Női kosár NB I: a harmadik negyedben meglódult a ZTE

2014.12.05. 21:12
A ZTE főleg a harmadik negyedbeli teljesítményével nyert a Vasas otthonában a női kosárlabda NB I pénteki mérkőzésén.

Velkey Krisztina öt, Samantha Mackay négy sikeres triplával segítette a zalai csapatot, mindketten 17 pontig jutottak.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ

MKB-EUROLEASING VASAS–ZTE NKK 51–79 (22–12, 12–22, 4–21, 13–24)
Pasaréti út, 150
néző. V: Surányi, Praksch, Gyuris
VASAS: CYMMER 13/3, Aho 7/6, Bajnóczi 9, Gundel-Takács, Határ 10. Csere: Farkas F. 7, Bagi, Tóth T., Szalay V., Müller, Gocsman 5/3, Solymosi. Edző: Krivacsevics Dragoljub
ZTE: Darida 1, NAGY D. 15/6, Varga Zs. 10, ZELE 17, Horváth Zs. Csere: MACKAY 17/12, Szélesy 2, VELKEY K. 17/15, Ambrus, Makitalo, Jurkó. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása: 4. perc: 4–4. 8. p.: 16–8. 14. p.: 22–26. 19. p.: 32–34. 24. p.: 36–36. 27. p.: 37–46. 33. p.: 41–62. 38. p.: 48–74
Krivacsevics Dragoljub:
– Nagyon jól játszottunk az első félidőben. A térfélcserét követően a rutinosabb ZTE védekezésére nem tudtunk reagálni, irányítóink faultproblémákkal küzdöttek, nehezen tudtuk kontrollálni a találkozó ezen szakaszát. Ebből az összecsapásból is tudunk tanulni, munkánk előbb-utóbb beérik.
Gáll Tamás: – Nagyon rosszul kezdtük az összecsapást. A második negyedben védekezést váltottunk, az egész pályás letámadásnak köszönhetően megzavartuk a Vasas kis embereit, amivel megalapoztuk a sikerünket. A különbséget túlzónak tartom, a győzelemnek természetesen örülök.

1. UNIQA-Euroleasing Sopron 6 6 536–381 1.000
2. PINKK-Pécsi 424 6 5 1 496–372 0.917
3. Aluinvent DVTK Miskolc 6 5 1 513–393 0.917
4. CMB CARGO UNI Győr 6 5 1 477–398 0.917
5. PEAC-Pécs 7 5 2 572–488 0.857
6. ZTE Nõi Kosárlabda Klub 8 4 4 604–607 0.750
7. Ceglédi EKK 6 1 5 428–508 0.583
8. MTK-Budapest 7 1 6 427–547 0.571