Fehérvár: Két hónap helyett csak két hét pihenő vár a Dvérire

2007.06.30. 21:39
Címkék
Noha a felkészülés során már harmadszor lépett pályára az FC Fehérvár – korábban a Dunafém, a Maroshegy és a Pálfa volt az ellenfél –, jegyzett riválissal szerdán meccselt először a Marijan Vlak irányította együttes. A REAC ellen több mint félórai futballt követően háromgólos hátrányba került a csapat, a találkozót mégis a piros-kékek nyerték meg 4–3-ra. Ami a folytatást illeti, szombaton a Paks lesz a Fehérvár ellenfele, az azonban még kérdéses, hogy az előző bajnokság ötödik helyezettje milyen kerettel vág neki a bajnokságnak. Ismert, hogy az együttes 37 esztendős védőjével, a csapatkapitányi karszalagot is viselő Kuttor Attilával még a tavaszi idény közben közölték, nem számítanak a játékára. Ez a döntés akkor hatalmas meglepetés volt, hiszen a tizenkilencszeres válogatott védő vezéregyénisége volt a gárdának (s hogy ez mennyire így van, ahhoz egyetlen adalék: a Nemzeti Sport osztályzatai alapján a futballista harmadik lett a középső védők rangsorában…). A bekket több klub szívesen igazolná, de szerződése a jövő év végéig a Fehérvárhoz köti, így sorsáról a tulajdonosi kör hivatott dönteni. Miként arról is, hogy Magasföldi József, Sitku Illés, Simek Péter és a legutóbb Zalaegerszegen szereplő Nagy Lajos a klubnál folytatja-e a pályafutását. Korábban mindannyian futballoztak már Székesfehérvárott, egyértelműen erősítést jelentenének, csakhogy megszerzésük jelentős anyagi áldozatot kívánna. A felkészülés ötödik edzésén súlyos sérülést szenvedett a játékmester Dvéri Zsolt. Az első hírek szerint a középpályásnak elszakadt a combizma, és azt lehetett hallani, legalább két hónapnyi kihagyás vár rá. Nos, a helyzet kedvezőbb, a játékos jobb combizma két helyen „csak” beszakadt, és Fazekas Dénes kezeléseinek köszönhetően úgy tűnik, Dvéri Zsolt a jövő hét közepén elkezdheti a futást.
Legfrissebb hírek

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
26 perce

Messi a vb-rekordról nem beszélt, a kihagyott tizenegyesről igen

Foci vb 2026
29 perce

Így néz ki a francia és az iraki öltöző, bő egy órával a meccs előtt

Foci vb 2026
42 perce

Douét, Théo Hernandezt és Tchouaménit is a kispadra ültette Didier Deschamps – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
46 perce

„Most már mindenki Hollandiáról beszél” – Jaap de Groot szerint az oranje a vb-címért érkezett Amerikába – NS-exkluzív

Foci vb 2026
1 órája

Messinek százéves szurkolója is akadt a lelátón

Foci vb 2026
1 órája

Messi meglőtte a rekordot jelentő 17. vb-gólját, aztán a 18.-at is – nézze meg mindet!

Foci vb 2026
1 órája

Tóth Anna bronzérmes 100 gáton Koppenhágában

Atlétika
1 órája
Ezek is érdekelhetik