Női kosár NB I: párbajt nyert a ZTE és a PINKK

2015.03.31. 19:48
A ZTE és a PINKK vívhat meg a női kosárlabda NB I ötödik helyéért, miután kedden mindkettő megszerezte a továbbjutást érő második győzelmét az 5-8. helyért zajló párbajában az Atomerőmű, illetve a Cegléd ellen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
Az 5-8. helyért

3. mérkőzés
ZTE NKK–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 81–71 (27–19, 17–28, 21–10, 16–14)
Zalaegerszeg, 150
néző. V: Boros, Jurák, Minár
ZTE: Darida 3/3, Nagy D. 8, MACKAY 20/6, Varga Zs. 7, ZELE 18. Csere: SZÉLESY 18/3, Ambrus, Velkey 3/3, Aldazabal 4. Edző: Gáll Tamás
ATOMERŐMŰ: Studer Á. 10/3, SCSEKICS 23/3, Hajdú 8/6, Theodoreán 3, Mansaré 6. Csere: SZTJEPANOVICS 13, Kovalcsik 3, Studer Zs. 3/3, Boskovics 2. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 6. perc: 16–10. 16. p.: 36–42. 27. p.: 55–47. 34. p.: 68–61. 38. p.: 71–69
Kipontozódott: Zele (32. p.), Varga Zs. (39. p.), Studer Zs. (35. p.), Nagy D. (36. p.), Sztjepanovics (39. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a ZTE javára
Gáll Tamás:
– Tipikus rájátszásmeccs volt, a szezonban nyújtott teljesítményünk alapján megérdemeljük, hogy az ötödik helyért játsszunk.
Magyar Gergely: – Már nem vagyok hajlandó szó nélkül hagyni, hogy a PEAC, majd a ZTE elleni párharcban is a játékvezetés tönkretette játékosaim munkáját, amellett, hogy a végjátékban nem játszottunk okosan.

2. mérkőzés
CEGLÉDI EKK–PINKK-PÉCS 424 52–63 (14–16, 12–11, 9–21, 17–15)
Cegléd, 250
néző. V : Gorka, Gál J., Csabai-Kaskötő B.
CEGLÉD: HADZSOVICS 11/3, Szepsi 2, Skorics 8/3, Ruttner Zs. 6, BOZÓKI 12. Csere: Szabó II D., Lengyel D. 2, Serbán 11, Filipowicz D., Filipowicz V., Kobolák. Edző: Cziczás László
PINKK: Ruják 5/3, GÉMES-SAROK 12/6, Egnell 8/6, Őri 6/3, Halvarsson 8. Csere: STEWART 13, Sánta P. 4, Nagy D. 7, Domokos. Megbízott edző: Szentendrei Áron
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0. 5. p.: 6–7. 9. p.: 10–16. 13. p.: 15–16. 16. p.: 19–22. 23. p.: 28–34. 28. p.: 33–43. 32. p.: 39–50
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a PINKK-Pécsi 424 javára
Cziczás László:
– A harmadik negyedbeli buta játékunk következtében a továbbiakban a reális helyezésekért fogunk küzdeni.
Szentendrei Áron: – Próbáltuk frissíteni a játékosokat az elmúlt huszonnégy órában, mert mindenkit be kellett vetni. Felfogták, hogy az utolsó leheletükig küzdeni kell, és amikor az ellenfél elfáradt, még rá tudtak tenni egy lapáttal.