Szolnok-Hévíz 1-1: Egyik szakvezető sem volt elégedett az eredménnyel

2003.03.22. 20:59
Címkék

GÓLSZERZÔ
Balla a 25. percben Turján bal oldali beadását az ötösről a felső sarokba bombázta (1–0). Fred a 64. percben Szabó Balázs bal oldali szöglete után fejelte a hálóba a labdát (1–1)
SÁRGA LAP
Lipták (buktatta Fredet) a 20., Németh N. (felvágta Fredet) a 61., Horváth R. (lerántotta Novákot) a 77., Kiss P. (fellökte Szabó Balázst) a 88. percben
SZÖGLETARÁNY: 4:6 (0:4)

Az első két tavaszi fordulóban mindkét együttes erejéből egy pontra futotta, azaz a győzelem egyaránt hiánycikknek számított Szolnokon és Hévízen. A vendégeket fűtötte a viszszavágás vágya, hiszen az őszi idényben megsemmisítő 5–1-es vereséget szenvedtek odahaza a Tisza-partiaktól, s ennek megfelelően most bátran támadtak a Tiszaligetben. Az iramra nem lehetett panaszuk a nézőknek (kár, hogy csak háromszázan váltottak jegyet erre a meccsre…), még ha a színvonal hagyott is kívánnivalót maga után.
Az első gólszerzési lehetőség a vendégek előtt adódott, de Piri Ottó hiába állt már csak Rézsó Péterrel szemben, a hazaiak kapusa testi épségét sem kímélve bravúrral hárított. Kiegyenlített mezőnyjáték után a játékrész derekán beigazolódott Tóth Dénes edző elképzelése, aki nagyot húzott Balla Mihály kezdőbe állításával, hiszen a csatár első kapura lövésével vezetéshez is juttatta csapatát. A szünet előtt nem sokkal akár növelhette volna góljai számát, de közeli lövésébe az utolsó pillanatban belevetődött Kutasi Gábor, így az állás nem változott. Térfélcserét követően egyre nagyobb energiát mozgósított az egyenlítés érdekében a Hévíz. A Szolnok átengedte a területet, beszorult kapuja elé és elég volt egy pillanatnyi figyelmetlenség, hogy a mezőny legalacsonyabb embere, a brazil Fred a hálóba fejelhessen. A hajrában a nagy hévízi rohamozás közepette előbb Németh Gyula, majd Kotula László dönthette volna el a három pont sorsát, ám hiába kellett volna csak Kuczkó Gábort kicselezniük, nem sikerült megoldaniuk a feladatot. Az egyenlő képességű csapatok jó iramú mérkőzésén a látottak alapján igazságos döntetlen született.

Mestermérleg
Tóth Dénes:
– Szervezett csapat ellen több óriási lehetőséget hagytunk ki, ami luxus a mi helyzetünkben.
Pusztai László: – Olyan eredmény született, mely egyik csapatnak sem jó.
Legfrissebb hírek

Vissza a jelenbe: nem akármilyen sorozatban vannak a franciák

Foci vb 2026
3 perce

Egy pillantás a régmúltba: Johan Cruyff így szedte szét az argentin védelmet

Foci vb 2026
16 perce

A Como 60 milliót fizet Nico Pazért, de a Real Madrid nem mond le a támadóról – sajtóhír

Spanyol labdarúgás
25 perce

Irán legutóbbi vb-győzelme nem akárhogyan született meg

Foci vb 2026
30 perce

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
45 perce

Neuer utolérte Klosét és Matthäust

Foci vb 2026
53 perce

Az NB II-es FC Ajka kapust és védőt szerződtetett

Labdarúgó NB II
55 perce

Kajak-kenu: Csorba bizonyította, nem véletlen volt a tavalyi remeklés

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik