Szép számú légiós szerepel a magyar labdarúgás élvonalában, de ez az utóbbi időben már nem újdonság. Ami viszont szokatlan, s egyben pozitív fejlemény, hogy egyre több aktív válogatott ügynöke kopogtat a klubvezetők ajtaján, s jelzi: ügyfele szívesen jönne Magyarországra, az NB I-be. A minőségi labdarúgók remélhetően a szurkolói érdeklődést is felerősítik, de ebben sokat segíthet az is, ha a tehetséges magyar fiatalok több szerepet kapnak. Hogy kikért érdemes az újak közül meccsre járni manapság, arról készítettünk összeállítást.Szép számú légiós szerepel a magyar labdarúgás élvonalában, de ez az utóbbi időben már nem újdonság. Ami viszont szokatlan, s egyben pozitív fejlemény, hogy egyre több aktív válogatott ügynöke kopogtat a klubvezetők ajtaján, s jelzi: ügyfele szívesen jönne Magyarországra, az NB I-be. A minőségi labdarúgók remélhetően a szurkolói érdeklődést is felerősítik, de ebben sokat segíthet az is, ha a tehetséges magyar fiatalok több szerepet kapnak. Hogy kikért érdemes az újak közül meccsre járni manapság, arról készítettünk összeállítást.
Munkatársaink ott voltak Veszprémben, ahol a Telekom férfi kézilabdacsapata Bajnokok Ligája-mérkőzést vívott a Bressztel. A meccs nem úgy indult, ahogy azt a hazai publikum remélte, hiszen a fehéroroszok 5–1-re megugrottak a találkozó elején. Még a 40. percben is 13–13-ra állt a csata, a hajrában azonban remekelt a magyar együttes, és végül látványos megoldásokkal szórakoztatva a publikumot 28–20-ra nyert. Hogy miképpen értékelték a mérkőzést a főszereplők, azt is megtudhatják beszámolónkból.
Szenzációs napjuk volt az Újdelhiben megrendezett sportlövő világkupaversenyen a magyar indulóknak. Két sportolónk, Péni István és Major Veronika is megszerezte az olimpiai kvótát, s ezzel máris megduplázódott a jövőre Tokióban színeinket képviselők száma, hiszen ez idáig a vitorlázó Berecz Zsombornak és Érdi Máriának sikerült kiérdemelnie a teljesítményével a tokiói repülőjegyet. Péni nem titkoltan a kvótaszerzés reményében utazott el Indiába, Major szereplése azonban kellemes meglepetés. Hogy a két lövő miként élte meg a viadalt, elolvashatják beszámolónkban.
Népsport mellékletünkben felidézzük, hogy 1957 februárjában, tehát nem sokkal az 1956-os forradalom leverése után alakult meg a Magyar Jégrevü. A műsoron többek között a Piroska és a farkas és A csodakút című darab szerepelt, a cél tehát nyilvánvalóan az volt, hogy a rideg mindennapokból egy mesevilágba vigyék el a nézőket. Az emberek tolongtak a Millenárison, s akik jegyhez jutottak, a korszak nagyszerű korcsolyázóit láthatták viszont a jégen, így például a kétszeres olimpiai bronzérmes Nagy testvéreket. A hazai fellépések mellett külföldi túrák sorozatán is részt vett a társulat, amely azonban a tizedik születésnapját sem élte meg.