Kosár-vb: két vereség után győztek, és a 7. helyen zártak az amerikaiak

2019.09.14. 11:57
Myles Turnerék a lengyelek fölé nőttek, és „behúzták” a 7. helyet (Fotó: fiba.basketball)
Az Egyesült Államok a 7. helyért játszott mérkőzésen 87–74-re legyőzte Lengyelországot a Kínában zajló férfi kosárlabda-világbajnokságon. Ötödikként a szerb válogatott végzett, miután kilenc ponttal legyőzte a cseh csapatot.

Az Egyesült Államok a csoportkört a papírformának megfelelően veretlenül teljesítette a kínai vb-n, utána viszont előbb a francia, majd a szerb válogatottól is kikapott, így csak a 7. helyért léphetett pályára szombaton. Az már a lengyelek elleni mérkőzés végeredményétől függetlenül is biztos volt, hogy a mostani lesz az amerikaiak legrosszabb világbajnoki szereplése, mert amikor részt vettek a tornán, 6. helynél hátrébb eddig sosem végeztek.

A lengyelek elleni helyosztót gyorsan lezárták, ugyanis már az első negyedben 14 pontos előnyre tettek szert, majd a nagyszünetig további három ponttal növelték a különbséget, így két negyed után 47–30-ra vezettek. Így még az is belefért, hogy a harmadik negyedet 25–16-ra a lengyelek nyerjék.

Az amerikaiaknál a négy kísérletből négy triplát is elsüllyesztő, összesen 16 ponttal és tíz assziszttal záró Donovan Mitchell remekelt, de Joe Harris (14 pont), Khris Middleton (13) és Derrick White (12) is tíz pont fölé jutott. Az amerikai csapat a lengyelek elleni 87–74-es győzelemmel a 7. helyen fejezte be a világbajnokságot.

A nap másik helyosztóján a legutóbb ezüstérmes szerbek kiegyenlített első negyed után a második szakaszban jelentős hátrányba kerültek (41–50) a csehekkel szemben, de a harmadikban rögtön javítani tudtak. Ezt a tíz percet 16 ponttal nyerték meg, ezzel fordítottak, az utolsó negyedben pedig megőrizték előnyüket, sőt, még kicsit növelték is, így megszerezték az 5. helyet.