Futsal NB I: nem botlottak az éllovasok; tízet számolt ellenfelére az Újpest

2021.03.22. 23:54
Az Újpest szünetben még csak egy góllal vezetett, a végén tízzel nyert... (Fotó: Veszely Bence/Újpest RFC-220 Volt)
Majd egy hónapos szünet után folytatódtak a futsal élvonal küzdelmei: a rájátszás harmadik fordulójában a felsőház két éllovasa, a Haladás VSE és az MVFC Berettyóújfalu is három gólt lőve nyert. Az alsóházban az Újpest RFC-220 Volt aratott kiütéses diadalt, 11–1-re legyőzve a Dunaferr fiataljait. Ezzel a 2020–2021-es idényben először nyert egy csapat legalább tízgólos különbséggel...

A jelenlegi kiírás eddigi legnagyobb különbségű győzelme a listavezető Haladásé volt, a szombathelyiek az alapszakaszban 11–2-re verték az Aramist. Az Újpest most ezt a rekordot tudta megdönteni – úgy, hogy szünetben még csak 1–0 állt az eredményjelzőn.

FÉRFI FUTSAL NB I
RÁJÁTSZÁS, 3. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

Haladás VSE–Balaton Bútor FC Veszprém 3–1
MVFC Berettyóújfalu–DEAC 3–0
Az állás: 1. Haladás 15 pont (3 meccs), 2. MVFC Berettyóújfalu 10 (2), 3. Veszprém 3 (2), Kecskemét 1 (2), DEAC 1 (3).

ALSÓHÁZ
Nyírgyulaj–Aramis SE 2–0
Újpest–Dunaferr 11–1
Az állás: Nyírgyulaj 9 pont (3 meccs), Aramis SE 7 (2), FTC-Fischer Klíma 7 (2), Újpest 6 (2), Dunaferr 1 (3).