Felkészülés: Kleinheisler gólpasszt adott – a Fehérvár 5–2-re kikapott

P. K.P. K.
2024.01.12. 14:39
Gergényi Bencéék (jobbra) a 120 perces meccsen 5–2-es vereséget szenvedtek a Hajduktól (Fotó: fehervarfc.hu)
A Horvátországban edzőtáborozó Fehérvár FC is lejátszott idei első felkészülési meccsét – Bartosz Grzelak csapata Umagban 1–0-ra még vezetett a Kleinheisler Lászlóval felálló Hajduk Split ellen, de végül 5–2-es vereséget szenvedett a 4x30 perces meccsen.

A Fehérvár kezdőcsapatába téli szerzemény nem került be a Hajduk Split elleni, umagi felkészülési meccsen (csereként viszont Kovács Patrik és Simut Mario is pályára lépett), az ellenfélnél viszont kezdett az új csapatában a második mérkőzését játszó magyar válogatott középpályás, a múlt héten a Panathinaikosztól kölcsönvett, volt fehérvári Kleinheisler László.

A Fehérvár a 19. percben egy kontrából megszerezte a vezetést: Katona Mátyás átadását jobbról, éles szögből leadott lövéssel Szabó Levente váltotta gólra.

A Hajduk Split azonban négy perc múlva egyenlített, a 2022-ben vb-bronzérmes csatár, Marko Livaja Kleinheisler bal oldali szögletéből fejelt a kapuba, majd a második félidőben fordított is a horvát csapat, és végül 5–2-re győzött.

A fehérváriak második gólját a Szombathelyről szerződtetett, csereként beállt Smut Mario szerezte a jobb szélről, estében leadott bal lábas lövésből – különleges gól volt, mert a labda mindkét kapufát érintette, mielőtt átjutott a gólvonalon. A fehérváriaknál a 4x30 perces mérkőzés második félidejében sok utánpótláskorú játékos is lehetőséget kapott.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Hajduk Split (horvát)–Fehérvár FC 5–2
Umag
Fehérvár: Tóth B. (Rockov) – Bese (Simut), Christensen, Szerafimov, Gergényi (Larsen) – L. Kastrati (Tóth T.), Pinto (Bambock), Csongvai (Husvéth, Horváth G.), Katona M. (Pető), Schön (Menyhárt) – Szabó L. (Kovács P.)
G.: Livaja (23.), Moufi (57.), Kalinic (78.), Tajkovski (103.), Durdov (118.), ill. Szabó L. (19.), Simut (89.)

A FEHÉRVÁR FC FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor:
január 5.–január 12.; január 18.–január 25., Horvátország (Umag)
Felkészülési mérkőzések
Horvátországban:
Január 12.: Hajduk Split (horvát)–Fehérvár FC 5–2 (Szabó L., Simut)
Január 20., 13.00: NK Osijek (horvát)–Fehérvár FC
Január 21., 13.00: Fehérvár FC–FK Teksztilac Odzsaci (szerb, II. o.)
Itthon:
Fehérvár FC–Vasas (NB II) – az időpont még kérdéses

TÉLI JÁTÉKOSMOZGÁS A FEHÉRVÁR FC-NÉL
Érkezők: Kovács Patrik (Vasas FC), Simut Mario Lucas (Szombathelyi Haladás, szabadon igazolhatóként)
Kölcsönbe érkezők:
Kölcsönből visszatérők:
Az utánpótlásból felkerültek/profi szerződést kötöttek:
Kiszemeltek: Alen Ozbolt (szlovén, Hapoel Tel-Aviv – Izrael)
Távozók: Deybi Flores (Deybi Aldair Flores Flores, hondurasi, Toronto FC – Kanada), Kenan Kodro (bosnyák-spanyol, Ferencváros), Kovács Dániel (Volosz – Görögország, szabadon igazolhatóként)