MK: a Puskás Akadémia hat gólig meg sem állt Pasaréten

2018.12.04. 13:17
A labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójának első mérkőzésén az előző idényben döntős Puskás Akadémia 6–0-ra nyert a harmadosztályú Pénzügyőr vendégeként.

A felcsútiaknál Radó András duplázott, valamint Gonzalo Vega, Liridon Latifi, Osváth Attila és Zsidai László is betalált az NB III-as együttes pasaréti otthonában rendezett találkozón.

A Puskás Akadémia ezzel elsőként bejutott a legjobb tizenhat közé.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 3. FORDULÓ)
PÉNZÜGYŐR SE–PUSKÁS AKADÉMIA 0–6 (0–1)
Budapest,
Pasaréti út, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Márkus Péter)
PÉNZÜGYŐR: Gábor (Szakács, 86.) – Szabó B., Kovács G., Bíró J., Nagy B. – Kervalics – Sztrunga, Deszpotovics (Ablonczy, 74.), Burka, Feil – Turi Á. (Jovánczai, 80.). Vezetőedző: Vatai Attila
PAFC: Hegedüs L. – Osváth, Hegedűs J., Poór (Szolnoki, 71.), Balogh B. – Zsidai, Bokros, Szakály P., Vega (Mioc, 55.) – Radó, Latifi. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Radó (0–1) a 30., Vega (0–2) a 48., Latifi (0–3) a 76., Radó (0–4) a 81., Osváth (0–5) a 85., Zsidai (0–6) a 87. percben
Vatai Attila:
– Csoda nem történt, az első félidőben még egyenlő partnerek voltunk, a másodikban azonban ellenfelünk fölénk nőtt, és fölényét gólokban is érvényre juttatta.
Benczés Miklós: – Biztos győzelemmel jutottunk a következő fordulóba, a második félidőben teljesen felőröltük ellenfelünk ellenállását, sok helyzetet teremtettünk, és magabiztosan nyertünk.