Kikapott az Alba, az Atom és a Falco is

2012.12.22. 20:59
A Pécs nagyszerű győzelemmel örvendeztette meg szurkolóit
A férfi kosárlabda NB I 14. fordulójában a listavezető Alba Fehérvár meglepetésre kikapott a Pécs vendégeként. Mind a hat mérkőzésen hazai győzelem született, akárcsak a hétközi fordulóban: a Jászberény hosszabbítás után győzte le a Nyíregyházát, alulmaradt a Szeged Szombathelyen, a Körmend pedig három ponttal maradt alul Sopronban, vereséget szenvedett az Atomerőmű Zalaegerszegen.

A Jászberény a Nyíregyházát fogadta, és a találkozó a hazaiak hosszabbításos sikere mellett két nagyszerű egyéni teljesítményétől marad emlékezetes: a hazaiaknál Miljan Rakits 39, a vendégeknél Anthony Nelson 36 ponttal zárta a fellépést, és volt ezzel csapata húzóembere. A vendégeknél Bennet Davis és Martins Berkis is 19 ponttal segítette ki Nelsont, ám mivel csak hat játékos talált be összesen a vendégektől, a ráadásban már nem volt esélyük a győzelemre.

A Sopron–Körmend meccs a tabella alapján hazai győzelmet ígért, ami végül meg is született, ám egyáltalán nem született meg könnyen. A hazaiaknál Filip Barovic volt a nyerőember, és nemcsak ponterős játéka miatt, hanem azért is, mert az utolsó percekben pontosan dobta a büntetőket, labdát szerzett, tovább fontos kosarakkal vette ki a részét a sikerből. A soproniaktól még Jermaine Dontay-Thomast lehet kiemelni, míg a vendégektől a Matthew Shaw-t és Zvonko Buljant, a hajrá ezúttal azonban a hazaiakkal volt.

Egyértelmű volt viszont a Kaposvár sikere, miután már szünetben több mint tíz ponttal vezetett a somogyi csapat a debreceni Factum ellen, amely a folytatásban ugyan faragott némit a hátrányából, de megszorítani nem tudta aktuális riválisát, miután csak hárman jutottak a soraiból 10 pont fölé a mérkőzésen.

A Szedeák a Falcót fogadta, és ugyan a szombathelyiek tűntek esélyesebbnek, a szünet után már a szegediek voltak a meggyőzőbbek. Nagy szerepe volt ebben Csorvási Martinnak, aki pontjai mellett a lepattanókat is szorgalmasan gyűjtögette, így vezére volt csapatának. A vendégeknél igazán csak Tomiszlav Ivoszev tudott ezúttal kiemelkedni a csapatból, ez pedig kevés volt.

A nap kétségkívül legnagyobb meglepetése Pécsen született, ahol az éllovas, bajnokságban remeklő Alba szenvedett vereséget az újabb sikerével is csupán 50 százalékon álló hazaiaktól. Az első negyed után még a fehérváriak vezettek, ám aztán a szünetig nagyon megnyomta a tempót a hazai csapat, 30–15-ös negyedének köszönhetően el is húzott több mint 10 ponttal, és ugyan az Alba többször megpróbált felzárkózni, egyenlítési hadműveleteit a PVSK rendre visszaverte.

A Pécsben ponttermelésben Loesing volt a legjobb, ám Legion is dicséretet érdemelt, ahogy az egész csapat, amelyből hatan jutottak el legalább tíz pontig. A vendégeknél Damian Hollis és Supola volt igazán jó, de az Albából hiányzott a kiegyensúlyozottság, így nyolc ponttal alulmaradt.

