Női kosárlabda NB I: sima Sopron-siker a ZTE otthonában

2013.01.13. 17:56
Az Uniqa-Euroleasing-Sopron női kosárlabdacsapata magabiztos, 85–60-as győzelmet aratott NB I-es bajnoki mérkőzésen a ZTE NKK otthonában.

A zalaiak az első negyed elején még vezettek is, de 10–10 után hét soproni pont jött, és a hazaiak búcsút mondhattak a mérkőzés irányításának. A Sopron az első negyed után még csupán két ponttal vezetett, a szünetre viszont már tizenhat pontos, tekintélyes előnnyel vonulhatott, köszönhetően a második játékrészben nyújtott jó teljesítményének. Ez el is döntötte a mérkőzést, a soproniak végül huszonöt ponttal győztek. A mérkőzés legeredményesebbjének Fegyverneky Zsófia bizonyult 19 pontjával, a soproni csapatból öten is tíz pont fölött dobtak. A veretlen Sopron győzelmi sorozata immár 17 mérkőzést számlál.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 17. FORDULÓ
ZTE NKK–UNIQA EUROLEASING SOPRON 60–85 (19–21, 10–24, 18–22, 13–18)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Kapitány, Farkas G., Söjtöry
ZALAEGERSZEG: Szalay 15/3, Czank 4, Gensler 11/3, SZÉLESY 10, Varga Zs. 4. Cs: Vida 11/9, Ambrus 5. Edző: Gáll Tamás
SOPRON: FEGYVERNEKY 19/6, JOHNSON 15/3, Holt 3, MILOVANOVICS 15, Krnjics 12. Cs: Zsovár 8/6, CSERNY 13, Vágvölgyi, Doncsecs. Edző: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 6. p.: 10–14. 12. p.: 19–26. 18. p.: 24–42. 23. p.: 38–56. 36. p.: 59–77
Kipontozódott: Varga Zs. (25. p.), Zsovár (36. p.) Ambrus (38. p.) Gensler (39. p.)
Gáll Tamás: – Sajnos a lelkesedés a kosárlabdatudást nem tudja negyven percig ellensúlyozni, így a végeredmény reális.
Székely Norbert: – Nagyon nehéz út és hét végén ellentétben az olaszországi meccsel pontosan és koncentrált védekezéssel játszottunk. Sok sikert kívánok a ZTE-nek, a zalai csapat ilyen bő taktikai repertoárral mindenkire veszélyes lehet, most a lepattanókkal és a védekezésünkkel nyertünk.