MK: a Puskás Akadémia és a Mezőkövesd meg sem állt hat gólig

2018.12.04. 14:30
A labdarúgó Magyar Kupa 8. fordulójában a Puskás Akadémia 6–0-ra legyőzte a Pénzügyőrt, a Mezőkövesd 6–0-ra győzött a III. Kerületi TVE otthonában, a Kisvárda csak nagy nehezen, a 92. percben kiharcolt hosszabbítás után jutott tovább a harmadosztályú Szentlőrinc otthonában, míg a két NB III-as csapat meccsén a Taksony 1–0-s győzelmet aratott a Sajóbábony vendégeként.

A nyolcadik forduló első mérkőzésén az előző idényben döntős Puskás Akadémia 6–0-ra nyert a harmadosztályú Pénzügyőr vendégeként. A felcsútiaknál Radó András duplázott, valamint Gonzalo Vega, Liridon Latifi, Osváth Attila és Zsidai László is betalált az NB III-as együttes pasaréti otthonában rendezett találkozón.

A Puskás Akadémia ezzel elsőként bejutott a legjobb tizenhat közé.

A Mezőkövesd a III. Kerületi TVE otthonában is hat gólt szerezve harcolta ki a továbbjutást, s nem kapott egyet sem.

A nap eddigi legizgalmasabb összecsapását az NB III-as Szentlőrinc és az élvonalbeli Kisvárda találkozója hozta, amelyen a hazai pályán játszó harmadosztályúak Hleba Tamás góljával az 59. percben vezetést szerzett és sokáig úgy tűnt, kiharcolja a továbbjutást.

A 92. percben azonban érkezett Brana Ilics és egyenlített. A hosszabbításra elfogyott baranyaiak szuflája, és előbb Horváth Zoltán szerezte meg a vezetést, majd Ilics újabb találatát követően még Sergiu-Dorin Negrut is betalált, kialakítva az 1–4-es végeredményt.

MAGYAR KUPA
8. FORDULÓ (FŐTÁBLA, 3. FORDULÓ)
PÉNZÜGYŐR SE–PUSKÁS AKADÉMIA 0–6 (0–1)
Budapest,
Pasaréti út, 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Márkus Péter)
PÉNZÜGYŐR: Gábor (Szakács, 86.) – Szabó B., Kovács G., Bíró J., Nagy B. – Kervalics – Sztrunga, Deszpotovics (Ablonczy, 74.), Burka, Feil – Turi Á. (Jovánczai, 80.). Vezetőedző: Vatai Attila
PAFC: Hegedüs L. – Osváth, Hegedűs J., Poór (Szolnoki, 71.), Balogh B. – Zsidai, Bokros, Szakály P., Vega (Mioc, 55.) – Radó, Latifi. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Radó (0–1) a 30., Vega (0–2) a 48., Latifi (0–3) a 76., Radó (0–4) a 81., Osváth (0–5) a 85., Zsidai (0–6) a 87. percben
Vatai Attila:
– Csoda nem történt, az első félidőben még egyenlő partnerek voltunk, a másodikban azonban ellenfelünk fölénk nőtt, és fölényét gólokban is érvényre juttatta.
Benczés Miklós: – Biztos győzelemmel jutottunk a következő fordulóba, a második félidőben teljesen felőröltük ellenfelünk ellenállását, sok helyzetet teremtettünk, és magabiztosan nyertünk.

SZENTLŐRINC SE–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–4 (0–0, 1–1, 1–2)
Szentlőrinc, 600
néző. Vezette: Kovács Gergely (Huszár Balázs, Szvetnyik Bence)
SZENTLŐRINC: Pacéka – Harsányi I., Havas, Keresztes B., Nagy R. – Hleba, Temesvári (Vajda R., 106.), Fenyvesi – Sili (Tóth A., 88.), Bata – Hampuk (Aszalós, 85.). Vezetőedző: Turi Zsolt
KISVÁRDA: Minca – Lukjancsuk, Izing, Vári, Protics (Horváth Z., 63.) – Ilics, Karaszjuk – Lucas, Misics (Melnyik, 56.), Sassá (Kovácsréti, a szünetben) – Negrut. Vezetőedző: Dajka László
Gólszerző: Hleba (1–0) az 57., Ilics (1–1) a 90., Horváth Z. (1–2) a 105., Ilics (1–3) a 110., Negrut (1–4) a 111. percben
Turi Zsolt:
– Méltó ellenfelei voltunk NB I-es riválisunknak. Nagyszerűen futballoztunk, kevésen múlt, hogy a rendes játékidőben továbbjussunk. A hosszabbításban már nem maradt energiánk helyzetek kialakítására és a gólszerzésre.
Dajka László: – A hazai csapat hihetetlenül méltóan felnőtt a mérkőzéshez. Kilencven percen keresztül teljesen nyílt volt a találkozó, míg mi mindkét félidőt nehézkesen kezdtük, a végére azonban kijött a tudásbeli különbség, készülünk a hétvégére.

III. KERÜLETI TVE–MEZŐKÖVESD ZSÓRY 0–6 (0–1)
Budapest,
Hévízi út, 450 néző. Vezette: Bogár Gergő (Farkas Balázs, Szalai Balázs)
III. KERÜLET: Jeszenszky – Sóron, Hámori, Gyepes (Nagy O. a szünetben), Szalai V., Sorecz – Gálfi, Fazakas – Kokenszky (Pleszkán, 57.), Kaszai – Gergye (Tóth L. a szünetben). Vezetőedző: Buzsáky Ákos
MEZŐKÖVESD: Dombó – Farkas D., Hudák D., Szalai A., Silye – Vajda S. (Földi B., 70.), Mevoungou, Vadnai (Cseri, 57.) – Drazsics, Molnár G. (Varjas Z., 70.), Szakály D. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Vajda S. (0–1) a 28., Silye (0–2) a 51., Drazsics (0–3) a 67., Drazsics (0–4) a 69., Földi B. (0–5) a 72., Földi B. (0–6) a 85. percben
Buzsáky Ákos:
– Féléves munkánk jutalma volt ez a mérkőzés, hogy egy NB I-es csapatot fogadhattunk. Sok pozitív elem volt a játékunkban, s örömteli, hogy ezeket a Mezőkövesd ellen is megmutathattuk. Őszi teljesítményünkből erőt meríthetünk a tavaszi szezonra.
Kuttor Attila: – Jó meccset játszottunk a nehéz talajú pályán, és magabiztos futballal jutottunk tovább.