A nap utolsó mérkőzésén a Zalaegerszeg az Atomerőművel találkozott, és a csapatok rendkívül kiélezett mérkőzést vívtak egymással, amelyen mindegyik fél csak egyszer-egyszer tudott meglépni kilenc-tíz ponttal, ám a döntés a hajrára és a büntetőzésre maradt, Teo Simovic és Donald Copeland pontjaival pedig nyert a ZTE.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ
SOPRONI KC–KÖRMEND 89–86 (18–26, 30–18, 21–26, 20–16)
Sopron, 1800 néző. V: Győrffy, Szabó G., Surányi
SOPRON: THOMAS 15, WATSON 15, Vesztergom 6/3, Tóth G. 9/9, BAROVICS 29/3. Cs: TAKÁCS 13/9, Gombás 2, Bus, Keresztes. Edző: Meszlényi Róbert
KÖRMEND: SIMPSON 16/6, Ruják 7/3, Ferencz 12/6, SHAW 22/12, BULJAN 19/3. Cs: Kutasi 2, Farkas 7, Sonyák, Fodor 1. Edző: Hencsey Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 3–14. 5. p.: 7–16. 8. p.: 18–22. 14. p.: 32–32. 17. p.: 41–41. 22. p.: 55–50. 25. p.: 57–57. 28. p.: 66–66. 33. p.: 75–79. 35. p.: 80–81. 38. p.: 86–86
Kipontozódott: Buljan (38. p.)
Meszlényi Róbert: – Kemény meccs volt, amire számítottunk. Sok sebből vérzünk, sok a sérültünk, egyértelműen szurkolóink segítségével nyertünk, mert belehajtották a csapatot a győzelembe.
Hencsey Tamás: – Rendkívül jól küzdöttünk. Végig jól játszottunk, és sajnálom, hogy a játékvezetők a végén nem merték befújni a faultokat, mert akkor más lehetett volna a végeredmény.

TOP COP SECURITY JÁSZBERÉNY–MARSO–VAGÉP NYÍREGYHÁZA KK 103–93 (29–21, 16–25, 15–22, 23–15, 20–10) – hosszabbítás után
Jászberény, 500 néző. V: Kapitány G. Farkas G. Söjtöry
JÁSZBERÉNY: RAKICS 39/21, MARKOVICS 17/3, SOÓS G. 13/9, DRAMICSANYIN 18/3, Horti 9. Cs: Szabó P. 3/3, Török R. 2, Varga I., Szögi, Laslo 2. Edző: Földi Sándor
NYÍREGYHÁZA: NELSON 36/6, BERKIS 19/12, Mohácsi 10, Boldizsár, B. DAVIS 19. Cs: Polyák, Mondzinger 3/3, Kaluha Cs. 6/3. Edző: Ferenczi Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc: 13–7. 8. p.: 22–13. 14 p.: 34–31 18. p.: 43–43. 24. p.: 51–58 . 28. p.: 54–65. 34. p.: 71–72. 38. p.: 77–79. 43. p.: 90–88
Kipontozódott: Boldizsár (31.), Szabó P. (42.), Mohácsi, Soós G., Kaluha Cs., Berkis (mind 45.)
Földi Sándor: – Örülünk, hogy karácsonyra győzelemmel leptük meg szurkolóinkat. Jól kezdtünk, aztán ellenfelünk a zónájával megfogott bennünket. A negyedik negyedben és hosszabbításban viszont már jobbak voltunk.
Ferenczi Tamás: – Jók küzdöttünk, reális esélyünk volt a győzelemre, de nyolc ember ellen nem tudtunk nyerni.

KAPOSVÁRI KK–FACTUM SPORT DEBRECEN 87–71 (29–11, 22–19, 16–16, 20–25)
Kaposvár, 800 néző. V: Benczúr T., Balog Gy., Minár L.
KAPOSVÁR: DUNN 18, Drahos 9/9, Swanston 16/9, HENDLEIN 13/3, SPICA 22. Cs: DÁVID 9, Kiss K., Fekete N., Fonai. Edző: Fekete Ádám
DEBRECEN: Helmeczi 5/3, SMITH 22/3, STAFFORD 18/15, Cseh 7/3, Izzo. Cs: Kovács I. 3/3, Mladenovics 12/12, Vas 4, Pék, Benőcs. Edző: Jason Okrzesik
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–0. 7. p.: 20–5. 12. p.: 35–11, 17. p.: 47–22. 23. p.: 53–32. 28. p.: 64–42. 33. p.: 69–49. 37. p.: 79–63
Kipontozódott: Kovács I. (37. p.)
Fekete Ádám: – Tizenöt percig látványosan kosárlabdáztunk, utána átvettük a Debrecen ritmusát. Már nagyon év végi hangulatban voltunk, de végül elértük célunkat.
Jason Okrzesik: – Már az első negyedben hátrányba kerültünk. A folytatásban hiába javult fel a védekezésünk, ellenfelünk több mutatóban is felülmúlt bennünket. Jó példa erre a lepattanók közti különbség. Huszonegy támadólepattanót engedtünk, így pedig nem lehet meccset nyerni.

