Átigazolás: a megye I-be került a korábbi csabai csatár

2014.03.04. 12:30
A Pest megyei I. osztályban szereplő Százhalombattai LK együttesében folytatja pályafutását a korábbi békéscsabai támadó, Samuel Obot. A 26 esztendős, nigériai játékos az MLSZ rendelkezései miatt a télen sem tudott NB II-es, vagy NB III-as klubhoz átigazolni.

A gyors, gólerős csatárt békéscsabai távozása után a nyáron több NB II-es és NB III-as klub szerette volna vinni, de szerződtetésére végül nem került sor, mivel az MLSZ új rendelkezései miatt az NB II-es klubok külföldi játékos szerződtetése esetén elesnek a tv-s pénztől, míg a harmadosztályú egyesületek a TAO-támogatást nem vehetik igénybe, ha határon túli labdarúgót igazolnak.

Így Samuel Obot kényszermegoldásként a Budapest-bajnokság I. osztályában szereplő Fővárosi Vízművek együttesében futballozott ősszel (12 mérkőzésen 14 gólt szerzett), de a tavaszt már egy másik – szintén negyedik ligás – csapatnál, a Pest megyei I. osztályban szereplő Százhalombattánál tölti. Szombaton már pályára is lépett az Üllő SE elleni (0–2) bajnokin.