Súlyos vereséget szenvedett a DVTK a Fortuna Düsseldorftól

K. Zs.K. Zs.
2024.07.12. 18:46
Fotó: DVTK Facebook
Az NB I rajtjára készülő DVTK 4–0-ra kikapott a német második ligás Fortuna Düsseldorftól pénteken, a két labdarúgócsapat ausztriai felkészülési mérkőzésén.

„A játékosok megkapták azt a terhelést, amire szükségük volt, megtapasztaltuk a 2. Bundesliga szintjét. Részünkről ez a találkozó inkább tűnt tétmeccsnek, mint felkészülésinek. Az ellenfél két csapattal játszott 45-45 percet, szemben velünk. És persze a srácoknak nem volt könnyű friss játékosok ellen a második félidőben. Kaptunk egy jó leckét, ugyanakkor az ilyen mérkőzéseken tudunk igazán fejlődni” – idézi a dvtk.eu Vladimir Radenkovics értékelését.

A DVTK vezetőedzője szerint jó lett volna még egy felkészülési találkozót vívni az edzőtábor keretében, de összességében elégedett az ausztriai napokkal. A tréner úgy véli, a felkészülés rendben volt, elvégezték, amit szerettek volna, és fontos, hogy nincsenek súlyosabb sérültjeik.

„Jó erőben vagyunk. Most két nap pihenő következik, utána pedig dolgozunk tovább, hogy készen álljunk az első bajnoki mérkőzésre” – zárta a hazautazás előtti értékelését Radenkovics.

Nikola Gluscsevics személyében csereként egy próbajátékos is pályára lépett a DVTK-ban.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Fortuna Düsseldorf (német II.)–DVTK 4–0 (2–0)
Bad Wimsbach (Ausztria)
DVTK: Odincov (B. Danilovics, 58.) – Gera D., Szatmári, Lund, Bárdos – Rarszalla, Holdampf, Komlósi (Ferencsik, 81.) – Bényei, Rakonjac (Gluscsevics, 78.), Huszár (Varga Z., 58.). Vezetőedző: Vladimir Radenkovics
Gólszerző: A. Hoffmann (29.), Iyoha (40.), Sobottka (53.), Niemiec (55.)

A DIÓSGYŐRI VTK NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Ausztria
DVTK–Putnok (NB III) 5–0 (Jurek 2, Rakonjac, Herbák, Bényei)
Ausztriában:
DVTK–Universitatea Cluj (romániai) 2–0 (Edomwonyi 2 – az elsőt 11-esből)
DVTK–Csíkszereda (romániai, II. o.) 0–1
DVTK–Fortuna Düsseldorf (német, II. o.) 0–4
Miskolcon:
Július 20.: DVTK–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlováki)

TOVÁBBI PÉNTEKI MÉRKŐZÉSEK
Dunaszerdahelyi AC (szlovákiai)–ETO FC Győr 2–1 (Redzic 43., Bősze 84., ill. Bumba 70.)
Puskás AFC–Slovan Liberec (cseh) 1–1 (Soisalo 69., ill. Frydek 82.)
Újpest–Waldhof Mannheim (német III.) – elmaradt, szombaton pótolják

 

Legfrissebb hírek

Újra belga sportigazgatója lesz az ETO-nak

Labdarúgó NB I
2 órája

Felkészülés: Gavrics duplázott, az ETO legyőzte a Ferencváros El-ellenfelét

Labdarúgó NB I
5 órája

Nyers Ádám az MTK-ban folytatja pályafutását – hivatalos

Labdarúgó NB I
7 órája

Felkészülés: ikszelt a Paks a Szentlőrinccel

Labdarúgó NB I
7 órája

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
8 órája

Fél évre felfüggesztették az Újpest új stadionjának engedélyezési eljárását

Labdarúgó NB I
9 órája

Kilenc NB I-es csapat készül külföldi edzőtáborban – íme, a nyári felkészülési program klubonként

Labdarúgó NB I
10 órája

Nyíregyháza: többen is hiányoznak az edzőtáborba utazó keretből

Labdarúgó NB I
11 órája
Ezek is érdekelhetik