Vidi: utolsó szakaszához ért a Sóstói Stadion kivitelezése

MTI MTIMTI MTI
2018.10.02. 14:21
null
Hamarosan birtokba veheti a Mol Vidi az új stadiont (Fotó: Facebook/Mol Vidi FC)
Hivatalosan is az utolsó szakaszához érkezett a székesfehérvári Sóstói Stadion kivitelezése: a műszaki átadás után kedden megkezdődött a használatbavételi engedélyeztetési eljárás – közölte a székesfehérvári önkormányzat az MTI-vel.

 

A közleményben hangsúlyozták, hogy a biztonság és a minőség a két kulcsszó, ezeknek kell megfelelnie a megújult stadionnak, amely a mérkőzések mellett modern technikával felszerelt közösségi térként is szolgálja majd a városlakókat. Felidézték, hogy a nagyberuházás szervesen kapcsolódik ahhoz a városrészi rehabilitációhoz, amelynek keretében megmentette a város a Sóstó Természetvédelmi Területet; a stadionépületben látogatóközpont, körülötte parkolók létesültek, valamint utak és sétányok újultak meg a városrészben.

A kivitelező 2016 novemberében vette át a munkaterületet, a projektet azonban jelentősen hátráltatta a régi aréna – eredetileg megtartandó, felújítandó – főépületének statikai problémája. Az épületrészt elbontották, ami 900 millió forintos, előre nem látható többletkiadást jelentett.

A bajnok Mol Vidi FC új otthona 13.98 milliárd forintos beruházás keretében valósult meg és már az UEFA szigorított, négyes kategóriájának elvárásaihoz illeszkedik: 14 200 fős befogadóképességével nagy nemzetközi találkozóknak adhat otthont.

Az önkormányzat azt szeretné, ha mielőbb – minden engedély birtokában – hazai környezetben léphetne pályára a Vidi. A fehérvári gárda legközelebb vasárnap az MTK Budapestet fogadja, azt a találkozót még Felcsúton, a Pancho Arénában rendezik.

Az MLSZ honlapja szerint a hatodik fordulóból elhalasztott, Újpest FC elleni találkozót november 21-én 20.15 órakor pótolják, és annak helyszíneként már a Sóstói Stadion van megjelölve.

Legfrissebb hírek

Már nem hibátlan a Puskás Akadémia – két góllal kikapott otthon a Kisvárdától

Labdarúgó NB I
5 órája

A Fradi öt éve nem látott pocsék rajt után a Vasas ellen javítana

Labdarúgó NB I
14 órája

„A paksi vereség megmutatta, hol kezdődik igazán Borbély Balázs munkája”

Labdarúgó NB I
2026.07.30. 14:02

Sander Van Praet: Az ETO nélkülem is győz, de valakinek hosszú távra is kell terveznie

Labdarúgó NB I
2026.07.29. 10:45

Szalai József az 1. forduló legjobb játékosa – mutatjuk a hét csapatát az NB I-ből

Labdarúgó NB I
2026.07.29. 07:35

Supka Attila: Nincs magyar vagy külföldi edző, csak jó és rossz

Labdarúgó NB I
2026.07.29. 06:54

Az U21-es percek két év alatt 200 százalékkal nőttek az NB I-ben – Szalai Ádám statisztikákat közölt a fiatalok helyzetéről

Labdarúgó NB I
2026.07.28. 18:14

Az ETO kölcsönadta 20 éves támadóját a szerb élvonalba

Labdarúgó NB I
2026.07.28. 14:04