A Kecskemét gyakorlatilag két perc alatt elintézte a Mezőkövesdet

2024.02.04. 14:54
Horváth Krisztofer (balra) és Cseke Benjámin ismét összecsaphatott (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB I 18. fordulójában a Kecskemét az első félidőben szerzett góljainak köszönhetően 3–0-ra győzött a Mezőkövesd otthonában vasárnap délután. A vendégeknél Lukács Dániel két percen belül duplázott, majd Szabó Alex fél óra elteltével gyakorlatilag le is zárta a három pont sorsát.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ
Mezőkövesd–Kecskemét 0–3 (0–3)
Mezőkövesd. Vezette: Bognár T.
Gólszerző: Lukács D. (11., 13.), Szabó A. (31.)

A találkozó szöveges közvetítése itt érhető el.

Ennél jobb kezdést el sem képzelhetett volna Lukács Dániel, akit a télen a DVTK-tól szerződtetett a KTE, és aki a Kecskemét színeiben ott folytatta, ahol 2022 nyarán, a távozása előtt abbahagyta. A támadó 37 mérkőzésen 25 gólt szerzett Szabó István akkor még NB II-ben szereplő csapatában, majd a diósgyőrieknél is szállította a gólokat a Merkantil Bank Ligában, ám többek között azért döntött januárban a klubváltás mellett, mert Kuznyecov Szergejnél nem a szívének kedves poszton, középcsatárként, hanem szélsőként játszhatott. Kecskemétre visszatérve rögvest a kezdő tizenegyben kapott helyet a Mezőkövesd elleni idegenbeli találkozón, centerként számított rá edzője, s nem kellett neki sok idő, hogy meghálálja a bizalmat: a 11., valamint a 13. percben is bevette Riccardo Piscitelli kapuját, előbb jobbal, majd ballal passzolta a labdát magabiztosan a kapuba – mindkétszer a jobb szélen felfutó Májer Milán szolgálta ki. Beszédes volt, amint az első találatát követően a vendégkispadhoz sprintelt, hogy Szabó István nyakába boruljon – úgy látszik, ennyit tesz, ha a kecskemétiek mestere megbízik a játékosában, hosszasan lehetne sorolni ugyanis, mely labdarúgók tehetsége bontakozott ki a szakvezető keze alatt.

Az első két lehetőségét kihasználó KTE úgy zárta az első negyedórát, ahogy ebben az idényben még egyszer sem: vezetett, ráadásul két góllal. A kövesdiek nem találták a játék ritmusát, keveset ütköztek, és nem látszott rajtuk, hogy próbálnának magasabb fordulatszámra kapcsolni. Míg védekezésben a bal oldala gyengélkedett a hazaiaknak, addig támadásban a jobb oldalon nem vezettek egyetlen akciót sem, az egyébként gyakran előremerészkedő Kállai Kevin szinte alig találkozott a labdával, de a kreatív megoldásokra képes Molnár Gábor vagy a télen szerződtetett Jairo Samperio is rendkívül halovány volt, csakúgy, mint David Babunszki, akit fél óra után le is cserélt Kuttor Attila vezetőedző.

Egy perccel a változtatás után jött az újabb gól, ismét a KTE örülhetett. Szabó Alex találata volt a nyolcadik, amelyet védő ért el a KTE-ben. Ezután a lila-fehérek valamelyest visszább húzódtak, átadták a területet, igyekeztek labdaszerzést követően előretörni, ami olykor sikerült is nekik. A húzás már csak azért is jó ötletnek tűnt, mert a Mezőkövesd továbbra sem találta a módját, miként alakíthatna ki helyzetet. Ráfért a vérfrissítés az első félidőben téli álmát alvó együttesre, úgyhogy Kuttor Attila hármat cserélt, beküldte Cseri Tamást, a Pakstól szerződtetett Bőle Lukácsot és a svéd másodosztályban sziporkázó Lucas Hedlundot. Pályára küldésük jótékony hatással volt a támadásépítésre, lényegesen többször juttatta a labdát a támadóharmadba a csapat, ám Varga Bence kapust egyszer sem állította megoldhatatlan feladat elé. Bár kisebb lehetőségek mindkét oldalon adódtak, az lehetett az ember érzése, hogy a felek elkönyvelték, a meccs érdemi kérdései eldőltek, így az eredmény nem változott. Győzelmével a KTE kilenc ponttal ellépett a kieső helyen álló Mezőkövesdtől, amely immár öt bajnoki óta nyeretlen. 0–3