A Bp. Honvéd a második félidőben esélyt sem adott a Vasasnak

2007.11.02. 21:13
A Vasas a mérkőzés elején padlóra küldhette volna ellenfelét, ám a piros-kékek a legnagyobb helyzeteket is kihagyták, míg a Honvéd a korai cseréknek köszönhetően, idejében felpörgette a játékot, és a második félidei játéka alapján megérdemelten nyert a Fáy utcában.

Mészöly Géza Supka Attila
Gólszerző: Abraham (51.), Hercegfalvi (71.)
Csere: 33 Németh G. helyett 26 Borszéki (39.), 27 Balog Zs. helyett 9 B. Tóth (62.), 32 Piller helyett 22 Rebryk (68.), ill. 31 Berdó helyett 13. D. Abass (33.), 3 Tóth B. helyett 9 Vincze Z. (38.), 19 Diego helyett 7 Ivancsics (77.)
Sárga lap: Pandur (45+1.), Kincses (65.)

Némi meglepetésre a Vasas kezdte jobban a mérkőzést. Különösen Sowunmi Thomas futballozott veszélyesen, hiszen a vendégcsapat védői nem igazán tudtak mit kezdeni a támadóval. Ennek aztán az lett az eredménye, hogy az angyalföldiek két gólszerzési lehetőségét is Sowunmi készítette elő, ám Piller József mindkét helyzetét elrontotta.

A félidő közepén Kincses Péter szabadrúgásból éppen csak célt tévesztett, és ez már Supka Attilának is sok volt. A Bp. Honvéd vezetőedzője nem vacakolt sokat, és – magyar pályán szokatlanul gyorsan – már a 33. percben cserére szánta el magát, majd öt perccel később újabbra. A változtatás jót tett a piros-feketék játékának, és Abraham, illetve Hercegfalvi Zoltán is közel járt a gólszerzéshez.

Az első félidő történéseihez hozzátartozik, hogy Németh Gábor bokasérülése miatt cserét kért, és Borszéki Csaba állt a Vasas kapujába.

A folytatásban a Bp. Honvéd szinte ki sem engedte kapuja elől a hazaiakat. Vélhetően Supka Attila alaposan leteremtette játékosait, mert Bárányosék lényegesen jobban futballoztak, mint korábban. Nem is kellett sokáig várni a vendégcsapat góljára, melyet Abraham meg is szerzett. A vezetőgólt követően sem álltak le a kispestiek, és folyamatosan nyomás alatt tartották a Vasas védelmét, amely egyre nagyobb hiba százalékkal működött.

A mérkőzés első harminc percében látott futballhoz képest hatalmasat fordult a játék képe, hiszen az angyalföldiek csak elvétve jutottak el Tóth Iván kapujáig, míg a csereként beállt Borszékit rendre foglalkoztatták a piros-feketék. A játékrész közepén Hercegfalvi Zoltán csodaszép góljával el is döntötte a három pont sorsát.

Győzelmével a Bp. Honvéd továbbra is veretlen idegenben, hiszen Supka Attila együttese hat siker mellett csupán egy döntetlenjével veszített pontokat. A kieső zónához közelítő Vasas azonban immár 362 perce képtelen bajnokin az Illovszky-stadionban gólt szerezni.

Ez legutóbb Tandari Tamásnak sikerült augusztus 20-án a Paks elleni mérkőzés 88. percében. Azóta a DVTK (0–0), a Siófok (0–0), az MTK (0–3) és most a Bp. Honvéd ellen sem sikerült megörvendeztetniük saját szurkolóikat.