A bajnok Nyíregyháza győzelemmel köszönt el a másodosztálytól

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2024.05.25. 19:03
A bajnok Nyíregyháza a Kozármisleny otthonában győzelemmel fejezte be az idényt (Fotó: Kovács Péter)
Az NB II utolsó, 34. fordulójában a bajnok Nyíregyháza mindkét félidőben betalált, így 2–0-ra nyert a Kozármisleny otthonában, tehát győzelemmel búcsúzott a bajnokságtól.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ
HR-RENT KOZÁRMISLENY–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–2 (0–1)
Kozármisleny, 800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kóbor Péter, Huszár Balázs)
KOZÁRMISLENY: Lékai – Beke Péter, Ikonomu (Szabó B., 71.), Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics (Daru, a szünetben) – Molnár Á. (Nagy M., 79.), Major S. (Schuszter, 62.), Kirchner – Horváth P. (Füredi, a szünetben). Vezetőedző: Aczél Zoltán
NYÍREGYHÁZA: Bese Balázs – Gengeliczki, Alaxai, Rjaskó – Farkas B. (Oláh B., 75.), Tamás O. (Sigér Á., 68.), Nagy D., Nagy B. – Vass P. (Vida K., 75.), Beke Péter (Gresó, 62.), Kovácsréti. Vezetőedző: Tímár Krisztián
Gólszerző: Beke Péter (42.), Kovácsréti (70.)
Aczél Zoltán: – Különösebb szakmai értékelésbe nem mennék bele. A jobbik csapat nyert, ez vitathatatlan. Mégis gratulálok játékosainknak, mert az egycsoportos NB II-ben az ötödik hely nekünk nagy eredmény. Nehéz is lesz megismételni ezt a teljesítményt.
Tímár Krisztián: – A nyárias meleg rányomta a bélyegét a játékra. Ennek ellenére sok helyzetet alakítottunk ki – néhányat kihagytunk –, motiváltak voltak a futballistáim. Alig várjunk az NB I-et.

Barátságosan kezdődött a találkozó, nagy tétje nem volt már egyik fél számára sem. Mindkét csapat csodálatos idényt zárt, a vendég Nyíregyháza már bajnokként érkezett Kozármislenybe, a hazai együttes pedig már a siófoki győzelemmel bebiztosította az ötödik helyét. Mindkét gárda előtt adódott kisebb helyzet, majd az első játékrész második felében kezdett fölényben játszani a Nyíregyháza – ezt jelezte Nagy Dominik lesgólja is –, de csak a félidő végén, a 42. percben szerezte meg a vezetést Beke Péter révén, majd a gólszerző egy nagy helyzetet is kihagyott, így nem sikerült dupláznia.

A második félidőre kettőt változtatott Aczél Zoltán, s támadóbb szellemben focizott a hazai csapat. Helyzetekig eljutott, de nem tudott egyenlíteni, mígnem a 70. percben egy jól elvégzett szabadrúgás után Kovácsréti Márk megszerezte a vendégek második gólját, eldöntve a három pont sorsát. A bajnokcsapat győzelemmel búcsúzott a másodosztálytól – a következő idényt már az élvonalban kezdi meg –, míg a Kozármisleny nem tudott nyerni utolsó hazai mérkőzésén, mégis nagy ünneplés várható a szép szezonja után. 0–2

18. Mosonmagyaróvár33562228–66–3821

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a már biztosan az 5. helyen végző Kozármisleny a bajnoki címét már korábban bebiztosító Nyíregyháza ellen. Az ősszel egyébként a Szpari 5–1-re kiütötte a mislenyi csapatot.

2L3A6687
A Nyíregyháza már a 31. fordulóban bebiztosította bajnoki címét (Fotó: Gazdag Mihály/Kelet-Magyarország)