Megszorítani sem tudta a Fradit a REAC

2010.10.27. 19:56
Marek Heinzéket (jobbra) csak ritkán tudták kellemetlen helyzetbe hozni a REAC-osok (fotó: Czerkl Gábor)
A Ferencváros Emil Miljkovic két góljával, valamint Hector Morales, Rósa Dénes és Józsi György találatával 5–0-ra legyőzte a REAC-ot a Magyar Kupa szerdai játéknapján, és bejutott a legjobb tizenhat csapat közé.

Az előző körben is egy budapesti csapat, az Újbuda volt az ellenfele a Ferencvárosnak. Akkor (ahogy azt a 8–1-es eredmény is mutatja) nem tudták megszorítani a zöld-fehéreket, a REAC ellen arra lehet számítani, hogy jobban megszenved majd Prukner László együttese – de ez nem így történt.

Nehezen indult be a gólgyártás, de az első találat után megindult a nagyüzem. A 22. percben az argentin Hector Morales lőtt kapura, a labda megpattant Tóth Mátén, így a tehetetlen Somogy Csaba felett a kapu közepébe pattant. 0–1

Három perccel később növelhette volna előnyét a Fradi, de Marek Heinz löketét bravúrral kiütötte Somogyi. A túloldalon Olasz János fejese jelentette a félidő egyetlen REAC-helyzetét, erre szinte azonnal szintén a fejét használva válaszolt Tóth Bence, a végállomás ismét a kapus volt.

A 29. percben Heinz mutatott be szép szólót, ám a lövése nem sikerült, a kipattanót Rósa Dénes rúgta be végül a kapu közepébe. 0–2

Ezt követően az aktívan játszó Emil Miljkovic pillanatai következtek, a bosnyák támadó előbbi lövése még fölé szállt, de a 38. percben, jobb oldali szögletet követő Heinz-csúsztatás után gyakorlatilag  kihagyhatatlan helyzetbe került, egy méterről nem is hibázott. 0–3

Amenyire könnyű dolga volt Miljkovicnak az iménti helyzet megoldásánál, annál nehezebb volt megoldania feladatát az 55. percben, de a csatár tökéletesen cselekedett: 17 méterről remek mozdulattal csavart a kapu bal felső sarkába. 0–4

Hat perccel később már-már edzőmérkőzésre emlékeztetett a találkozó, a vendégek végletekig kijátszott akció végén növelték ötre az előnyüket, amikor Tóth Bence passza után Józsi György lőtt a bal alsó sarokba. 0–5

A folytatásra így nem sok izgalom maradt, Prukner László az ötgólos előny birtokában kiváló alkalmat talált arra is, hogy ismét pályára küldje a sérüléséből hosszú idő után visszatérő Dragóner Attilát. A Fradi 5–0-s győzelemmel jutott tovább a Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe.

A szerdai játéknap korábbi mérkőzéseiről itt olvashat!

REAC–FERENCVÁROS 0–5
(A Sport Tv felvétele)

MAGYAR KUPA
4. FORDULÓ
REAC–FERENCVÁROS 0–5 (0–3)
Budai II-stadion, 600 néző. Vezette: Oláh G. (Kelemen A., Horváth R.)
REAC: Somogyi – Menyhárt, Tóth M., Ferencz, Mészáros – Gulyás – Dancs (Dinka, 66.), Cseri, Gáspár (Maczó, 83.) – Olasz J., Borsi (Szabó Zs., 54.). Vezetőedző: Mátyus János
FERENCVÁROS: Haber – Adriano (Fitos, 72.), Csizmadia (Dragóner, 65.), Rodenbücher – Maróti – Rósa D. (Kulcsár, a szünetben), Józsi, Tóth B. – Morales, Heinz, Miljkovic. Vezetőedző: Prukner László
Gólszerző: Morales (0–1) a 22., Rósa D. (0–2) a 29., Miljkovic (0–3) a 38., Miljkovic (0–4) az 55., Józsi (0–5) a 61. percben
Mátyus János: – Óriási lehetőséget kaptak a játékosaim, hogy a Ferencváros ellen játszhattak, de nem tudtak élni vele. Az első gólig tartották a taktikai utasításaimat, de utána megzavarodtak, és teljesen mást játszottak.
MAGYAR KUPA
 4. FORDULÓ
PMFC–PAKSI FC 0–1 (0–0)
Pécs, 500 néző. Vezette: Bede F. (Vámos, Butkai)
PÉCS: Dibusz – Nagy J., Stark, Todorovics, Törtei – Regedei, Pintér A. – Lovrencsics (Kvekveskiri, 80.), Bozsik J. (Horváth A., 62.), Nagy O. (Sztojanovszki, 68.) – Gyánó. Vezetőedző: Kiss László
PAKS: Kovács A. – Heffler T., Éger, Szabó J., Csehi T. – Bartha (Lisztes, a szünetben), Sifter, Magasföldi, Báló (Vayer, 59.) – Kiss T. (Sipeki, 87.) – Montvai. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Éger (0–1) a 63. percben
Kiss László: – Csak a rutinnal volt jobb az ellenfél.
Kis Károly: – A várt nagy csata alakult ki a két csapat között, mindkettőnek sok helyzete volt. Örülök a továbbjutásnak.