NB I: Kondást leköpték Győrben; sok nullával fegyelmez az MLSZ

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2014.11.25. 18:07
null
Akármi is történt, a végén Kondás Elemér nevetett Győrben <br />(Fotó: Szabó Miklós)
A Győri ETO, a Videoton és a Ferencváros egyaránt hat számjegyű pénzbüntetést kapott a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) kedden ülésező Fegyelmi Bizottságától, amiért szurkolóik – visszaesőként – megbotránkoztató rigmusokat kiabáltak, illetve pirotechnikai eszközöket vittek be a stadionba. Nem is beszélve a debreceni vezetőedző, Kondás Elemér leköpéséről.

A Fegyelmi Bizottság (FEB) a Győri ETO–DVSC-Teva mérkőzéssel kapcsolatban a Győri ETO-t, mint visszaesőt szurkolóinak megbotránkoztató rigmusok bekiabálása (a játékvezető és más sportszervezet szidalmazása), valamint a rend nem megfelelő biztosítása (a vendégcsapat vezetőedzőjét a mérkőzés után levonuláskor egy néző leköpte) miatt 400 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

A FEB a Videoton FC–FTC mérkőzéssel kapcsolatban a Videoton FC-t, mint visszaesőt szurkolóinak megbotránkoztató rigmusok bekiabálása (a játékvezető, az MLSZ és a vendég sportszervezet vezetőjének szidalmazása), valamint pirotechnikai eszközök bevitele és használata miatt 300 000 forint, az FTC-t, mint visszaesőt szurkolóinak megbotránkoztató rigmusok bekiabálása (MLSZ és a hazai sportszervezet szidalmazása) miatt 200 000 forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

Bíró Péter ügyvezető (Lombard Pápa) – aki a Lombard Pápa–Budapest Honvéd mérkőzés szünetében a öltözőbe vonuláskor, majd a játéktérre történt kivonuláskor az öltöző épület előtt a játékvezető ítélete ellen szóban, sértő módon tiltakozott – 100 000 Ft pénzbüntetést kapott. A FEB a sportszakember részéről elkövetett fegyelmi vétség szankcionálásánál az FSZ szerint kiszabható minimum büntetést alkalmazta.

Waltner Róbert (Lombard Pápa) – aki akkor, amikor a labda számára nem volt megjátszható közelségben, belerúgott ellenfelébe – 2 soron következő felnőtt bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott.

További fegyelmi határozatok itt!

EMLÉKEZTETŐ – LABDARÚGÓ NB I, 15. FORDULÓ
IdőpontMérkőzés (Tv)Játékvezető
November 21., péntek
19.00 Kecskeméti TE–Újpest FC 2–0Kassai Viktor 1525
November 22., szombat
14.00
MTK Budapest–Diósgyőri VTK 0–2Szabó Zsolt
825
16.00
Dunaújváros PASE–MVM-Paks 1–0Andó-Szabó Sándor1511
16.00Puskás Akadémia FC–Szombathelyi Haladás 1–0Németh Ádám
704
18.00Nyíregyháza Spartacus–Pécsi MFC 4–0
Bognár Tamás
1559
20.00Lombard Pápa–Budapest Honvéd 1–1Pintér Csaba
480
November 23., vasárnap
16.30Videoton–Ferencváros 0–0Farkas Ádám
6100
18.30Győri ETO FC–Debreceni VSC-Teva 0–1Erdős József
1885
A bajnokság állását itt tekintheti meg!

 

Legfrissebb hírek

Az új idényben OTP Bank Liga lesz a labdarúgó NB I hivatalos neve

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 14:30

Vági Márton: Az MLSZ gazdálkodása biztos lábakon áll

Labdarúgó NB I
2026.06.10. 08:33

Aleksander Ceferin köszönetet mondott Csányi Sándornak a sikeres BL-döntő-rendezésért

Bajnokok Ligája
2026.06.02. 19:37

NB III: megvannak az osztályozós párharcok – a SZAC és a Gyöngyös már feljutott

Labdarúgó NB II
2026.06.02. 13:06

Horváth Dávid veszi át Kemenes Szabolcs helyét az U17-es és az U19-es válogatottnál – hivatalos

Magyar válogatott
2026.06.01. 11:29

NS-infó: a fiatal- és a magyarajánlásról tárgyalt az MLSZ – Gómez és Corbu már nem számít hazai játékosnak

Labdarúgó NB I
2026.06.01. 09:18

Válogatott: sportpszichológussal bővült a szakmai stáb

Magyar válogatott
2026.05.29. 15:33

A következő idényben már nem Fizz Liga lesz az NB I neve – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.05.26. 17:35
Ezek is érdekelhetik