Felkészülés: hétgólos Haladás-vereség Tarcsafürdőn

2015.06.28. 18:57
A labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás nemzetközi felkészülési mérkőzésen 7–0-ra kikapott az orosz élvonalbeli Tyerek Groznijtól.

A nyugat.hu beszámolója szerint az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, Németh Márió előtt adódott egy lehetőség, de túlcselezte magát. Ezt követően a csecsenek előbb kigurigázták a szombathelyi védelmet, majd egy kényszerítőt követően találtak be.

Rózsát a 27. percben cserével kiállították, miután belekapott a labdába a 16-oson kívül, majd a harmadik góljukat is megszerezték az oroszok.

A fordulás után alaposan beragadt a magyar csapat, három perc után a negyedik, hat után az ötödik gólját szerezte meg a Tyerek Groznij, a 65. percig pedig a végeredmény is kialakult.

A szombathelyi gárda így második ausztriai összecsapásán is alulmaradt, pénteken az osztrák Mattersburgtól 3–1-es vereséget szenvedtek Halmosi Péterék.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Tyerek Groznij (orosz)–Haladás 7–0

Bad Tatzmannsdorf (Tarcsafürdő, Ausztria), 150 néző
Haladás: Rózsa (Gyurján, 27.) – Schimmer, Jagodics, Devecseri, Bosnjak – Iszlai, Nagy P. – Gaál, Németh, Halmosi – Radó. 2. félidő: Gyurján – Angyal, Czingráber, Jánvári, Zsirai – Meggyes, Jancsó – Martinez, Tihanyi, Grabant – Török.
Forrás: nyugat.hu

Összefoglaló

A HALADÁS NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Felkészülés kezdete: június 17.
TERVEZETT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 26., Birkfeld: Mattersburg (osztrák)–Haladás 3–1 (Halmosi)
Június 28., Tarcsafürdő/Bad Tatzmannsdorf: Haladás–Tyerek Groznij (orosz) 0–7
Július 2., 18.00, Tarcsafürdő/Bad Tatzmannsdorf: Haladás–Vardar Szkopje (macedón)
Július 4., 14.00– (4 db 2x30 perces meccs): Király-kupa (Haladás, Diósgyőr, Vasas, Sopron)
Július 7., 19.00: Haladás–ZTE
Július 10.: Oberwart (Felsőőr; osztrák III.)–Haladás
Július 11.: Haladás–Mezőkövesd