb oldalába lőtt (0–1).

Megnyugodott a Kisvárda, igyekezett megbecsülni a megszerzett labdát, ellenben a diósgyőriek sok hibával építkeztek, a kapura semmi veszélyt sem jelentettek. Jó volt az iram, és a küzdelem hevességére sem lehetett panasz. Igyekeztek a hazaiak, de csak szabad- és szögletrúgásokra futotta erejükből, a vendégcsapat pedig nem erőltette túlzottan a támadásokat, így hullámzó játékkal telt az idő.

A találkozó 36. percében vízözön zúdult a pályára, dörgött és villámlott, ezért Vad II István játékvezető az öltözőbe parancsolta a csapatokat. Tizenkét perc szünet után folytatódott a mérkőzés, s ekkor már verőfényes napsütésben találta el Márkvárt Dávid szabadrúgásból a lécet, de ennél jobban célzott Fernando Viana, aki közelről tessékelte a labdát Bukrán Erik kapujába (0–2).

A diósgyőri publikum meglehetősen nehezen emésztette, hogy csapata ismét, immáron sorozatban ötödik alkalommal is vesztésre áll, füttyszó jelezte az elégedetlenséget. A piros-fehérek igyekeztek támadóbb szellemben futballozni, ezt Feczkó Tamás frissítő cserékkel támogatta. Beszorult a Kisvárda, egyik szögletet a másik után rúghatta a Diósgyőr. Hiába vezetett két góllal Bódog Tamás csapata, a tréner egyre idegesebben rótta a métereket a kispad előtti zónában.

Egyoldalú lett a játék, a hazaiak diktálták a játék menetét, ám nem találtak rést a szervezett kisvárdai védőfalon, persze a vendégeknek tökéletesen megfelelt az eredmény, ezt őrizgették higgadt, nyugodt, magabiztos játékkal, szemernyi okuk sem volt az idegeskedésre.

Diósgyőrben nem borult fel a papírforma, a Kisvárda olyan elszántsággal és célra törő futballal rukkolt ki, amilyennel a kiesés ellen hadakozó csapatnak kell. A vendégek egyetlen pillanatra sem jöttek zavarba, minden labdáért harcoltak, látszott, el sem tudják képzelni az esetleges vereséget.

A Diósgyőr újabb csalódást okozott lelkes táborának, a hajrában sorozatban elveszített öt mérkőzés egészen biztosan nem kerül be a klub dicsőségkönyvébe, ugyanakkor figyelmeztetést is jelent, hogy sok a teendő a klubnál, hogy jövőre se kelljen izgulni a kiesés miatt.

A LEGFONTOSABB TÉNYEK

– Bajnok, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat a Ferencváros.
– A második helyen végzett, ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Mol Fehérvár.