Női kosár NB I: idegenbeli győzelmével a legjobb négy között a Szekszárd

2022.03.27. 20:50
Magabiztosan nyert a Szekszárd a Vasas elleni második mérkőzésen (Fotó: Mártonfai Dénes/Tolnai Népújság)
A hazai siker után idegenben is magabiztos, 88–55-ös győzelmet aratott a Szekszárd a Vasas ellen, így második győzelmét aratta a női kosárlabda NB I rájátszásának negyeddöntőjében, és bejutott a legjobb négy csapat közé.

A Vasas az első negyedben még tartotta a lépést a Szekszárddal, 8–6-ig többször is vezetett, de ezután a Tolna megyei együttes sebességi fokozatot váltott, és a nagyszünetre már 44–24-es szekszárdi vezetéssel vonulhattak a felek.

A fordulás után a harmadik negyed szorosabbra sikerült, de a Szekszárd így is három ponttal növelni tudta előnyét. Végül az utolsó felvonásban az angyalföldiek már nem tudtak visszajönni a mérkőzésbe, a vendégek 88–55-ös győzelmet arattak.

A Sopron, a Diósgyőri VTK és az NKA Universitas Pécs már korábban biztosította helyét a legjobb négy csapat között.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS

VASAS AKADÉMIA–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 55–88 (15–19, 9–25, 16–19, 15–25)
Budapest,
Pasaréti út, 250 néző. Vezette: Tőzsér, Szilágyi, Sörlei
VASAS:
Papp K. 2, BACH 14/3, Tóth O. 6/3, Budácsik 7/3, Salamon 6. Csere: Szerencsés 2, Madár E., Dúl T. 3/3, Szmailbegovics 6/3, Madár K. 2, Radócz 7/3, Pusztai P. Edző: Milos Pavlovics
SZEKSZÁRD: STUDER Á. 6/3, FRISKOVEC 18/12, Mányoky R. 4, Goree 5, MILICS 18. Csere: KRNJICS 11, Gereben 9, Morgan 7, BÁLINT 10/6, Horváth D., Holcz. Edző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 8. p.: 11–14. 12. p.: 18–23. 17. p.: 21–35. 23. p.: 31–51. 28. p.: 36–57. 33. p.: 42–71. 37. p.: 49–80

Milos Pavlovics: – A második meccsen próbáltunk változtatni néhány elemen. Harcoltunk, folyamatosan rotáltunk, hogy mindig frissek maradjunk, de a minőségi különbség kiütközött. Erőben és tapasztalatban sokkal előrébb jár a Szekszárd, erre ilyen kevés idő alatt nem lehet felkészülni.
Djokics Zseljko: – Két jó meccset sikerült játszani a Vasas ellen. Ezúttal agresszívabban játszottunk, nyomás volt a labdán, voltak kizárások, a védőlepattanókat is jól szedtük, hatvan pont alatt tartottuk a Vasast a saját pályáján. Alapvető célunkat teljesítettük az elődöntőbe jutással, ezt a formát kell tovább vinnünk. Az utóbbi időben sok problémával küzdöttünk, betegeink, sérültjeink voltak, őket folyamatosan építjük vissza a csapatba, mélyítve ezzel a rotációt.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0 a Szekszárd javára