NATURTEX-SZTE SZEDEÁK–SZOVA-TREND OPTIKA KC 97–88 (29–23, 21–28, 21–10, 26–27)
Szeged, 800 néző. V: Cziffra, Hegedűs, Rácz
SZEGED: Fekete 6, GURLEY 19/12, JONES 21/6, DUKICS 18/9, CSORVÁSI M. 24. Cs: Tanács 4, Vida 5, Kiss Zs. Megbízott edzők: Bonifert Domonkos és Simándi Árpád
SZOMBATHELY: Kálmán 13/6, Levy 8, Will 5, IVOSEV 25/9, Fey 14. Cs: Simon L. 4, Harazin 10, Szanati 2, Jancsikin 7/3. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 11–8. 9. p.: 27–20. 12. p.: 29–33. 17. p.: 36–45. 22. p.: 54–51. 25. p.: 56–57. 28. p.: 66–57. 33. p.: 78–66. 37. p.: 85–73
Kipontozódott: Simon L. (39. p.), Ivosev (40. p.)
Bonifert Domonkos: – Csak tud ez a csapat küzdeni és jó döntéseket hozni.
Bencze Tamás: – A második félidőben, amikor fordított a Szeged, nem volt aki átlendítette volna a csapatot a holtponton. Sokat hibáztunk, rosszul védekeztünk, ráadásul ellenfelünk jobban akarta és többet is tett a győzelemért.

ZALAKERÁMIA-ZTE KK ATOMERŐMŰ SE 73–70 (23–18, 8–18, 20–18, 22–16)
Zalaegerszeg, 1100 néző. V: Földházi, Makovsky, Jurák
ZALAEGERSZEG: Copeland 8/3, GÁSPÁR 12/6, HUDSON 17/3, BAKI 13/12, SIMOVICS 18. Cs: Koma 5, Puszta, Kertész. Edző: Völgyi Péter
PAKS: WILLIAMS L. 15/3, Williams N. 8, Vojvoda 5/3, Kámán 7/3, TÓTH Á. 19. Cs: Kovács Á. 12/3, Idlet 2, Eilingsfeld 2. Edző: Gutiérrez Garcia
Az eredmény alakulása. 3. perc: 7–4. 6. p.: 15–8. 13. p.: 25–25. 16. p.: 27–32. 23. p.: 35–45. 26. p.: 43–47. 33. p.: 56–58. 32. p.: 74–61. 37. p.: 60–65 38. p.: 67–67
Kipontozódott: Tóth Á. (40. p.)
Völgyi Péter: – A vérünket is adtuk ezért a győzelemért. Sokat kellett zónáznunk, mindenki, aki pályára lépett, hozzátett a győzelemhez. Végre egy nagy csapatot is legyőztünk, visszadtuk a csapatnak és szurkolóknak a hitet, ezzel kívánva kellemes ünnepeket.
Gutiérrez Garcia: – Nem játszottunk jó szinten, de úgy érzem, hogy a támadó és a védekező palánkunknál nem egyformán ítélték meg a faultokat a játékvezetők. A védekezésünk megfelelő volt, de a támadásunkkal nem voltam elégedett, idegenben sokkal gyengébben játszunk, mint otthon.

PÉCSI VSK PANNONPOWER–ALBA FEHÉRVÁR 92–84 (21–24, 30–15, 22–22, 19–23)
Pécs, 1100 néző. V: Vígh, Gorka, Bognár
PÉCS: LOESING 26/12, KOVÁCS P. 10/3, Legion 17, TÓTH N. 11/3, Hendley 12. Cs: Bödör 2, HALÁSZ Á., BÍRÓ 14/12, Nagy K. Edző: Csirke Ferenc
FEHÉRVÁR: Moore 8, SUPOLA 16/12, HOLLIS 24/6, Szabó Zs. 10, Keller Á. 11. Cs: WOOD 13/9, Lekli, Medve, Juhos, Bódi 2. Edző: Dzunics Braniszlav
Az eredmény alakulása. 3. perc: 2–6. 6. p.: 8–16. 13. p.: 26–27. 17. p.: 38–29. 23. p.: 55–45. 26. p.: 64–51. 33. p.: 76–65. 37. p.: 85–72
Kipontozódott: Hendley (39. p.)
Csirke Ferenc: – Nagyon felszívtuk magunkat a debreceni vereség után, óriási győzelmet arattunk. A zónákkal sikerült megfognunk a fehérváriakat.
Dzunics Braniszlav: – Volt néhány dolog amit nem tudtunk megoldani sem támadásban, sem védekezésben. Szívvel, lélekkel játszottunk, de még hiányzott néhány jó teljesítmény.