Magyar Kupa: Sok helyzetet elhibáztunk, nem adjuk fel - Gomes

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.04.17. 20:48
A Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén a vendég Győri ETO 2–0-ra nyert a Videoton otthonában. A hazaiak szakvezetője, José Gomes az elpuskázott helyzeteket sajnálja, míg az ETO vezetőedzője, Pintér Attila szerint a mérkőzés második szakaszában többet futottak be az üres területekbe, ez hozta meg a sikert.

„Ahogy elmondtam a találkozó előtt, két mérkőzésen dől el a továbbjutás. Én azt gondolom, hogy az első húsz percben, kicsit keveset futottunk elöl, és nem voltak meg azok a lehetőségek, amit szerettünk volna. Ezután üzentük is be a pályára, hogy többet kell az üres területekre bejátszani a labdát, és ide bemozogni. A második félidőben már egyértelműen megcsinálták a fiúk ezt, de már az első félidő végén is voltak ebből lehetőségeink, és végül a góljainkat is ebből szereztük. Gratulálok a fiúknak, meg van az előny a visszavágóra, amit szerettünk volna, és azon a találkozón is ugyanilyen jól kell, hogy teljesítsünk. Őszintén szólva nem számoltam az ellenfél lehetőségeit, de a srácok nagyon jól állnak hozzá, bármilyen felállásban lépünk pályára, próbálják a maximumot nyújtani, és ez nagyon dicséretes dolog” – értékelte a sikert az ETO szakvezetője, Pintér Attila a Sport Televíziónak.

„Gyakorlatilag az első fél órában csak a Győr térfelén pattogott a labda, az ő térfelükön folyt a játék. Aztán amikor az ETO végre átlépte a felezővonalat, az első támadásukból gólt szereztek. Nem lehet általában sem és futballmérkőzésen sem arról beszélni, hogy az eredmény igazságos vagy sem. Ők két gól rúgtak, mi egyet sem, a foci az ilyen. Mindenesetre rengeteg helyzetet sikerült kialakítanunk, csak ezeket sajnos mind ki is hagytuk. Ez viszont csak az első fele ennek a párharcnak, és egészen biztos, hogy úgy utazunk el Győrbe, hogy gólokat akarunk szerezni, és minden erőnkkel azon leszünk, hogy ez sikerüljön is. Bízok és hiszek abban, hogy a visszavágón megfordítható ez a kétgólos hátrány” – nyilatkozta a Videoton vezetőedzője, José Gomes.

Legfrissebb hírek

Pontot rabolt a Kozármisleny Fehérvárról

Labdarúgó NB II
9 órája

Megvan, mikor játsszák a Mol Magyar Kupa elődöntőit

Labdarúgó NB I
2026.03.20. 14:48

Szerződést hosszabbított fiataljával az NB II-es Videoton

Labdarúgó NB II
2026.03.20. 12:34

Kettővel nyert a Honvéd; meglepetés Kecskeméten; megszakadt a Szeged borzasztó sorozata – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 19:00

A Tiszakécske megszakította a Videoton győzelmi sorozatát

Labdarúgó NB II
2026.03.14. 16:50

Dmitrijeva 12 gólt dobott, az FTC kiütötte az Esztergomot a Magyar Kupából

Kézilabda
2026.03.12. 19:49

Egyhuzamban ötödik győzelmét aratta a Videoton

Labdarúgó NB II
2026.03.08. 14:42

Dibusz Dénes: Bárhogy is alakulnak a következő hetek, engem semmi sem ér felkészületlenül

Labdarúgó NB I
2026.03.06. 09:20
Ezek is érdekelhetik