Király büntetőt védett, majd kiállították – a Fradi legyőzte a Haladást

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2019.03.16. 16:48
Nehezen, de nyert a Ferencváros (Fotó: Balogh László)
Majdnem hetven percig pariban volt a Haladás a Fradi otthonában, de néhány másodperc leforgása alatt gólt kapott, majd emberhátrányba került Király Gábor csacsisága miatt.

NB I
25. FORDULÓ
Ferencváros–Haladás 2–0 (Lovrencsics G. 69., Sigér 78.)
Budapest,
Groupama Aréna, 7865 néző. Vezette: Karakó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Két kifogástalan formában lévő csapat találkozott a Groupama Arénában: a házigazda Ferencváros legutóbbi három bajnoki mérkőzését megnyerte, 14–1-es, imponáló gólkülönbséggel, míg a Haladás is hat pontot szerzett legutóbbi két mérkőzésen. Mégis kevés esélyét lehetett látni a vendégek pontszerzésének, elvégre – aktuális forma ide vagy oda – a toronymagasan listavezető zöld-fehérek a bennmaradástól tizenegy pontra lévő, stabilan sereghajtó zöld-fehérekkel találkoztak.

A Fradit jól ismerő Horváth Ferenc – aki játékosa és ifiedzője is volt a rekordbajnoknak – irányította szombathelyiek azonban nem ijedtek meg a fővárosban, és bár a játék javarészt az ő térfelükön zajlott, a Ferencváros sem tudott helyzetet kidolgozni az első fél órában. Sem nagyot, sem kicsit – semekkorát. A 15. percben akadt egy kapura lövése Fernando Gorriaránnak (Király Gábornak kellett nyújtózkodnia), de az sem kidolgozott helyzet volt, elé pattant a kósza labda.

Ellenben a másik oldalon a 23. percben óriási ziccer adódott: Botka Endre rossz keresztlabdája után Funsho Bamgboye egyedül vezethette a labdát Dibusz Dénesre, el is tudta tolni mellette, de annyira kisodródott, hogy mire újra a kapu felé fordult, már a kapus és két védő is visszaért – elszórakozta a lehetőséget.

Bár egyáltalán nem volt kapura veszélyes a Ferencváros, megszerezhette volna a vezetést a 27. percben, mert váratlanul büntetőhöz jutott. Tamás László megrántotta az ötös vonalánál Fernando Gorriaránt, Karakó Ferenc játékvezető pedig – minden jel szerint az alapvonali játékvezető tanácsára – a sípjába fújt. Nehéz eldönteni a tizenegyes jogosságát, viszont nem is volt jelentősége, mert Varga Roland nem élt az ajándékba kapott lehetőséggel: a kapu bal oldalába tartó labdáját Király Gábor gyönyörűen védte!

Noha továbbra sem volt átütőerő a Fradi támadójátékában, Gorriarán időnként klasszis futballistamegoldásokkal rukkolt ki, a 41. percben három Haladás-játékos között szlalomozott, majd remek térlátásról téve tanúbizonyságot, „forintos” labdával szöktette Sigér Dávidot, aki viszont elkörülményeskedte a lehetőséget. Davide Lanzafame pedig hiába lőtt gyönyörű gólt félfordulatból a szünet előtti másodpercekben, a játékvezető les miatt érvénytelenítette – a visszajátszás szerint tévesen.

A kevés helyzet ellenére ritmusa azért volt a Ferencváros játékának, és erre építhetett a második félidőre. A fordulás után meg is szaporodtak a Fradi-helyzetek, de mind Gorriarán kapáslövésénél, mind Varga Roland 22 méteres szabadrúgásánál biztos pont volt Király Gábor. Amikor pedig már ő is feküdt, az uruguayi középpályás a kapu fölé emelt.

A második félidő derekától nyomasztóvá vált a Fradi fölénye, s a gól egy megpattanó átlövésből meg is született: Lovrencsics Gergő 25 méteres bombája nyomán a labda irányt változtatott Murtaz Dausvilin, és védhetetlenül vágódott Király Gábor kapujába. A magyar válogatottsági rekorder kapus olyan hevesen reklamálta, hogy két lesen lévő Fradi-csatár is zavarta a védésben, hogy a játékvezető 10 másodpercen belül kiosztott két sárgával kiállította, és sejthető volt, hogy ezzel el is dőlt minden. Néhány perccel később Sigér Dávid kapáslövéssel fel is avatta a Királyt váltó Rózsa Dánielt. 2–0

Egy szó mint száz, a Haladás győzelmi sorozata megszakadt, a Fradi pedig szárnyal tovább (a bajnokságban).