Felkészülés: a Haladás kikapott osztrák ellenfelétől

2013.01.25. 15:58
A labdarúgó NB I-ben szereplő Haladás 2–0-ra kikapott az osztrák élvonalbeli Admira Wackertől felkészülési mérkőzésen. A Bécsben lejátszott találkozón a mödlingiek mindkét félidőben betaláltak egyszer-egyszer a szombathelyiek kapujába.

A nyugat.hu tudósítása szerint Haladás-helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, Radó András 14 méterről leadott lövését védte az osztrák csapat kapusa. A meccs második ziccere is Radó előtt adódott, ám a szombathelyi játékos nem tudta jól átvenni a labdát.

A 36. percben az Admira szerezte meg a vezetést, a mödlingi gárda a szünetben sorcserét hajtott végre, és agresszíven letámadta a szombathelyi csapatot, ami nem ízlett Artner Tamás legénységének. A Haladás egészen a 90. percig állta a sarat, ekkor jött az újabb Admira-gól, amellyel kialakult a meccs végeredménye.

„Az első félidőben két minőségi csapat egál közeli meccset játszott egymással. A második félidőben – a cseréink után – minőségi különbség volt az osztrákok javára, de azt kell, hogy mondjam, a fiúk ekkor is meglepően ügyesen játszottak” – nyilatkozta Artner Tamás a mérkőzés után a haladasfc.nyugat.hu-nak.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Admira Wacker (osztrák)–Szombathelyi Haladás 2–0 (1–0)

Haladás: Rózsa (Mursits, 70.) – Schimmer, Guzmics, Fehér Z. (Jagodics, 70.), Búrány (Devecseri, 46.) – Simon Á. (Iszlai, 46.), Rajos (Szakály, 70.) – Nagy G. (Gyurján, 70.), Németh M. (Kalász, 46.), Radó (Czafit, 75.) – Andorka (Kenesei K., 46.).

Forrás: nyugat.hu
TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAM
SZOMBATHELYI HALADÁS
Felkészülés kezdete: január 9.
Tervezett edzőtábor: február 4–11., Sopron és külföldi edzőtábor (Törökország, Portugália vagy Horvátország)
TERVEZETT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 23., 15.00, Szombathely
Haladás–Ajka 5–1 (Andorka 34., 45. – mindkettő 11-esből, Radó 37. – 11-esből, Kenesei K. 47. – 11-esből, Czafit 62., ill. Sowunmi 78.)